Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tko je bolji 3dmax ili lightwave

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Power



Joined: 26 Jan 2005
Posts: 9
Location: zg

PostPosted: 20.02.2005 14:43    Post subject: Tko je bolji 3dmax ili lightwave Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

3ds max.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U, u, sad ja:

Tko je brži ili zec?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.02.2005 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
U, u, sad ja:

Tko je brži ili zec?

pčela je, osa nije, što je?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 20.02.2005 23:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovakvi su mi postovi najjaci covjece, ajde malo specificiraj, jedan je bolji za jedno drugi za drugo, ako mene pitas, mani je max bolji.

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 21.02.2005 00:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u tome i je stvar. nemožeš nekome reći koji je prog bolji za njega. danas skoro svi daju jednake rezultate... pitanje je samo kojem ćeš postat privrženiji, i u kojem ćeš se bolje snalazit. i naravno, koja ti se tehnika modeliranja sviđa...

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Power



Joined: 26 Jan 2005
Posts: 9
Location: zg

PostPosted: 21.02.2005 08:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala smasheru sorry sta pitam zanima me jos ima li razlike u cinema 4d i lightwave-u (ukratko)
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 09:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam nikad vidio lightw ali radim u cinemi i mogu ti reći da je ZAKON za onak jednostavne stvari... pogotovo za počet

stvar je u tome što sve te programe jednom prerasteš i završiš ili na maxu ili na mayi Smile

znači ako hoćeš easy way in -- c4d... a ako se hoćeš crashcoursati kroz nešto zahtijevnije onda max, jer će ti kasnije znanje iz maxa biti jako zahvalno

c4d ti je AKIRA,
maya je Intercepto,
max je Critical,
lw... ima li koji lw artist na mi3ju?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Power



Joined: 26 Jan 2005
Posts: 9
Location: zg

PostPosted: 21.02.2005 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno hvala Sulien Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Power



Joined: 26 Jan 2005
Posts: 9
Location: zg

PostPosted: 21.02.2005 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima li tutoriala za pocetnike (cinema4d)
moze li koja stranica
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 21.02.2005 10:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Power wrote:
ima li tutoriala za pocetnike (cinema4d)
moze li koja stranica


na njihovim stranica imas tut. http://www.maxon.net/index_e.html
http://www.maxoncomputer.com/tutorial_browse.asp?category=TECHNIQUES
to ti je za pocetak taman dovoljno,...

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 21.02.2005 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ups krivo linkano..evo ispravak..
http://www.maxon.net/pages/download/download_documentation_e.html

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Critical



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 86
Location: Croatia

PostPosted: 21.02.2005 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nisam nikad vidio lightw ali radim u cinemi i mogu ti reći da je ZAKON za onak jednostavne stvari... pogotovo za počet

stvar je u tome što sve te programe jednom prerasteš i završiš ili na maxu ili na mayi Smile

znači ako hoćeš easy way in -- c4d... a ako se hoćeš crashcoursati kroz nešto zahtijevnije onda max, jer će ti kasnije znanje iz maxa biti jako zahvalno

c4d ti je AKIRA,
maya je Intercepto,
max je Critical,
lw... ima li koji lw artist na mi3ju?


ovo mi se nesvidja, nevolim kad ljudi previse znaju o meni...

_________________
that what doesn't kill you, must have missed you !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2005 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tutoriali ti dodju sa c4d dokumentacijom i predobri su

@critical: Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 22.02.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nisam nikad vidio lightw ali radim u cinemi i mogu ti reći da je ZAKON za onak jednostavne stvari... pogotovo za počet

stvar je u tome što sve te programe jednom prerasteš i završiš ili na maxu ili na mayi Smile

znači ako hoćeš easy way in -- c4d... a ako se hoćeš crashcoursati kroz nešto zahtijevnije onda max, jer će ti kasnije znanje iz maxa biti jako zahvalno

c4d ti je AKIRA,
maya je Intercepto,
max je Critical,
lw... ima li koji lw artist na mi3ju?

nije na mitriju, al je hrvat
LW - Lewis

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BMW Power



Joined: 29 Mar 2005
Posts: 11

PostPosted: 01.04.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve je to lijepo, ali koji od tih je NAJjednostavniji. Ne znam baš ništa o 3D modeliranju, i mislio sam nešto naučit, pa me zanima koji je najbolji za početnika...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 01.04.2005 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja radim u 3dmaxu..........mogu ti reći da 3dmax,lightwave,cinema su po meni u istoj klasi a maya je ta jedina koja je full komplicrana i ona je stvarno klasa više za pro.....
....nema ti tu najjednostavnijeg svi ti rade na istom principu tako da se moraš malo pomučiti......... Wink
uh almost zabravih....swift 3d ti je najbolji za početnike.....
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
mocnimax



Joined: 12 Sep 2004
Posts: 24
Location: RI

PostPosted: 01.04.2005 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nisam nikad vidio lightw ali radim u cinemi i mogu ti reći da je ZAKON za onak jednostavne stvari... pogotovo za počet

stvar je u tome što sve te programe jednom prerasteš i završiš ili na maxu ili na mayi Smile

znači ako hoćeš easy way in -- c4d... a ako se hoćeš crashcoursati kroz nešto zahtijevnije onda max, jer će ti kasnije znanje iz maxa biti jako zahvalno

c4d ti je AKIRA,
maya je Intercepto,
max je Critical,
lw... ima li koji lw artist na mi3ju?


Tomz, white Rabbit i Ja smo LW. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dino



Joined: 30 Mar 2005
Posts: 3

PostPosted: 01.04.2005 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
http://www.zaon.com/company/articles/3d_rendering.php
Back to top
View user's profile Send private message
hitman



Joined: 18 Jun 2005
Posts: 6
Location: Ludbreg

PostPosted: 19.06.2005 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam tek počeo raditi u Lightwaveu zahvaljujući Arrow www.digitalblasphemy.com Neznam za ostale profesionalne programe, ali za Lightwave govore i različiti filmovi kojima su specijalni efekti rađeni u njemu (Matrix, Star Wars).

_________________
http://www.skejt.tk - rendering for the first time
Bolje ispast glup nego iz aviona. (:
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 19.06.2005 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BMW Power wrote:
Sve je to lijepo, ali koji od tih je NAJjednostavniji. Ne znam baš ništa o 3D modeliranju, i mislio sam nešto naučit, pa me zanima koji je najbolji za početnika...


Iskreno?
Lightwave mi se nije dopao na prvi pogled, Maya mi se pari kompleksna, Cinemu nisam proba, ZBrush isto nisam proba... Max mi je predobar, u kombinaciji sa VIZom je isto prelud.

Sta ocu rec, nisam 3 godine napravio nista, i evo sam se uvatio u zadnje vrijeme malo 3DSMax + VRay, i odusevio sam ljude koji su dosad nesto znali... tribalo mi je oko 2 tjedna da savladam neke osnove...

Uglavnom, sada po Splitu maltretiram ljude, radi mi Iradiance mapu za ovu scenu pa cu ic skupljati moje ovcice za privatnu RenderFarmu Very Happy hehe...

Anyway, nadam se da cete uskoro vidit mojih ruku djelo, ali pretpostavljam tek tamo sredinom miseca, oko 15. tako nesto, moram jos dosta cekat... grunt... mrmlj...

Moje osobno misljenje, Max ne bi trebao biti pretezak ni za pocetnika ni za advanced.

Ako oces pravu nebulozu, mos radit mesh preko Nurbs u Mayi, zatim u Maxu texture i materijale te render u Brazilu ili VRayu Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Boris Smislov



Joined: 07 Jul 2005
Posts: 21

PostPosted: 08.07.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za sada je jedno sigurno: lightwaveov modeler, za organski modelling, vishesturko nadmashuje max-a. max je, ako stavimo splieneove po strani, obichna krpa od modellera. prije svega optichki, nepregledan i ruzan (max je generalno ruzan, sirov program, gdje se paar brute force matematichara brinu o ergonomiji - svaka nova komponenta kod max-a je nogama nagurana u program)
osim shto je sporiji lightwaveov renderer daje bolje rezulatate ako max-u dodash i v-ray-a.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group