Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zapisivanje u file na serveru iz Flasha

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Unreal



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 5

PostPosted: 14.04.2004 11:15    Post subject: Zapisivanje u file na serveru iz Flasha Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Interesira me jel moguće iz Flasha zapisati nešto u txt file koji bi se spremio na serveru? (na istu adresu sa koje je pokrenut Flash file)

Htio bih napraviti hi-score za jednu Flash igricu, a za to sam mislio napraviti txt file sa najboljim rezultatima. Znam napraviti preko PHP-a, ali mislio sam možda nekako može sve iz Flasha... (iako ne vjerujem)


Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorin



Joined: 05 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 14.04.2004 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemoj ni pokusavati jer nije zdravo:)

To je jako jednostavno napraviti sa PHP-omi kasnije imas puno vece mogucnosti za daljnji razvoj aplikacije.

Vozdra
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.04.2004 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iz samog Flasha tesko, ovisi sto tocno zelis snimiti: mozes drzati score od pojedinog igraca na njegovom kompu preko SharedObjects-a, ali sumnjam da ti to igra igru...
http://www.kirupa.com/developer/mx/sharedobjects.htm

Nekoc je radilo (sa Flashom 4) koristenje fscommande save, ali mislim da to vise ne igra igru...

Postoji i MMSave() [http://www.flashguru.co.uk/000041.php], medjutim, ista radi samo u Flash authoring okruzenju, ne i u publishanom .swf-u, ne znam jel mozes to kako iskoristiti...

Najsigurniji si cini mi se sa server-side skriptom na svom serveru s kojeg pokreces i samu flash igricu i znas da ce sve funkcionirati kako treba...
Imas i gotovih PHP klasa za to cak: http://www.phpclasses.org/browse/package/1533.html
Ova fino drzi sve u mysql bazi, podrzava vise igara i sve sto ti treba, jedino kaj ti treba i mysql i php...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Unreal



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 5

PostPosted: 14.04.2004 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno hvala (pogotovo za linkove).

Znam to sve napraviti u phpu, ali čak sam razmišljao to sa SharedObjectsom no onda bi svatko imao svoje hiscoreove, nekak mi se to čini bezveze...

Razmislit ću i toj varijanti sa mysqlom, ali problem je što to nije za mene (tj. nije na mom serveru; inače bi ja to odma jednostavno ukomponiro)... ma bit ce to i više nego dobro sa txt fileom Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Unreal



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 5

PostPosted: 19.04.2004 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo napravio sam sve, no imam još nekih problema. Kod mene doma na kompu sve radi, no kad uploadam na server.... ehh.... Surprised

Ovak sam radio....
Napravio sam LoadVars objekt, te sa mojobjekt.load("http://drukcija.adresa.nego.na.kojoj.je.swf.file/skripta.php?parametri=tralalala") ucitavam podatke. I onda sam stavio mojobjekt.onLoad() funkciju koja nešto radi sa tim podacima kaj dobije iz php-a (a ovaj to pokupi iz mysql baze). Kažem, doma radi sve super, ali kad uploadam na net nece. Sad neznam jel to zbog toga što treba u flashu nesto napisat da može pokretat fileove sa "vanjskih" domena - pitam zbog:

Quote:

...Najsigurniji si cini mi se sa server-side skriptom na svom serveru s kojeg pokreces i samu flash igricu...


... ili je to zbog glupog lycosa koji uz svaku stranicu priljepi repertuar reklama (ono gore, desni frame širine 200tinjak px, pa popup, ....) Confused

I da, php file MORA biti na drugoj domeni nego swf file. Rolling Eyes Rolling Eyes Shocked

Sad ako je zbog reklama onda se valjda da riješiti - to sam mislio isprobat tak da napravim asp skriptu koja radi sve isto ko ova u phpu. Probao sam uploadat na lycos (tamo di je i php skripta), no onda stvar postaje još čudnija - nekad radi (ali vrlo rijetko), a nekad ne. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 20.04.2004 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da probas negdje drugdje? Lycos chekira refera ako se dobro sjecam, masu ljudi nemre ni phpbb instalirat tamo kak spada.

Ako radi lokalno, trebalo bi radit i na netu - flash doduse ima neke restrikcije na ucitavanje stvari s druge domene, ali ne znam detalje o tome, a trenutno nemam vremena istestirat.

Jos je sumnjivije ovo da u asp-u ponekad i prodje... Imas sanse postavit skripte na neki server koji nije lycos? Pa da onda vidis kak se ponasa?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Unreal



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 5

PostPosted: 20.04.2004 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je sredio sam. Bilo je hrpa problema. Odnekud sam izvadio username i password sa Brinkstera (daju ASP hosting) i naravno morao napravit sve iznova (iako baš na "ti" sa asp-om, nešto sam smuljo Very Happy i uglavnom sad sve radi ok).... Smile

Ima i brinkster reklama, ali njih sam se lagano riješio u Flashu... Inače nisam imao pojma da je tolko komplicirano. Da bi povukao podatke sa druge domene morao sam na tu drugu domenu (na kojoj su i ASP skripte) postaviti još jedan .swf file sa kodom:

Security.allowDomain("prvadomena.com");

Da bi to sve radilo još sam napravio MovieClipLoader objekt sa kojim loadam taj drugi fajl (kad se load-a swf svejedno je na kojoj je domeni).


Skužio sam sve, pa evo da podijelim..... Ima nekih restrikcija baš sa tim loadanjem, npr. ak staviš:

loader = new LoadVars();
loader.load("http://neka.treca.domena.com/skripta.php");

i pokrenes lokalno sa ctrl+enter Smile , bez problema će učitat varijable. Ak .swf sa ovim kodom uploadaš na net, više ne radi. Zato treba pribjeć jednoj od ove 2 metode: a) ili na istom serveru di je swf file stavit asp/php skriptu; b) na drugom serveru di nije swf stavit novi swf koji će učitavat što treba. U svakom slučaju php/asp skripta mora biti (tak sam pročitao na macromedijinom sajtu) na ISTOM serveru na kojoj je swf fajl koji učitava podatke (a swf fajlovi se mogu linkat međusobno).
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group