Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
InDesing + Excel

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ll2p



Joined: 21 Nov 2012
Posts: 1

PostPosted: 21.11.2012 12:03    Post subject: InDesing + Excel Add user to your forum ignore list Reply with quote

Potrebno je u InDesignu napraviti dokument koji bi vukao podatke iz tablica koje su napravljene u Excelu...

Format papira je A4, i ok, shavtio sam kako treba postaviti InDesign da na Excel datoteku gleda kao na link, međutim, problem je u Excelu u kojem nemogu namjestiti točnu širinu stupca koja bi bila identična onoj u InDesginu. Dakle format tablica, nikako mi ne uspijeva biti isti u oba programa. Kad god u Excelu u opciji širina stupca, stavim npr vrijednost "2,1 cm", on meni stavi "1,88 cm". I zbog količine podataka u tim tablicama, kad se tablica plejsa u InDesign, ona ne izgleda onako kako bi trebala.

Zbog ogrominih količina podataka u tim tabelama, pokušavam pronaći neki način koji bi olakšao prijenos i kasnije pojednostavio buduću upotrebu tih tablica koje bi na kraju u finalnom projektu u InDesignu bile samo apdejtane i izvađene u PDF za print...

Bio bih zahvalan na nekim prijedlozima...

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message
untitled



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 6
Location: Zagreb

PostPosted: 22.11.2012 08:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možeš excel tablicu sejvati kao XML, pa importati u InDesign. U InDesignu napraviš tablicu i mapiraš podatke iz XML-a na odgovarajuća mjesta u tablici.

Kada želiš updejtati podatke, excel tablicu ponovo sejvaš kao XML, updejtaš link.

Ovisno o kompleksnosti dokumenta, možda bi ti mogao pomoći XSL.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group