Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
in obscuro

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 18.04.2005 23:56    Post subject: in obscuro Add user to your forum ignore list Reply with quote

disklejmer na pocetku
poucena prijasnjim iskustvom sa Nelchee's Dungeon jasno mi je da se vecini vas naviklim na puritanski-cooprorate-style dizajn nece svidjeti - jer je skrolanje usporeno, jer je na malim rezolucijama premalen bijeli prostor, jer se vide bijeli pixeli kad je nesto crno u pozadini, jer se u internet exploreru ne vidi jednako (bah, bas me briga), jer je font u headeru ruzan, jer nisam konzistentna sto se tipografije tice uopce i koristim kao difolt trebuchet ms koji ima katastrofalan kerning, blah blah blah... i like it the way it is. mijenjat cu dizajn kad budem imala volje za radit novi.

ono sto zelim da komentirate je kod. potrudila sam se sto sam vise mogla, plus sve skripte sam sama pisala (i zato gnjavila vas ovdje oko svakakvih gluposti), dakle ako netko otkrije kakav bug, ajd eprishijejt d fidbek. takodjer, vicite ako vidite kakav typo ili generalno nepoznavanje engleskog (a nadam se da bar tu nisam zakazala).

poznati bugovi
ponekad se na extras > templates stranica ne ucita do kraja (ne kuzim zasto O.o) i onda nema bottom paddinga pa se ne moze kliknut na download. kad refresham stranicu sve je u redu.
u links > rotations je hrpa javascripta koje nisam ja sastavljala (niti bi ih znala ispraviti jer ne znam pravilno implementirat javascript, a ocito ni oni koji su to pisali) i zato validator izbacuje milijun i jednu gresku.

koliko ja znam to je to. a sad molim komentare, moze i u moj houm mejd guestbook <3 Very Happy


_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 19.04.2005 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej nelča ovo je puno bolje od onog prvog!

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2005 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

don't like it at all

browse happy? ne baš Sad skrolanje šteka i na jačem kompu, ali kad kažem da šteka ono fakat šteka, toliko da usability ne bi mogao biti niži ni da gledaš site laptopom na Mrtvom moru

this documents uses CSS? da, ali zar ga ne koriste svi već? ti više nije stvar kojom se možeš pohvaliti Confused čak i trash sajtovi sad koriste CSS za font & link styles jer ih DW i drugi generiraju... možeš se samo pohvaliti ako koristiš CSS dobro, što nije slučaj, npr. za liste linkova ne koristiš liste već ih nižeš inline Surprised probaj ovako, stavi linkove u listu, floataj ih left i za IE stavi display:inline, ispast će ti isto na ekranu ali barem ćeš imati neku semantiku

srčeka? gdje idu? I dare not click Confused

CSS i FAQ su acronyms, dok FF, XHTML i AA nisu... mmkay Think
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 19.04.2005 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
don't like it at all

browse happy? ne baš Sad skrolanje šteka i na jačem kompu, ali kad kažem da šteka ono fakat šteka, toliko da usability ne bi mogao biti niži ni da gledaš site laptopom na Mrtvom moru

ne znam, meni steka zbilja malo, gledala sam na kompu na faksu (koji uopce nije nesto, samo ima brzu vezu) i tamo kliiiizi..

Sulien wrote:
this documents uses CSS? da, ali zar ga ne koriste svi već? ti više nije stvar kojom se možeš pohvaliti Confused čak i trash sajtovi sad koriste CSS za font & link styles jer ih DW i drugi generiraju...

pa to je nevidljivo za one koji vide CSS
Sulien wrote:
možeš se samo pohvaliti ako koristiš CSS dobro, što nije slučaj, npr. za liste linkova ne koristiš liste već ih nižeš inline Surprised probaj ovako, stavi linkove u listu, floataj ih left i za IE stavi display:inline, ispast će ti isto na ekranu ali barem ćeš imati neku semantiku

hm ok, dvoumila sam se da li je potrebno da to napravim, ok will do.

Sulien wrote:
srčeka? gdje idu? I dare not click Confused

srceka imaju title attribute

Sulien wrote:
CSS i FAQ su acronyms, dok FF, XHTML i AA nisu... mmkay Think

ispravit cu...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 19.04.2005 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Sulien wrote:
CSS i FAQ su acronyms, dok FF, XHTML i AA nisu... mmkay Think

ispravit cu...

cek provjerila sam i meni je sve navedeno oznaceno sa abbr, sta je sad na kraju abbrevation a sto acronym? procitala sam 3-4 clanka o tome i po njima sve sto se cita slovo-po-slovo je abbrevation. dakle, to sam tocno napravila. dont get it?

[EDIT]
ok, dakle ono sto nastaje od pocetnih slova je acronym, a sve ostalo je abbrevation? jel? ouki, poispravljala sam sto mi se naslo na putu, mada vjerujem da ima negdje jos krivo odredjenih jer sam to stavljala posvuda..
[/EDIT]

Last edited by nel`chee on 22.04.2005 15:28; edited 1 time in total

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.04.2005 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sredih to sa linkovima... anything else? mislim po ovome sto si napisao (Sulien) ispalo je da mi je site totalni crap, a ne bih rekla da je bas tako Sad

sto se scrollanja tice, evo upravo gledam Rammstein (kod kojih sam prvi put to vidjela) i oni imaju isti problem...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[nq]



Joined: 16 Apr 2005
Posts: 21
Location: Novi Sad

PostPosted: 24.04.2005 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moram se sloziti sa covek, sajt je interesantan... ali meni nije lep,funkcionalan itd....
Izgleda kao da "prodajes" nesto drugo.... Smile

_________________
http://www.overallpack.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 24.04.2005 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osoba na cijoj web stranici pise ovo:
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
wrote:
Izgleda kao da "prodajes" nesto drugo.... Smile

ne kuzim Confused


[EDIT]hehe nisam znala da ovo prihvaca ukrasavanje i linebreak Smile kewl Twisted Evil [/EDIT]

Last edited by nel`chee on 25.04.2005 18:46; edited 4 times in total

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 24.04.2005 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je fora, onak, izgleda mi ko da je sajt od lidije iz bubimira:) svidja mi se kaj nije neki genericki sajt nego ima personal touch... i naravno css i bla bla bla :)

samo jedan remark... za ul imas jednu bg sliku, a za linkove imas posebne... mozes imati sve na jednoj slici pa se onda igras sa background-position da dobijes isti efekt.
e da... i strukturalno mi fali neki h1 element koji bi oznacavao title sajta... isto ga mozes sakrit kao onaj paragraf di pise da koristis css... makar mi formulacija te recenice sama po sebi nema nekog smilsla - vjerojatno si mislila rec nesto u stilu "To view the design of this website, you need a browser that supports web standards. The content of this site is accessible (with no formatting) to most current browsers." (nemoj drito to uzet jer sam maznuo sa nekog sajta samo kao primjer)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 24.04.2005 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:

ok, dakle ono sto nastaje od pocetnih slova je acronym, a sve ostalo je abbrevation? jel?


Nnot quite... http://larsholst.info/blog/2003/09/28/abbreviations-acronyms-initialisms/

che wrote:

strukturalno mi fali neki h1 element koji bi oznacavao title sajta...


H1 bi trebao biti naslov npr. jedne stranice, ali ne nužno i sajta, nije li tako? Naslov sajta fkors ide u title, a H1 je naslov stranice, članka, čega već.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.04.2005 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Sulien wrote:
browse happy? ne baš Sad skrolanje šteka i na jačem kompu, ali kad kažem da šteka ono fakat šteka, toliko da usability ne bi mogao biti niži ni da gledaš site laptopom na Mrtvom moru

ne znam, meni steka zbilja malo, gledala sam na kompu na faksu (koji uopce nije nesto, samo ima brzu vezu) i tamo kliiiizi..

ja sam gledao sa AMD 3000+ računala koje ima vezu na internet takvu da skida 300MB u 10 minuta pa je svejedno trzalo kao sam vrag

Vidiš, spomenula si Rammstein Smile ja sam te htio usporediti s njima ali sam zaboravio

Quote:
Sulien wrote:
this documents uses CSS? da, ali zar ga ne koriste svi već? ti više nije stvar kojom se možeš pohvaliti Confused čak i trash sajtovi sad koriste CSS za font & link styles jer ih DW i drugi generiraju...

pa to je nevidljivo za one koji vide CSS

sorček, my bad

Quote:
Sulien wrote:
srčeka? gdje idu? I dare not click Confused

srceka imaju title attribute

znam Smile ali ništa se ne kuži iz titla, možda ćeš me poslat na stranicu koja će mi CD tray izvadit van Razz
ljudi ne klikaju na hyperlinkove samo tako, mora znati barem otprilike što je s druge strane (osim ako mu je jaako dosadno a nije kraj mjeseca)

Quote:
Nnot quite... http://larsholst.info/blog/2003/09/28/abbreviations-acronyms-initialisms/

don't forget http://accessify.com/tools-and-wizards/acrobot/default.asp

@nelči: koristi svakako ABBR kad je to potrebno i includaj ovaj JS koji će ubaciti unutar svakog ABBR još i jedan span class="abbr" sa title-om od ABBR-a te njega možeš styleate skupa sa ABBR i ACRONYM-om u css-u

Code:
if(document.all) window.onload = function(){
   document.body.innerHTML = document.body.innerHTML.replace(
      new RegExp('<abbr([^>]*)>([^<]*)<\/abbr>', 'gi')
      ,'<abbr$1><span class="abbr"$1>$2</span></abbr>'
      );
};

inače to sam modificirao (poboljšao) nešto što sam na netu našao, enjoy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@che> tnx Smile to je i bio my main point (ne-genericki look, personal touch i sve to Smile)
ma da prepravit cu onda to nevidljivo da malo profesionalnije zvuci Confused
sto se tice hover-pozadine, znam za onaj sulienov trik (ponekad ga i koristim), al ovo mi je bilo nekako jednostavnije za napravit u photoshopu, bez previse rezuckanja a jednako radi Smile
ne znam sad mislis li bas na to ili nesto drugo?

@red> da, citala sam taj clanak vec Smile i jedan povezan s tim, mozda sam bas ovdje te linkove vidjela Confused vjerojatno. uglavnom, u jednom od njih covjek je prakticki sve prozvao abbrevation, pa sam se ja za tim povela ko pijan plota... eh..
i slazem se ovo sa h1, plus sto mi svaki title na stranici ima oblik in obscuro > sekcija > stranica (za lakse snalazenje)

@sulien> evo umjesto srceka su male ikonice sa pocetnim slovima (i imaju title), bolje od toga ne moze, jednostavno nema mjesta Exclamation
cek
Quote:
What's all this business about adding a <span> tag?

It's a workaround. Given that Internet Explorer (Windows) doesn't support the <abbr> tag, the tool gives you the option of adding in an additional <span> tag inside the <abbr> tag. Guess what? A <span> with a title does display as a tooltip in Windows. Unfortunately it does mean that you are duplicating markup somewhat, but you need to make the decision about whether this is more important, based on what you know of your audience.

?? cek znaci da mi se u abbr tagu title attribute ne vidi za IE? ignorira ga? Shocked
uh oh...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group