Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Uredske stolice - gdje, što i kako?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 25.08.2005 13:20    Post subject: Uredske stolice - gdje, što i kako? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već duže vrijeme tražim OK stolicu za malo para. Smile Možda tražim previše, ali što je tu je Smile Ukratko tražim stolicu na kojoj neće biti bed prosjedit od devet do pet, a da me nakon toga ne boli kralježnica. Sve stolice do petstotinjak kuna koje sam do sada gledao su koma od neudobnosti i kvaliteta izrade im je upitna.

Na čemu vi sjedite i sjedi li netko od vas na radnom mjestu (rad za računalom) na pilates lopti? Užasno me zanima kako stvar funkcionira, a i pilates lopta je cjenovno vrlo prihvatljiva.

Last edited by TYPE01 on 25.08.2005 13:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 25.08.2005 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tvrda stolica, ha? ja imam klasičnu uredsku stolicu i nemam problema sa sjedenjem. tako sam je rasturil da sjedim u polu-ležečkom položaju i to mi je zakon.

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 25.08.2005 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Taj poluležeči položaj se možda čini udoban, ali je koma za kralježnicu.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 25.08.2005 13:34    Post subject: Re: Uredske stolice - gdje, što i kako? Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:

Na čemu vi sjedite i sjedi li netko od vas na radnom mjestu (rad za računalom) na pilates lopti? Užasno me zanima kako stvar funkcionira, a i pilates lopta je cjenovno vrlo prihvatljiva.


ja ti kombiniram loptu i stolicu već 4 godine i to je preporod.
leđni mišići "rade" tijekom sjedenja i zamor od sjedenja je znatno smanjen.

zaboravih , sjedim u prosjeku 8+ sati i baš zbog toga moraš imati i stolicu jer nemreš uvijek biti na lopti.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 25.08.2005 13:50    Post subject: Re: Uredske stolice - gdje, što i kako? Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:


Na čemu vi sjedite


Na užasu od stoljice i na poslu i kući...
To vam je cca 12 uri...
Ode kičma u nepovrat...
Sve krcka...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 25.08.2005 14:09    Post subject: ;) Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Kika" se na proljeće otvara na Jankomiru, a ja ću tamo raditi na toj robi, pa dodji da ti uzmem novce ili bar dam savjet Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 25.08.2005 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam baš gledao loptu i najvjerovatnije ću je uzet.. prvo mi je bilo wtf, neću ja to, al sad mi je sve više kul, pogotovo nakon 10+ sati na stolici i hebene boli u leđima.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.08.2005 15:42    Post subject: Re: Uredske stolice - gdje, što i kako? Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ja ti kombiniram loptu i stolicu već 4 godine i to je preporod.
leđni mišići "rade" tijekom sjedenja i zamor od sjedenja je znatno smanjen.

zaboravih , sjedim u prosjeku 8+ sati i baš zbog toga moraš imati i stolicu jer nemreš uvijek biti na lopti.

kojih je dimenzija lopta (ima ih vise dimenzija, zato pitam) i kolko si visok?
ja kad sam ju gledao cinila mi se nekako mala...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 25.08.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupuje se po tvojoj visini.. po tome pitaj.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 25.08.2005 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

this looks cool Smile



Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 25.08.2005 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Di ima tih lopti za kupit i kolika je cijena otprilike?
Bio sam idiot i propustio priliku za Aerona za 6k prosle godine, a u medjuvremenu se moj stolac ... hmm dezintegriro prakticki! Sad sjedim na drvenom iz kuhinje, nije tak strasno, al ako na lopti jacaju ledjni misici, volio bih to bar probati

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 25.08.2005 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sjedim na pun kurac losem stolcu i doma i na faksu i usto plesem break, zamisli moju kicmu Very Happy, buraz je u ured kupio stolce (nekih 400 kn u Lesnini, dve prije 2 mj, dve sad) cijelu nedelju sam tamo radio i totalno su udobne i mraq, tak da cu si ja kupit takvu...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 25.08.2005 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim, našao sam ja stolice, ali cijene su da se smrzneš. Aeron je stolica nad stolicama, imao sam priliku sjediti na njoj u par navrata, ali cca 6000 kuna za stolicu je ipak malo previše.

Dobar izbor stolica:

www.dom-exclusive.hr

www.phoenixlifestyle.com.hr
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.08.2005 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej a kako se te lopte zovu na fr ili eng? Shocked

mene ful zanima ali ne znam niti gdje da to trazim Rolling Eyes

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 25.08.2005 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isprobao sam gotovo sve od; Areona, Spinalisa, Lopte... i najbolje od svega je "Finski klečeći stolac" tzv. Fenix u Domi exclusive.. ali čini se da sad te stolice prodaje druga firma. Bar je tako bilo prije par mjeseci. To još ispitajte.. Ja sam kupio u Domi ali kad sam ih zvao nitko se nije javljao danima itd.

Najpovoljniji položaj tijela - Istraživanja položaja ljudskog tijela u bestežinskom prostoru svemira otkrila su da je najpovoljniji “položaj fetusa”. Fenix je konstruiran kao odgovor na ova saznanja, dajuči pri sjedenju maksimalnu slobodu gornjem dijelu tijela, ne opterečujući krvotok te olakšavajući disanje.
Fenix preporučuju liječnici zbog sposobnosti rasterečivanja pršljenova vratne kralježnice. Originalni koncept razvila je Finska tvrtka MAG a u svijetu je stekao popularnost pod imenom "Balance kneeling chair".

Čini se da je sve to istina s obzirom da to tvrdim nakon 2 godine sjedenja na dotičnom stolcu! Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.08.2005 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja naručio fenix stolac sa doma exclusive interijeri site-a prije jedno dva sata. Hopefully će me kontaktirati brzo, javim kako je kad i ako stigne stolac :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 25.08.2005 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da nešto sam bio zaboravio Sad Postojala je jedna serija feniks stolaca loše izrade odnosno var na dotičnom je bio preslab. Ja sam svoj reklamirao i zatim pojačao za pivu kod lokalnog metalca Smile Tvrde da je to sada ispravljeno ali svejedno obratite pažnju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 25.08.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Ja naručio fenix stolac sa doma exclusive interijeri site-a prije jedno dva sata. Hopefully će me kontaktirati brzo, javim kako je kad i ako stigne stolac Smile

na njoj se koljenima nasloniš?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 25.08.2005 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
zytzagoo wrote:
Ja naručio fenix stolac sa doma exclusive interijeri site-a prije jedno dva sata. Hopefully će me kontaktirati brzo, javim kako je kad i ako stigne stolac Smile

na njoj se koljenima nasloniš?


Da vidiš, gledam te stolice već neko vrijeme...
Al nikako da se zalomi ne'ko s iskustvom...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 25.08.2005 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja koristim slicnu kao sto je ova "manager" stolica na www.dom-exclusive.hr (u metrou je kostala oko 600-700 kn) i prezadovoljan sam. Hedonista sam u zivotu, a ove "koljenuse" i pilates lopte mi ne izgledaju nimalo poticajne za rad Wink), cak bih rekao da mi lice na sprave za mucenje a ne na nesto na cemu bih trebao provesti 8-10h dnevno Wink. Pretpostavljam da su one stvarno bolje za kraljeznicu, ali radije otici poslije malo na tucu i guranje pod kosevima, nego da se mucim citav dan na nekoj lopti Wink)

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hooligan



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 53
Location: cakovec

PostPosted: 26.08.2005 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trc ima praf.

ako T nije bad pred mamom ili sestrom ili ocem ili frendovima na poslu li samim sobom, najbolje je sjediti na kugli. možeš si kupit pilates loptu (nisam ziher dal je ergonomična po visini - visina stola je cca 750 mm) odi u dučan D to prodaju (e nemam poima) pa isprobai.
zakai lopta? pa zbog toga jer T se kičma kreče I samim time ne dopušta da zatilta ili dase ukoči & još k tome tai položai T neda da se sfrčeš pa onda izgledaš kak upitnik.
ma kolko god smešno zvučalo, tak je.
ako neko od Vas ima klinca koji ide u 1 2 3 4 razred, to Vam je savjet na čemu Vam nek sjedi. jer je njegova kičmica još nerazvijena, a u školi sjedi na onim skliskim polakiranim stolcima predugo da B B_lo dobro.

+

imaš stolicu koja je zbrijana tak da na njoj klečiš (kak veli agonyiiiii), kneeling chair. uglavnom, nema naslona, izgleda ko stalak za tegle na balkonu na 2 levela, samo je malo nakošena radi ergonomije & stapecirana. vele da je problem kod te stolice kai nebreš izači iz nje ak sjediš 5 sati in a row. (ako postoji na kotačičima samo se odpelaš doma s posla).
kičma T je kod toga isto sforsana kai stoji uspravno & osobno sam sjedeči na tome užival. mislim u usporedbi s normalnim jeftinim stolicama. cijena toga mislim da je jako okvirno 400 - 700 kn. nisam 100% ziher.

eto, nisam rekel nikai novo, ali to je to ki se tiče zdravog sjedenja. ima još nekih stolica kod kojih možeš sve živo podešavat, ali za te pare si rađe kupi rabljenoga fiat punta.

_________________
...now every mother can choose the colour, of her child,
...no that´s not natures way.....
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 01:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daktilografska, teška metalna konstrukcija, fino se da podesit, nema hidrauliku nego obični šaraf, 250 Kn u nekom malom salonu blizu bivšeg Upina (preko puta Zagrebačkog Velesajma)... daleko bolje od "direktorskog" naslonjača kojeg sam prije imao. drži križa i ima pravu vidinu. Sjedim nekad po 12 sati.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 01:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ta "koljenusa" nikak nije odgovarala. nisam dugo sjedio na njoj, pa se vjerojatno nisam priviknuo, ali nekako mi je kod nje preveliki pritisak upravo na koljenima. no vjerojatno samo treba proci malo vise vremena, jer to je poprilicna promjena u nacinu sjedenja od onoga kako smo svi navikli.

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hooligan



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 53
Location: cakovec

PostPosted: 26.08.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...istina.
...to joj je veliki problem, pritisak u koljenima, pa se sve ono kai nas je do sad u križima rokalo, preselilo u koljena. zato nije dobila ni pravo miesto pod suncem. eto, ima nekih pokušaja proizvodnje, ali...

možda je ipak naibolje kombinirati ili jednostavno imati sviest da treba sedeti ravno, pa se ne dati stolici da nas zeme ( e sad to je ravno nemogučem).

briem da za male pare nebreš dobiti nekai posebno.
a ionak predugo sjedenje za kompjuterom nije zdravo. postoje vježbe koje se rade sedečki u stolcu, ˝koreografija˝ traje 5-10 minuta & mislim da je to (naravno ak se radi svakodnevno) puno bolje od experimentiranja s jeftinim stolcima.
mada nisam probal.

_________________
...now every mother can choose the colour, of her child,
...no that´s not natures way.....
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 26.08.2005 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo kažu da vrijedi probat...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group