Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
in design (priprema, prijelom,export...)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 18.09.2005 15:10    Post subject: in design (priprema, prijelom,export...) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iman 44 stranice u in designu, mislim cijeli časopis iman u in designu... trebam to poslati na cedeu u tiskaru koja je u rijeci...

Tisak će biti digitalni..

pitanja:

Dali trebam raditi ikakvu pripremu za digitalni tisak, ako da kako se to radi u in designu (jer nikad nisam radija pripremu za tisak a sad mi je to potrebno)

U kojem formatu da posaljem casopis, dali u PDF-u i oce li bit kakve razlike u kvaliteti??

Kako da napravim prijelom stranica (uvez će biti klamani)

hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 18.09.2005 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

anyone?
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 18.09.2005 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam vremena bas, al dogovori se sa tiskarom, najbolje pdf, svaka stranica posebno i oni rade impoziciju. Jer ovisi o formatu itd.


Btw. iskopaj neki thread od nedavno, bilo je dosta puta objasnjeno, iako to nije bilo za digitalni tisak al vecinom vrijede ista pravila. Dogovori se sa tiskarom uglavnom.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 18.09.2005 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
Dogovori se sa tiskarom uglavnom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.09.2005 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pdf v.5 (ako ima transparencija, psd ova unutra itd), press quality, strane pojedinacno najbolje ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 18.09.2005 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci da svaku stranice posebno izbacim u pdf?

e al kako onda iz pdfa pripremu napravit ili se to radi vec u in designu pa onda pribaci u pdf? ..ja se bas nekuzim u to pa ono..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 18.09.2005 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma u indizajnu i onda se printa pa destila :) al to ti komplikovano pa mozda samo exportaj u pdf, za digitalni tisak ce to bit dovoljno.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 06.10.2005 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako u in designu poslozit stranice.. klamani je uvez pa triba ono prva-zadnja itd...

jel ima neka opcija da se to automatski ili?

..dogovija sam se sa tiskarom da mu ja posaljem sve fajlove (slike) i indesign fajl pa ce on to sredit, posto ja to neznam bas pripremit.. samo je reka da mu poslozim stranice pa...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mp



Joined: 17 Aug 2004
Posts: 26
Location: Karlovac

PostPosted: 06.10.2005 22:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
kako u in designu poslozit stranice.. klamani je uvez pa triba ono prva-zadnja itd...

jel ima neka opcija da se to automatski ili?

..dogovija sam se sa tiskarom da mu ja posaljem sve fajlove (slike) i indesign fajl pa ce on to sredit, posto ja to neznam bas pripremit.. samo je reka da mu poslozim stranice pa...


Potrazi InBooklet SE plugin (u CS2 je u 'File' meniju; kod starijih verzija je, cini mi se, negdje drugdje).
Ali ako ce lik u tiskari sve radit, onda mislim da nema ni potrebe za impozicijom (slaganjem zadnja+prva itd.).
Back to top
View user's profile Send private message
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 07.10.2005 00:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odi na sajt od tiskare i pogledaj koji ps driver koriste.... skini, instaliraj i u Indesignu odi na print. Odaberi driver, podesi što ti treba (cajhne i te điđe miđe) i stisni print Smile dobiješ poskript , prodistilaš ga, dobiješ pdf i prži oboje na cde.... pa nek tiskara vidi Smile
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 12.10.2005 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam uspio na InBooklet SE plugin

jel to triba skinit ili? trazija sam na googlu za skinit i nisam bas uspija.. iman In design CS..

kontaktirao sam tiskara i rekao je samo da mu trebaju te poslozene stranice on ce napraviti pripremu...

jel postoji nekakav drukciji nacin da se te stranice posloze?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 13.10.2005 01:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sad, nisam točno siguran u čem je problem... Confused ajmo ovako...

ti trebaš poredat stranice valjda... ovako, počinješ s desnom, pa onda po dve spojene (ovisno kolko ih imaš) i na kraju završavaš s lijevom. (korice radiš posebno).

Kako to izvest? Na onom navigatoru za stranice (gore desno), na prvom spredu klikni samo na lijevu stranicu i odvuci je na onu malu ikonicu u obliku smeća. Isto tako i na zadnjem spredu samo to napravi s desnom stranicom. I to je to dobio si to što ti treba... sad posloži sve materijale kak očeš i to bi trebalo bit to... Mislim da je to lik iz tiskare htio da napraviš....

ako misliš radit poskript od toga, samo pazi da opcija "print spreads" (il tak neš) bude isključena...
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 13.10.2005 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

amo rec da te nisam bas skuzija... jebiga Sad
al mislim da to nije to...

uglavnom ja iman poredane stranice u indesignu ono normalno poredane kuzis.. skupa sa naslovnim stranicama..

i to ide u onom panelu tako da je prvo jedna stranice naslovna s desne i onda ide ovih 46 po dvi stranice i zadnja je stranica na livoj strani...

e samo sta ja to tribam poredat tako da bude za klamani uvez kuzis.. ono prva i zadnja, druga i predzadnja...itd..

svejedno hvala Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.10.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

genijalac, ovako, impozociju ti rade oni, tako da je sve sto trebas napraviti je odnjeti to u dobro napravljenom pdfu i dogovoriti se sa njima.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 13.10.2005 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ahaaaa... sad kužim problem Very Happy zanemari sve što sam napisao... Smile

ovako, ako ti je to poredano kako ti želiš, na tiskari je da oni poslože tu pripremu za stroj... što bi značilo da si ti svoje obavio Smile samo predaj fajl i amen... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group