Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Spasavanje podataka sa Hard Diska.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 23.09.2004 19:09    Post subject: Spasavanje podataka sa Hard Diska. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Novi Hard disk je odjednom samo krpao. Snimao sam podatke na hard disk i sve je bilo ok, kada sam ga iskopcao iz racunala i ponovno ukopcao Windowsi nisu prepoznali particije - Windowsi prepoznaju hard disk i vide ga u sistemu ali nema particija. Sto da radim? Cuo sam da ima neki software za vaditi podatke sa takvih hard diskova ali ne znam kako se zove.. a i zanima me ako znate tvrtke koje se bave spasavanjem podataka. Unaprijed zahvaljujem.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 23.09.2004 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije nego si ga ponovno ukopcao, jesi li mjenjao jumper settinge na tom disku?
onak, slucajno Smile


Mozda bi ti mogao pomoci Partition Magic. Ima ga tu na lokalnom wirelessu, pa
ako ne rjesis problem putem savjeta drugih, mogu ga uploadati negdje
(ali ima preko 15MB mislim Smile ).

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 23.09.2004 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.infolab.hr

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 23.09.2004 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam imao gotovo identičan slučaj prije koji mjesec. Hard od 120 Gb i cca 60 Gb podataka koji su bili spremni za backup nepovratno su mi izbrisani 15 min prije no što sam namjeravao krenuti sa backupom. Partition magic nije spasio stvar. Nije da te obeshrabrujem, ali.....
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 23.09.2004 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.infolab.hr

No koliko znam cijena recovery-a se kreće oko 900 - 1000 kn po ploči.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 23.09.2004 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Phiber: Partition magic imam ali ako cu s njim nesto radit mogu se pozdravit sa podacima.. to je bad.
@Edgar: da i za njih sam cuo, oni su mi last resort ako nista drugo ne sredim - kod njih je oko soma eura spasavanje podataka tako da bih vrlo rado to zaobisao ako se ikako moze.
@TYPE01: Ovaj infolab moze izvuc sve zivo jer ti lik cita direktno sa ploce na hard disku i izvuce ti oko 80% podataka ali je skupo.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 23.09.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.ontrack.com

to je neki recovery progi.
ima u pcchipu o tome. br. 112
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 23.09.2004 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cuj, ako su ti ti podaci važni, nema cijene za njih.
Ako su mp3-ce .. yebes to. Pirata ima kolko hoces Wink

Evo, meni je rodjak kod njih poslao bio dva ibm diska... nakon fizickog ostecenja ploce.. dakle pada kucista sa stola u radu (neka budala u firmi bacila).

Naplatili su 12 000 kuna ali su izvukli preko 70% podataka koji su jaaako im jako bitni (nacrti itd).

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 23.09.2004 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, nedavno je Sulien imao slican problem, ja mu dala ovaj link:

http://www.runtime.org/gdb.htm

i on reko da je skoro sve spasio.
ALI: moras ga kupti prije neg kaj ti vrati podatke
Sulien je reko da je on to nekako dobio na "fintu" i bez kupnje, Cool pa mozda mozes pitat njega,.kako,..jer ja ne znam
anyway, i meni je vec pomogao vratit file-ove kad sam ih bila oplakala,..
probaj: Wink

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 23.09.2004 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tu je i taj topic:
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=20667&highlight=

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 23.09.2004 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da dobar je. Iako Norton jednako dobro djeluje.
Medutim, mene baš zanima postoji li nacin jeftiniji od infolaba da se dodje do manje vaznih a ipak vaznih podataka s fizicki ostecenog diska? Wink

P.S. Ja evo kupio softver, pa ako tko hoce posudim mu licencu.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 23.09.2004 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx to all.. probat cu to sutra sa tim programima pa cu vidjet kaj se da napravit..
Smile




(nadam se da ce nesto biti) Sad

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2004 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tina wrote:
Sulien je reko da je on to nekako dobio na "fintu" i bez kupnje, Cool pa mozda mozes pitat njega,.kako,..jer ja ne znam

Ima finta, ali mislim da radi samo za fajl po fajl... zapravo, mislim da sam pokušao više fajlova odjednom, i da nije radilo

Tako ako je Filač izgubio xx tisuća fajlova, to znači xx tisuća podvaljivanja finte... Mislim da toliko izgubljen nije

Quote:
Windowsi prepoznaju hard disk i vide ga u sistemu ali nema particija

Meni zvuči kao da je otišao Master Boot Record. Da pokušaš nabaviti software koji se bavi time? Vidio sam puno stvari s čim se može čitati MBR, ali tražiti greške... ne znam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2004 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene je uzasno strah gubitka podataka, ono, to mi nocna mora.

type, koji hard je u pitanju?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 27.09.2004 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

18.5. ove godine bio je moj najgori dan u zivotu....filac znam kako ti je... Sad

sretno!!

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 27.09.2004 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
mene je uzasno strah gubitka podataka, ono, to mi nocna mora.

type, koji hard je u pitanju?


Kihnuo je Seagate Barracuda 120 Gb na 7200 / 8 Mb

Bio sam toliko očajan da sam ljude doslovno prosio Pray , između ostalog i da mi šalju svoje bookmarke. Zato sada svakih mjesec dana fino kupim spindl DVD-ova i peglaj, a ono što je fakat full bitno ide odmah u backup.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 27.09.2004 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Kihnuo je Seagate Barracuda 120 Gb na 7200 / 8 Mb


Think bash sam danas kupio drugi taj (samo je ovaj put sata), meni full dobar disk, brijem da si bash pogodio bash taj jedan (nadam se -> for my sake Very Happy)
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 27.09.2004 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ovako, sutra ili prekosutra cu znat tocno ali izgleda da su fileovi na mjestu, samo jos uvijek nema particije no daju se bez problema izvuc van thanx to Easy Recovery..

thanx for the ER dudes.. Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 27.09.2004 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
TYPE01 wrote:
Kihnuo je Seagate Barracuda 120 Gb na 7200 / 8 Mb


Think bash sam danas kupio drugi taj (samo je ovaj put sata), meni full dobar disk, brijem da si bash pogodio bash taj jedan (nadam se -> for my sake Very Happy)


Izgleda da sam naletio. Poslije njega sa ponovo kupio Seagate 200 Gb / sata ....i radi ko' beba.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group