Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dio tiska cb a dio u dve boje??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
prst



Joined: 05 Apr 2004
Posts: 22
Location: zagreb

PostPosted: 27.04.2005 16:41    Post subject: dio tiska cb a dio u dve boje?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ovako...radim jedan studentski casopis
(format 21X21 cm, oko 150 strana, naklada 500 primjeraka, lijepi se...),
mene zanima jel moguce ( i koliko je isplativo) u crno bijeli casopis ( 150 strana) ubaciti nekih 20-ak u dvije boje..
jer zapravo ne kuzim tocno kako ide cijeli proces tiskanja i koliko to komplicira njima stvari...
pa ak neko zna... bila bih prezahvalna
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.04.2005 16:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije nimalo komplicirano.

dakle, na stroju se časopis tiska na arcima od po 8, 16, 32 ili 64 strane, ovisi o stroju.
obzirom da se časopis lijepi, arci se slažu jedan na drugi (da se klama, slagali bi se jedan u drugi)

raspitaj se u tiskari koliko strana ima na arku i traži maketu časopisa (tamo će ti pisati od koje do koje strane je koji arak)

odabereš arak koji želiš da bude u dvije boje, i na tom arku prelamaš sa dodatnom bojom (justincase, dvije boje znači crna + još jedna boja)

ukratko - zovi tiskaru. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
prst



Joined: 05 Apr 2004
Posts: 22
Location: zagreb

PostPosted: 27.04.2005 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e to je to sto mi je trebalo- sad znam tocno sta pitat tiskaru, ono da ne uletim totalno neinformirana-
tenks puno puno...
Back to top
View user's profile Send private message
AsterZG



Joined: 12 Jun 2004
Posts: 27

PostPosted: 30.04.2005 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:

ukratko - zovi tiskaru. Smile



Ili neka upiše Grafički fax Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group