Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Totalni PHP pocetnik, kako inst. i conf. Apache, PHP itd...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bad.habit



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 27

PostPosted: 07.02.2005 16:59    Post subject: Totalni PHP pocetnik, kako inst. i conf. Apache, PHP itd... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radio sam prije malo sa HTML, ali sada zelim nauciti radi web koristeci PHP...Dakle zelim razvijati PHP web stranice na svom kompu i uploadovati ih na net ( imam freee hosting koji podrzava PHP,MySQL...)

Eh sada problem je slijedeci: Na netu sam nasao da prvo moram na svoj komp instalirati PHP, MySQL i Apache??? Zasto je to potrebno????

Drugo pitanje:Skinuo sam zadnje verzije PHPa, Apacha i MySQLa, eh sad me zanima MOZE LI MI NEKA DOBRA DUSA objasniti kojim redosljedom da ih instaliram na svoj komp i kako da podesim sve opcije konfiguracije, pokusao sam ih sam instalirati, ali Apache i My SQL mi postave kamaru nekih pitanja i neznam sta terba odabrati???

HVALA UNAPRIJED
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.02.2005 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=526

http://www.php.co.ba/index.php?action=columns&main_id=20
http://www.programiranje.net/vodic.php?id=4

Vjerujem da ih ima jos po netu dosta...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
bad.habit



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 27

PostPosted: 07.02.2005 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo hvala, puno si mi pomogao!
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 20:23    Post subject: Reply with quote

XAMPP.
Back to top
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 07.02.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
XAMPP.


@bad.habit: Ono kaj ti kolega Šime hoće I think reći je da ne moraš instalitrat sve posebno, nego da postoje paketi koji sve osposobe za tebe. Jedan od takvih je izgleda i ovaj što ga je linkao. Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 22:17    Post subject: Reply with quote

red wrote:
Ono kaj ti kolega Šime hoće I think reći je da ne moraš instalitrat sve posebno, nego da postoje paketi koji sve osposobe za tebe. Jedan od takvih je izgleda i ovaj što ga je linkao. Smile

Kolega red, hvala na ljepome uvidu u stanje stvari Cheers!
Back to top
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 07.02.2005 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sime wrote:
red wrote:
Ono kaj ti kolega Šime hoće I think reći je da ne moraš instalitrat sve posebno, nego da postoje paketi koji sve osposobe za tebe. Jedan od takvih je izgleda i ovaj što ga je linkao. Smile

Kolega red, hvala na ljepome uvidu u stanje stvari Cheers!


Ta nema problema, kolega Šime! Žively!
Smile

BTW sa XAMPP-om se nikad nisam sreo. Kod mene se besprijekorno vrti WAMP, a vele 'ne mijenjaj pobjedničku ekipu'. Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 07.02.2005 22:37    Post subject: Reply with quote

red wrote:
Ta nema problema, kolega Šime! Žively!
Smile

BTW sa XAMPP-om se nikad nisam sreo. Kod mene se besprijekorno vrti WAMP, a vele 'ne mijenjaj pobjedničku ekipu'. Smile


Meni ti je kod XAMPP-a najbolje to što se samo unzipa u folder koji oćeš, pokreneš jedan bat, i instaliraš apache i mysql kao service u pozadini -- niti se ne vide, niti se čuju Smile

I sve ti je u jednom diru, ne piše u registry, ne petlja po sistemu, ništa. I ima jedan bat koji mjenja iz php 4.xx i 5.xx i obratno... Još podesiš virtual hosts i host file tako da samo utipkam minimalnoise.dev u adresbar i eto mi ful sajta koji se vrti lokalno.

Ako se odlučiš skidat, skini onaj .exe (7zip kompresirani) full verziju.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2005 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
Kod mene se besprijekorno vrti WAMP, a vele 'ne mijenjaj pobjedničku ekipu'. Smile

agreed, wamp je odličan za single-setup instalaciju... nikad nisam imao problema

http://www.wampserver.com/en/download.php

samo ne idi nikad na neku verziju WAMPa sa MySQL verzijom nižom od 4.1.* -- ja sam se malo zaletio i isčuđavao zašto mi ne rade subqueries i sl. Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bad.habit



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 27

PostPosted: 07.02.2005 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima na odgovorima ali poskidao sam PHP Apache i MySQL i ipak odlucio da "rucno" sve pokusam instalirati i podesiti...

_________________
/bad.habit - we all have one...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group