Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Indesign i word

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 19.04.2005 09:15    Post subject: Indesign i word Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tek sam počeo radit u Indesignu pa ako može par pitanja:

1 Zašto kad kopiram text iz worda on mi automatski skoro pa svaki razmak daje veći tj. ono šta je u wordu razmak u Indesignu mi je 3 a ne mogu ih ni ručno podvuč...

2. Za kvalitetni tisak, kako mogu namistit boje tako da mi u tisku ne bude razlika od ovog na monitoru ...

3 iznate li di skinit tutorial( znam da ga ima i u programu al ne taj), po mogućnosti samo osnovne stvari ...

_________________
Hey mam look it's me!!!
Back to top
View user's profile Send private message
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 19.04.2005 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i zaboravia sam još nešto; postoji li koji update sa 2.0 na CS, znam da ima na 2.02...
Na adobeovom site-u nema...

_________________
Hey mam look it's me!!!
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2005 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odgovorit ću ti samo na prvo pitanje.
što se tiče kopiranja svega i svačega između svega i svačega pridržavaj se jednog jednostavnog pravila: kopiraj prvo u notepad.
znači word->notepad->program.po.želji

nemoš fulat

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 20.04.2005 12:45    Post subject: Re: Indesign i word Add user to your forum ignore list Reply with quote

GrUdI wrote:
Tek sam počeo radit u Indesignu pa ako može par pitanja:

1 Zašto kad kopiram text iz worda on mi automatski skoro pa svaki razmak daje veći tj. ono šta je u wordu razmak u Indesignu mi je 3 a ne mogu ih ni ručno podvuč...

2. Za kvalitetni tisak, kako mogu namistit boje tako da mi u tisku ne bude razlika od ovog na monitoru ...

3 iznate li di skinit tutorial( znam da ga ima i u programu al ne taj), po mogućnosti samo osnovne stvari ...


1. Koristi ko sto je jurka reko -> sve iz worda prvo u notepad i tek onda u bilo koji drugi program. Word ima problem, a to je sto nije bas sjajan sa tim stvarima.

2. Stari, tu si sjeban. Prvo monitori na PCu za nastelit su cevap. Drugo radis za tisak, prema tome monitorovih RGB ti nece pomoci za tiskovnih CMYK. Koliko god ga stelio uvi ce ti ispast bezveze. Moj savjet, napravi ko ja, odes na sajt HSMinformatike i narucis si Pantone Color Guide designers edition. Sve boje imas definirane u pantonovoj skali (koje indesign podrzava) i vidis kako pojedina boja treba ispast. Naravno, opet na kraju sve ostaje na tiskari, ali si ovako bare 98% siguran koja je to boja. Ako nemas 1000kn za uzeti set pantona (na presvucenom, obicnom i mat papiru) onda uzmi samo guide (presvuceni i obicni papir) on je nesto jeftiniji. Ili jednostavno nadji nekoga ko to ima i moze ti posudjivati.

3. Lynda.com video tutoriali. Imaju i za InDesign. Nekoliko CDova, nisu tutsi losi. Meni skroz ok.

Eto, poz

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 20.04.2005 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GrUdI wrote:
i zaboravia sam još nešto; postoji li koji update sa 2.0 na CS, znam da ima na 2.02...
Na adobeovom site-u nema...

sta ce ti to, ako nemas legalca zna se sta trebas napraviti (CE verziju trazi), a ako imas, onda mos kupit nadogradnju.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group