Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
flash movie clip import problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sinom



Joined: 08 Aug 2004
Posts: 47
Location: zg<>st

PostPosted: 22.10.2005 18:47    Post subject: flash movie clip import problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, imam jedan problem za koji vjerojatno postoji neko jednostavno rješenje ali ga nisam našao.

imam GLAVNI movie clip koji je kao scena jel, e a sad sadržaj mi se ubacuje odvojeno pa imam taj movie clip SADRŽAJ koji importam u glavni movie clip...i to sve radi, nije u tome problem

problem je naime u jednom gumbu koji se nalazi u movie clipu "sadržaj". od tog gumba se ne traži ništa više nego nego da obavi neke akcije u istoimenom movieu i kad taj movie testiram odvojeno u flashu, sve radi kako treba, ali kad odem u "glavni" movie clip i tamo testiram s importanim "sadržaj" movie clipom onda taj jedan gumb ne u tom movieu ne radi

recimo da imam dva gumba u tom movieu

jedan obavlja samo ovo i taj radi kad je importiran

on (rollOver) {
play();
}
on (rollOut) {
stop();
}


ovaj drugi obavlja samo ovo i ne radi kad je importiran mada inače zasebno sve radi

on (rollOver) {
_root.sadrzaj.kontrol.gotoAndPlay(2);
}
on (rollOut) {
_root.sadrzaj.kontrol.gotoAndStop(1);
}



e sad...ko mi može objasnit zaš ovaj ne želi kad je importiran savršeno jednostavno u sebi odradit ovu akciju di mu sve vrlo jasno piše?

pa nije valjda da se kad je importiran kolje s ovim glavnim moviem? ne shvaćam

puno hvala onome ko mi riješi ovaj problem bez kojeg ne mogu krenut dalje...ne može valjda biti tako teško za sredit

_________________
đava me nosa
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 22.10.2005 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako si loadao clip???? na koji level...??? gumb u loadnom moviu(ako radi akciju samo unutar istog) ne bi se trebao klat sa nazovimo to engine_clipom...

loadaj movie na frame npr.

loadMovie("nekoimeclipa.swf", 5);

to bi trebalo radit...

i pazi da ti se instance ili varijable ako ih koristis, ne zovu isto u oba clipa...

ne bi se trebalo klat
Back to top
View user's profile Send private message
Sinom



Joined: 08 Aug 2004
Posts: 47
Location: zg<>st

PostPosted: 23.10.2005 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu vjerovat kako si to uspio al radi s ovim ša si napisao

inače sam bio importirao taj svoj movie sa sadržajem u jedan movie clip koji je stajao na sceni samo da bi se ovaj movie sa sadržajem loadao u njega na pravom mjestu na sceni

loadMovie("sadrzaj.swf", "_root.sad");

znači u njega, i on bi sve lijepo loadao samo nije radio taj gumb

i čim to promjenim u ovo ša si mi napisao, sve radi

loadMovie("nekoimeclipa.swf", 5);

drago mi je da radi i hvala ša si mi priješio problem, al opet bi htio znat u čemu je stvar i zaš nije prije radio onako kako sam ga ja loadao

svašta

al hvala puno Smile

_________________
đava me nosa
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 23.10.2005 23:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm nisam bas neki teoreticar...

al preporucam da sve movije koje mislis loadat u neki engine clip ne loadas u neki prazan movie u engine_movieu, jer ti se oin loadaju u level0 i naravno da ako ti se instance ili varijable zovu isto slucajno na istom levelu ce se klat... nego fino stage ti je u svim movie-ima istih dimenzija i tako onda pozicioniras content koji ce se tako u enginu i pozicionirat.

zivio
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group