Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
INDESIGN DROP SHADOW

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
enfant



Joined: 13 Aug 2009
Posts: 2

PostPosted: 12.09.2012 18:46    Post subject: INDESIGN DROP SHADOW Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ćao svima,

Imam totalnu paranoju oko drop shadowa u indesignu.

Naime, radi se o okviru slike koja ide preko druge slike, i na koji bi trebala ić sjena.

Sad, na screenu izgleda dobro, al sam čula strašnih priča oko stvari koje su se dešavale ljudima sa sjenama u tisku.

Pa ako bi me neko mogao uputit u tajne sjenčanja, na šta trebam pazit, kod fajla i kod pripreme...

inače indesign je cs4, slike su cmykovi...i tako to Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
enfant



Joined: 13 Aug 2009
Posts: 2

PostPosted: 12.09.2012 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, da i nemojte mi molim vas reć da sjene napravim u photoshopu pa ih uvalim u indesign..valjda postoji neko bolje i direktnije rješenje...
Back to top
View user's profile Send private message
GNMF



Joined: 07 Feb 2012
Posts: 8
Location: All around the place

PostPosted: 13.09.2012 08:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam iskustva sa InDesignom. U CorelDrawu sjene pretvorim u bitmap (raster) ako se bojim printa. Vjerojatno se isto može napraviti i u InDesignu.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.09.2012 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iskreno zadnjih par godina nisam imao frke oko sjena dal na textu ili boxovima, print na digitalcu ili offsetu. Mislim da taj strah dolazi od ranijih godina. Bar ih nikada ne pretvaram u nista vec ostavim kako jesu.
pdf mozes napraviti preko PSa, no u zadnje vrijeme exportam direktno u pdf i ne bude nikakvih problema.

mozda ce netko imat neke posebne upute no ja se ne sjecam da sam modificirao nesto posebno u pdf exportu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 16.09.2012 14:19    Post subject: Re: INDESIGN DROP SHADOW Add user to your forum ignore list Reply with quote

enfant wrote:
Ćao svima,

Imam totalnu paranoju oko drop shadowa u indesignu.

Naime, radi se o okviru slike koja ide preko druge slike, i na koji bi trebala ić sjena.

Sad, na screenu izgleda dobro, al sam čula strašnih priča oko stvari koje su se dešavale ljudima sa sjenama u tisku.

Pa ako bi me neko mogao uputit u tajne sjenčanja, na šta trebam pazit, kod fajla i kod pripreme...

inače indesign je cs4, slike su cmykovi...i tako to Embarassed


Nemaš problema sa sjenama. Ono na šta treba pripaziti kod sjena, što ovdje nije slučaj, jednobojni elementi i sjene. Tipičan primjer, jednobojna tipografija (100% crne) i preko njega ide sjena. Tada se jednobojna crna boja tipografije pretvori u četverobojnu crnu boju. Rješenje je da tipografija (ili neki drugi jednobojni element), ide iznad sjene, a ne ispod.

_________________
Grafičko oblikovanje i vizualni identiteti
www.artstudio.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group