Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash velicina fajla

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ChaZZ



Joined: 23 Nov 2003
Posts: 4
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2004 03:59    Post subject: Flash velicina fajla Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav
Zanima me kako je moguce smanjiti velicinu flash fajlova i koje stvari najvise povecavaju fajl (broj fpsa, objekata, importani jpg...?).
Tek sam poceo istrazivat flash pa se ispricavam ako je pitanje idiotsko ili nejasno formulirano Smile. Hvala

_________________
--
ChaZZ
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 09.01.2004 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa u principu ti file povecavaju jpeg i sl. elementi, jer su vektori kao takvi dosta lagani. Skuzio si da ako importiras recimo 10 slika i saveas file, .FLA ce ti biti recimo 200kb. Ti recimo sada iskoristis od tih 10 slika samo 2 i exportirani .SWF ti ima recimo samo 20KB uz sve menije itd... To je zato jer ti je ostalih 8 slika jos uvijek u .FLA datoteci, tj. Library-u a .SWF ti koristi samo one elemente koji su potrebni da bi filmic radio, tj. sve one elemente koji su u timeline-u. Sve nepotrebne elemente mozes brisati iz Library-a ako ti ne trebaju, tada je .FLA manji. Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 09.01.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pored toga sta Philatz kaze,imas i programe koji optimiziraju swf fajlove tj. smanjuju im velicinu!Npr.http://www.show-kit.com/flash-optimizer/,nisam probao sa njima raditi,ali ti mozes Laughing

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 10.01.2004 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odeš u 'Publish Settings' i chekiras opciju 'Genrate size report', klikneš 'Publish', u folderu sa swf-om dobiješ imefajla Report.txt u kojem ti lijepo piše utrošak byteova po frameu, objektu itd. pa možeš proučiti koji dio flasha zauzima najviše prostora.

Osim gigantskih bitmapa, puno prostora mogu zauzimati i trace-ani vektori (naročito ak su traceani u nekom drugom programu sa postavkama za puno detalja), punoo različitih fontova (ako je embediran cijeli font a koristi se samo dio fonta) razni zvukovi na 44100 Hz 16 bita, a na 22100 Hz i 8 bita zvuče skoro isto (ne svi naravno, ali ponekad se isplati probat), te naravno gomila simbola u librariju koji se ne koriste u završnoj animaciji (normalan nusprodukt kreativnog rada u flashu)
Back to top
View user's profile Send private message
ChaZZ



Joined: 23 Nov 2003
Posts: 4
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2004 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na odgovorima
Kao sto sam rekao totalni sam pocetnik pa nisam ni skuzio da postoje 2 filea tj. onaj normalni plus library (silly me Smile). Tako da je moja animacija ipak prihvatljive velicine od 100K, ali svejedno je dobro zanat koliko sto guta mjesta.

_________________
--
ChaZZ
Back to top
View user's profile Send private message
ZoDu



Joined: 03 Feb 2004
Posts: 29
Location: Ljubljana

PostPosted: 03.02.2004 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nemas ti nikakav file u library.. vec je to kao sa photoshopom... .fla file ti je "ne gotov" file kojeg mozes ponovno obradivati a .swf file je gotov "produkt" kojeg ne mozes vise mjenjati... Mozes ga samo rastavljati sa raznim decompailerima...a to ti ne koristi ni zasto drugo nego da kome sta ukrades ili se malo bolje pogledas kako je izradjeno..

_________________
Moderators, keep your fingers away from my post!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 03.04.2004 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedna jako bitna stvar je i to da svaku stvar, objekt, kruzic, dugme, bilo šta što staviš na scenu, ako se ponavlja makar jednom, pretvori u object. Tako će jednu stvar koristiti ponovno, te smanjjiti veličinu.
Npr, radiš 3 dugmeta. Svi su istog oblika, ali je tekst različit. Onda napraviš 1 podlogu za sva tri, pretvoriš u nekakav grafički ili Movie clip simbol, te onda koristiš kao podlogu u sva tri dugmet, na donjem layeru. Ako je ta podloga velika 1 kb, onda nećeš imati 3 kb dugmadi, nego 1 kb.

Nadam se da te nisam zbunio. Ajde sretno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group