Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Externi fajlovi u jednom resource fileu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 24.02.2005 14:06    Post subject: Externi fajlovi u jednom resource fileu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle ovako, napravili smo prezentaciju koja se vrtjela s laptopa na platno, sastojala se od skupa xml, jpg i flv fajlova koje je svatko mogao promijeniti sto se i trazilo zbog cestih promjena u sadrzaju. Sve je bilo super dok ju klijent nije pozelio staviti na CD i dijeliti na nekakvom eventu.

Nastavak price vjerovatno naslucujete... svi mogu mijenjati kompletan sadrzaj, a nama hitno treba nekakav djelotvoran workflow kako pospremati gorenavedene fajlove sve u jedan i onda citiati iz tog jednog velikog fajla... Razmisljali smo o nekakvoj custom-made enkripciji ali samo jedno 2 minute Smile A ako netko zna za neko pametnije rjesenje neka puca.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.02.2005 20:21    Post subject: Re: Externi fajlovi u jednom resource fileu Add user to your forum ignore list Reply with quote

PaNtHeR wrote:
Dakle ovako, napravili smo prezentaciju koja se vrtjela s laptopa na platno, sastojala se od skupa xml, jpg i flv fajlova koje je svatko mogao promijeniti sto se i trazilo zbog cestih promjena u sadrzaju. Sve je bilo super dok ju klijent nije pozelio staviti na CD i dijeliti na nekakvom eventu.

Nastavak price vjerovatno naslucujete... svi mogu mijenjati kompletan sadrzaj, a nama hitno treba nekakav djelotvoran workflow kako pospremati gorenavedene fajlove sve u jedan i onda citiati iz tog jednog velikog fajla... Razmisljali smo o nekakvoj custom-made enkripciji ali samo jedno 2 minute Smile A ako netko zna za neko pametnije rjesenje neka puca.


moze mrvica vise informacija.
sta su ti .jpgovi, samo slike koje gledas preko nekog imageviewera (acdsee ili slicno) ili je bas u nekoj prezentaciji?

obzirom da je prezentacija zasto nebi sve utrpao u flash? (ili onaj drugi, bas za cd prezentacije, macromedia director).

u cemu otvaras ("prezentiras") te XMLove?

lupetam bezveze jer nemam vise informacija.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 25.02.2005 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
sta su ti .jpgovi, samo slike koje gledas preko nekog imageviewera (acdsee ili slicno) ili je bas u nekoj prezentaciji?
obzirom da je prezentacija zasto nebi sve utrpao u flash?


Slike se ucitavaju u flash prezentaciju. Sve slike su eksterni fajlovi, kao i xmlovi u kojima je potpuni sadrzaj na tri jezika, dakle preduvjet za prezentaciju su bile brze i lake promjene sadrzaja (bez otvaranja source fajla). Zato ne moze bit sve "hardcodirano" u flash.

E a sada se pojavio problem sto xmlove i jpgove svatko tko dobije CD moze vidjeti i promijeniti, kuzis? To nije bio bed dok se prezentacija vrtjela s laptopa, ali kad se podjeli stotinjak CDa malo mi je glupo da se sve moze vidjet i promijenit.
Quote:
ili onaj drugi, bas za cd prezentacije, macromedia director


U Directoru niasm nikad radio, a i prezentacija je vec napravljena u flashu i utroseno je preeeevise sati da bi sad to isto isli radit u Directoru.

Mene zanima jel netko vec bio u slicnoj situaciji, i općenito da li postoji nekakav utility koji posprema sve resourcove u jedan file i onda ti da nekakvu klasu s kojom iz tog fajla mozes citat ono sto ti treba. Ako nema treba ga izmislit Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 25.02.2005 14:39    Post subject: Re: Externi fajlovi u jednom resource fileu Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
obzirom da je prezentacija zasto nebi sve utrpao u flash?

kak carr kaze, sta ne potrpas sve sto ti treba u library... ak ide sa cd-a, velicina ti ne igra neku ulogu?
mislim, ak neko oce, moze i tog velikog otvoriti decompilerom.... al to je vec druga prica

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 25.02.2005 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm, problem je u tome sto je stvar otpocetka zamisljena tako da se sadrzaj moze brzo i lako promijeniti te da se po potrebi moze deployat i na webu. Osobno se grozimo "hardcodiranja" contenta u bilo kojem obliku i u bilo kojem projektu koji radimo. U ovu prezentaciju je utroseno 100-tinjak radnih sati developera i dizajnera i vec je naplacena, pa ne mozemo potrositi jos 50tak sati samo da bi sve elemente spucali u flash. Imam i link na jednu radnu verziju pa mozete pogledat o cemu se otprilike radi:

www.croexpo2005.org/prezentacija

Evo par linija xml-a da otprilike skuzite o cemu se radi:

Code:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<vijesti>
        <kategorija id="0" naziv="Povijest svjetskih izložbi" picture="sponzori_HR.jpg" vrsta="0">
        <item id="1" naslov="Korijeni Svjetskih izložbi" picture="korijeni.jpg" plugin="">&lt;b&gt;Svjetske Izložbe nisu nedavna invencija&lt;/b&gt;. One potiču još od vremena kada su ...</item>
           </kategorija>


Dakle sve se "vuce" iz xml, od imena slike za svaki clanak do eventualnih pluginova (ako treba svirat neka mjuza ili staveć) ili playati flash video... Ne mogu zamislit kako bi sada sve to stavio u library i onda povukao van, a full mi je sick to da svaki klinac moze presnimit cd na desktop i prchkat po tome, zar ne?

Imam cd u uredu s prezentacijom napravljenom u flashu gdje frajer ima fajlove s .res ekstenzijom. Brijem da nije sam razvijao nacin na koji bi to povukao u flash ali nekako je to rijesio a googlanje mi do sada nije pomoglo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 25.02.2005 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Mene zanima jel netko vec bio u slicnoj situaciji, i općenito da li postoji nekakav utility koji posprema sve resourcove u jedan file i onda ti da nekakvu klasu s kojom iz tog fajla mozes citat ono sto ti treba. Ako nema treba ga izmislit


--bojim se da nema ono što ti misliš, jer bi bilo tehnički nemoguće "potrpati" fileove s različitim extenzijama u jedan, i onda očekivati čudo izvlačenja file prema njihovoj kategoriji, ali rješenje tvojega problema mogao bi naći u enkripciji datoteke, resource foldera.... Idea

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 25.02.2005 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
-bojim se da nema ono što ti misliš, jer bi bilo tehnički nemoguće "potrpati" fileove s različitim extenzijama u jedan, i onda očekivati čudo izvlačenja file prema njihovoj kategoriji, ali rješenje tvojega problema mogao bi naći u enkripciji datoteke, resource foldera....


da, i ja se sad vec pomalo bojim, ali na razmisljanje o tome me ponukao mProjector, alat koji sprema xmlove i jpgove u executable projector (skupa sa swf-om) a da tvoj swf nema pojma o tome - otvara ih jednako kao da su eksterni fajlovi (ne moras nista mijenjat u flashu). Ah nista, jos cu malo googlat pa ako pronadem nesto u kratkom roku postam.

Hvala svima na odgovorima...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dot



Joined: 09 Jan 2004
Posts: 29

PostPosted: 25.02.2005 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Swish Studio, a moze i North Code SWF Studio

http://www.northcode.com/onlinestore/store.html
http://www.swishzone.com/
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 25.02.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To su isti tipovi alata kao i mProjector, s jednim bitnim nedostatkom: nemaju verziju za Maca Sad
Uuuuuu al ovaj Nortcode SWF Studio je moćan!

Dobro je, zasad ce to ici ovako ali druga runda CDova ce bit zasticena. Obecajem Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group