Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ja mora da sam konj (flash preloader)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.06.2005 15:36    Post subject: ja mora da sam konj (flash preloader) Add user to your forum ignore list Reply with quote

zdrao drugovi. imam problem oko preloadera u flashu.
- napravim 2 framea
- na prvi stavim stop
- u njega uvalim preloader koji (kad se sve ucita) salje ga dalje na frejm 2

za testiranje koristim "Simulate download"
problem: on meni uopce ne prikaze sadrzaj prvog frejma dok se (po Bandwidth profileru) ne ucita nekih 90% movie clipa.

Sam kod za preloadanje nema nikakve veze s tim, jer ga mogu potpuno izbaciti van i u Frame:1 ucrtati bilo sta, i to ce mi se tek prikazati kad ucitavanje moviea dodje do ~90%.

ne kuzim di sam zapeo, dosta je velik movie, ima oko 200kb pa mi je ovo bitno.

ja si brijem da on nekako regulira koje ce objekte ucitati prije kojih, pa ovaj moj sadrzaj prvog framea ucita tek na kraju, i zato mi ga tek tada prikaze.
(probao sam Load order mijenjati u Publish settings).

ako ima ko kakve ideje mozda?

Hvala puno.

Last edited by carr on 23.06.2005 15:39; edited 1 time in total

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.06.2005 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta ti je sve na istoj sceni?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2005 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isti problem imam i ja, al me ne zabrinjava Smile
To se meni dogodi na 20tak posto.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.06.2005 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
sta ti je sve na istoj sceni?

jes, al probao sam i s 2 scene, ali nije pomoglo (mogu probat opet..)

ne vidim poante koristenja scena, bilo je rijec o tome da te scene flash tako i tako prepegla kad ga kompajlira..

a i ne trebaju mi scene jer movie puno racuna i vrsi programskog koda, a malo animira...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 23.06.2005 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

check this out i nikad više nećeš imati problema.

inače...scene-ovi su zakon ako radiš sa kompliciranim stvarima pa si fino s njima sve organiziraš. Ovisi samo kako ih koristiš...?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.06.2005 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
check this out i nikad više nećeš imati problema.

banana, isti problem, ovaj tenkic mi se pojavi tek na 90% ucitanoga.

neznam, ovo je prebolesno. probat cu napravit novi .fla file il nesto, neznam..

luksy wrote:

inače...scene-ovi su zakon ako radiš sa kompliciranim stvarima pa si fino s njima sve organiziraš. Ovisi samo kako ih koristiš...?

ma ok, kazem, za animaciju su super, ja ovdje imam samo puno programskog koda, i jos bi vise ispizdio kad bi mi bio okolo po sceneovima.
ovako sam si vecinu ga strpao u include fileove..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Anchy



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 38
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2005 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok!
Evo ako ti pomaže iskoristi ovaj...full je jednostavan...http://www.kudizidor.com/loader.fla
2 scene...preloader i main...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 23.06.2005 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

•) imaš li linked i 'export for AS' movieClipova ?
Smile kako se ti exportiraju u prvom frameu - preloader za njih nema svrhe jer dolaze prije njega

sustav preloadera je zapravo bolje malo iskomplicirat za pojednostavnit.

recimo da imaš jedan preloader MC u library_u kojeg attachash po potrebi (kad loadash neki drugi film). On pokreće učitavanje tog novog, sakrije ga dok se ne učita cijeli /ili streama/, prikazuje proces preloadanja i kad je gotovo, onog prikaže i sebe ubije. Reusable 100%.
Back to top
View user's profile Send private message
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 23.06.2005 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kuzim u cemu je problem:)
Napravi dvije scene
na prvu ide preloader na drugu main_movie

u prvoj sceni napravi 2 layera jedan za actions jedan za grafiku(mada i nemoras:)
u prvi frejm od akcija stavi
ifFrameLoaded ("ime_druge_scene", "endframe") {
gotoAndPlay("ime_druge_scene", 1);
}

u drugi frejm od akcija
gotoAndPlay(1);

i to je to!

ne treba ti nikakav stop
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.06.2005 00:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
•) imaš li linked i 'export for AS' movieClipova ?
Smile kako se ti exportiraju u prvom frameu - preloader za njih nema svrhe jer dolaze prije njega

fala druze, u ovome je ocito problem, nisam ovo znao.
evo nesto o tome
http://www.flashcomponents.net/tutorials/preload/section1.html
http://www.ozzu.com/ftopic20893.html
http://livedocs.macromedia.com/flash/mx2004/main_7_2/wwhelp/wwhimpl/common/html/wwhelp.htm?context=Flash_MX_2004&file=00002016.html

pa ako netko zaglibi opet...

sad idem to rijesit.
hvala svima.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2005 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na hrvatskom bi se reklo: NEMOJ KORISTITI OPCIJU "EXPORT IN FIRST FRAME!"
Stari problem, žao mi je što se nisam prije uključio... Rješenje je trivijalno. Two things:

1) U svim MovieClip-ovima (koje želiš dinamički attachirati) u library-ju ideš (desni klik) na LINKAGE i tamo označiš "Export for ActionScript", ali ISKLJUČIŠ "Export in first frame"!

2) Naravno, AttachMovieClip() ti sad više ne radi (jer da bi radio, jedna INSTANCA tog MovieClipa mora bit prisutna na stage-u), međutim ti u neki frame daleko iza preloadera dovuci iz libraryja sve MovieClip-ove. Možeš ih i sakriti tako da im staviš _alpha=0, ili još bolje - odvuci ih izvan vidljivog dijela ekrana.

Sada probaj preloader i - voila! Wink

Idea Radi se o tome da gore spomenuta opcija "Export in first frame" gura sve linkane MC-jeve u prvi frame (i sakrije ih), a mi to ne želimo jer nam je tamo preloader i onda se prvi frame predugo učitava.

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.06.2005 01:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:
Na hrvatskom bi se reklo: NEMOJ KORISTITI OPCIJU "EXPORT IN FIRST FRAME!"
Stari problem, žao mi je što se nisam prije uključio... Rješenje je trivijalno. Two things:

1) U svim MovieClip-ovima (koje želiš dinamički attachirati) u library-ju ideš (desni klik) na LINKAGE i tamo označiš "Export for ActionScript", ali ISKLJUČIŠ "Export in first frame"!

2) Naravno, AttachMovieClip() ti sad više ne radi (jer da bi radio, jedna INSTANCA tog MovieClipa mora bit prisutna na stage-u), međutim ti u neki frame daleko iza preloadera dovuci iz libraryja sve MovieClip-ove. Možeš ih i sakriti tako da im staviš _alpha=0, ili još bolje - odvuci ih izvan vidljivog dijela ekrana.

Sada probaj preloader i - voila! Wink

Idea Radi se o tome da gore spomenuta opcija "Export in first frame" gura sve linkane MC-jeve u prvi frame (i sakrije ih), a mi to ne želimo jer nam je tamo preloader i onda se prvi frame predugo učitava.

jes, skontao sam to iz onih linkova koje sam postao.
dodatak _> pod publish settings se treba staviti ActionScript 2.0. Class export frame da ne bude 1...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group