Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Raspored elemenata duž linije u Corel-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 15.05.2005 17:40    Post subject: Raspored elemenata duž linije u Corel-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Naime, kako da u Corel 10-tki namestim da mi duž neke linije, dužine recimo 100 mm, pravilno rasporedi krugove prečnika 7.4 mm, tako da je razmak jednak između svih elemenata.

Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 15.05.2005 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne koristim Corel, ali pretpostavljam da imaš neku opciju tipa "Distribute" ili slično.
Back to top
View user's profile Send private message
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 15.05.2005 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima opcija Align and Distribute, ali ona služi da elemenat ili grupu elemenata postavi na stranicu sa leve ili desne strane, u sredinu itd...

Znači meni treba da se elementi pravilno rasporede duž neke linije.
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 15.05.2005 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nacrtas kru koliko ti treba, povuces guides na mjesto grdje ti treba sljedeci krug imati centar, povuces krug na tomo i kopiras (desni klik), i onda lupas ctrl+R koliko ti treba krugova. Ukljuci snap to guides da ti bude lakse.
Da bi iskpirao krug u liniji drzi shift (ili ctrl, ne sjecam se bas, ali jest jedno od to dvoje).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 15.05.2005 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry na greskama u kucanju, mrzim kucati Smile a pogotovo provjeravati sto sam napisao! Valjda ces skuziti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 16.05.2005 09:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma to je OK, ali mi treba da kružnice budu pravilno raspoređene duž te linije... znači pravilni razmaci među kružnicama.
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 16.05.2005 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa opet kazem, guides! Rasporedi ih za prvi pomak kruga (prvi copy).
Znaci vidis gdje ti je rub kruznice, povuces guide da se zaljepi za rub (vertikalni guide), pa onda vidis koji mu je x, pa onda napravis novi koji je rx2+razmak koji oces i sljedeci krug naljepis da mu rub bude uz taj guide.
Ako je on dobro iskopiran, tj ima dobar razmak u odnosu na original, samo lupas ctrl+R i dobijes ih koliko hoces. A guides ukucas rucno vrijednosti. Mislim da je pod Options pa tu imas i gudes.
Evo idem otvoriti Corel...da pod tools(na Mac-u preferences)/document/guidelines.

Ovo je za Corel 11, al mislim da i u 10 nije drugacije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 16.05.2005 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najprije nacrtas sve krugove (i ne moras pazit na razmak). bitno je samo da prvog stavis na pocetak te tvoje zamisljene (ili ne) linije a zadnjeg na kraj. ostali neka budu izmedju. odaberes sve i ides na Arrange / Align and Distribute / Align and Distribute...
tu ides na tab Distribute i odaberes Spacing, po horizontali ili vertikali - ovisi kakva ti je linija.
i distribute to: extent of selection.

that's it! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 16.05.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, jednostavno!
Ali zasto tako kad uvjek ima i tezi put Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 16.05.2005 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Transform>position>uključi relative position> po horizontali upiši 7.nešto, a po vertikali 0>pritisni apply to duplicate onoliko puta koliko trebaš krugova. To je jedini pravi način ak sam dobro skužio.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 16.05.2005 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
najprije nacrtas sve krugove (i ne moras pazit na razmak). bitno je samo da prvog stavis na pocetak te tvoje zamisljene (ili ne) linije a zadnjeg na kraj. ostali neka budu izmedju. odaberes sve i ides na Arrange / Align and Distribute / Align and Distribute...
tu ides na tab Distribute i odaberes Spacing, po horizontali ili vertikali - ovisi kakva ti je linija.
i distribute to: extent of selection.

that's it! Very Happy

Yep, that's it!!!!

Thnx buddy!

To je to! Laughing
Hvala svima!
Back to top
View user's profile Send private message
don Vito



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 23

PostPosted: 16.05.2005 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ako hoću da se ti elementi poređaju u nekom polukrugu, kao na slici?

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group