Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Include???

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 16.11.2004 16:56    Post subject: Include??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok, imam jedan problem pa bi molio ako netko zna ( u sto ne sumnjam) da mi odgovori.
Naime registrirao sam domenu na dotTK i sve je bilo super dok na stranicu nisam ubacio PHP include funkciju koja mi je neophodna i sada posto u adress baru adresa uvijek ostaje ista na koji god link ja kliknuo spomenuta funkcija ne radi.
Nisam bas predobro upoznat sa PHP-om, mislim da nekako ta include funkcija vuce potrebne podatke iz adress bara, a posto je tamo uvijek www.ime.tk ne radi nista.
Sada pitanje, postoji li koja druga funkcija koja bi radila u ovom slucaju, dakle koja ne bi vukla podatke iz adress bara jer kada rucno upisem index.php?id=2&di=3 stranica se otvori no naravno ne includa se tamo gdje zelim nego se otvori nova stranica.
Inace na serveru pokrenutom na mom racunalu sve radi bez problema
Mozda sam totalno u krivu, nemam pojma, uglavnom hosting je na dhost.info i php mi inace radi....
Unaprijed zahvaljujem

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.11.2004 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko sam skužio koristiš GET metodu za dobiješ podatke za include() funkciju.....
pošto ne znam točno kaj ti i kako radi...i kolko ima stranica i još hrpa drugih stvari......neću pametovat,ali možda bi se moglo nekaj preko POSTa, a vjerojatno će te ostali (koji znaju više od mene) upitit i na druga jednostavnije načine....


inače ovo pišem dok mi se oči sklapaju od umora....pa me shvati....pozdrav........

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 16.11.2004 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm dotTK..
Koliko znam nemos tako.
Ako ti www.ime.tk redircta recimo na xyz.nesto.com/~tvoj_dir/ onda linkove postavi xyz.nesto.com/~tvoj_dir/index.php?id=56 a ne www.ime.tk/index.php?id=56.
hope it helped..
Naravno kad vuces te podatke iz url-a koristi $_GET['id'] ,a ne $id..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ttc



Joined: 08 Sep 2004
Posts: 48
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 16.11.2004 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nece ni ovako, jednostavno ne includa mi ništa, ne izbaci nikakav error....
ima li neka druga metoda za includanje?

_________________
††¢
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 16.11.2004 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1) kaj hoćeš includeat
2) kak prebacuješ varijable koji hoćeš includat
3) .....

100 pitanja.....ak ti nije problem možeš čak i postat dio koda...to pomaže Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 16.11.2004 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko ja znam .tk domene rade samo redirekciju na tvoj pravi url i onda ti stalno stoji .tk.. domena.. pa neznam jel može raditi sa querystringovima!?

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zweistein



Joined: 14 Nov 2004
Posts: 57
Location: Pula, HR

PostPosted: 19.11.2004 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IMO najlakši način ti je da si napraviš nekakav splash page (tipa "click to enter" ili nešto srodno tome) i postaviš mu target na _top. Staviš da ti .tk domena redirekta na taj splash page i riješen problem.

Dakle:
Code:
<a href="home.php" target="_top">Click here to enter</a>


Tako ćeš se riješiti dotTK framea i moći ćeš prenositi varijable u URL queryju bez problema.

HTH
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group