Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
sephia

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 06.12.2003 13:05    Post subject: sephia Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajha, pametni ljudi!!! baaaad...napravila sam cestitku-bijela posloga i fotka u sephia styleu, a u tiskari mi kazu da sad to moram nekak slozit(zbog filma) da mi je jedan layer crnia boja, drugi smeda...i ja sad nemam pojma kak...help pls-sto prije-to bolje... Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 06.12.2003 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U PSu smo jel?
Image mode > Grayscale
Image mode > Duotone > Ink 1: Black Ink 2: koja oces

valjda to oce ovi tvoji u tiskari?

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 06.12.2003 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je, u PS smo...sad sam napravila kaj si mi rekao,ali sad mi je slika sivo-smedi kvadrat...to nije normalno, jel da?!...oni tam oce da im odvojim smedu boju za jedan film, a za drugi crnu...kuzis?! Sad
...a da ti ja mailam file pa mi ti to cvoknes?! Very Happy Very Happy
salim se...ma, samo me zanima jel to ok da mi to sad tak izgleda...nemam ja pojma kaj trebam vidjeti na monitoru prije nego sejvam i dam im to...to mi je bad... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 06.12.2003 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pink wrote:
je, u PS smo...sad sam napravila kaj si mi rekao,ali sad mi je slika sivo-smedi kvadrat...to nije normalno, jel da?!...oni tam oce da im odvojim smedu boju za jedan film, a za drugi crnu...kuzis?! Sad

ne kuzim Confused

Sve ovo kaj si napravila +
Image mode > Multichannel
nakon ovog imas u kanalima dva komada, jedan je Crna drugi je tvoja boja.
Kad oni puste separaciju na film imaju dva filma i dec it, valjda Smile

ovo kakva je tvoja slika to nebi znao, aploudaj negdje original i ovo sto si dobila pa da gledamo Smile

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 06.12.2003 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravis to sto ti je hans rekao pa prebacis na image mode -> multichannel, tako ces u kanalima (koji se separacije za tvoj buduci film) imati samo svoje dvije boje, tj. crnu i neku drugu koju si izabrala u duotonu.
ako to zele dobiti rastavljeno na dva fajla, u opcijama channels izaberi ->split channels, slika ce ti se rastaviti na ta dva kanala od kojih ce svaki biti u svom fajlu i bit ce ti u grayscaleu. svaki fajl ti predstavlja opet jednu boju za film, jedan je za crnu, drugi za smedjkastu (ako radis sepiju). moras tiskari reci koji je koji i reci im koju smedju/bilo koju drugu/ boju da puknu preko drugog filma (odaberi neki pantone ili odi direktno tamo pa im pokazi koju boju oces)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 06.12.2003 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bemtii, pises brze od mene...:))

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pink



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 32
Location: zagreb

PostPosted: 06.12.2003 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaans, radiiiiiii! Idea Very Happy Very Happy
thx,thx,thx,thx......
ja mislim da bu sad zadovoljni...thx!
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 06.12.2003 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
bemtii, pises brze od mene...:))

malo samo :))
zaboravijo ovu foru sa "split channels" :) nebi se toga sjetio :)

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 25.08.2009 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stara tema, ali isti problem, pa evo...

Imam stranicu sa fotkom i tekstom. Tekst ide u crnu, a ideja je da fotka bude sepia, znaci trebalo bi iskombinirati crnu + jos jednu boju (zutu ili neki pantone, pretpostavljam).

Slozio sam zadovoljavajucu fotku preko duotona (K100% + Y30%), zatim odem na 'multichannel' i sta onda? Na 'save as' imam jedino PSD kao opciju (plus neki meni nepoznati formati). Da spremim fotku kao psd? Hoce li onda na kraju ispasti pdf file sa samo dvije boje?

Hvala na odgovorima.. prilicno je hitno!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 25.08.2009 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nadam se da sam shvatio dobro jer mi sad (cini mi se) stvar funkcionira.
Trik je bio u tome da nakon stvaranja duotonea odem na image mode > multichannel, i onda opet natrag na grayscale. Tada mi se zadrzi sepia na fotografiji, ostanu 2 kanala (gray i yellow), a slika se vodi kao grayscale, pa je mogu spremiti u tiff. Jel to sve blizu pameti? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group