Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Osnova-- premier.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.11.2005 16:35    Post subject: Osnova-- premier. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako se obavlja capture u premieru. nisam to jos radio, do sad sam obavljo u movie makeru ...

mislio sam da je lako Rolling Eyes Embarassed

ima na prvom tabu opcija capture ili F5...al mi nikako ne uspjeva pokrenut da snimim s camere...




evo screen



hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 24.11.2005 17:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa naravno da je lako, u postavkama namjesti (kako prebacujes; svhs ili firewire), prvi ti je video for windows, drugi ti je DV, ukljuci cameru, kad se za sekundu pojavi slika klikni crveni botun(rec) i to je to

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.11.2005 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote




nemogu nac taj setings u koj si reko da odem i stavim prvi na for win a drugi dv . i preko cega prebacujem.

jel na to mislis sta sam stavio na slici

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 24.11.2005 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mozes stavit i prvi i drugi, jeli prebacujes preko firewire ili svhs?

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.11.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

astolitu wrote:
ne mozes stavit i prvi i drugi, jeli prebacujes preko firewire ili svhs?


nemam fire wire, koristim usb. tako da pretpostavljam da je to svhs.

Rolling Eyes

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 24.11.2005 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

usb je usb, a svhs to ti je 5 ili 7 pinski, to ti je onaj ko sta ti izlazi iz graficke za tv(ovako mi je najlakse objasnit Smile
sto se tice USB-stvarno nemam pojma nikad tako nisam prebacivao ali sad kad razmisljam mislim da ti premiera nece to prepoznat, nisam siguran 100% u ovu zadnju tvrdnju. Ako si sve proceprka i nije prepoznalo,nema ti druge nego kupit firewire karticu(osim ako je nemas na maticnoj) i jedan kabel. Neznam kakav si s novcima ali imas kupit one najjeftinije oko 100kn.

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.11.2005 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, planiram to uzet jer se cesto bavim snimljenim materialom...

samo eto mi sada pravi razlog da odem u ducan..

nije bas tolika greda s novcima da uzmem najlosiju.
koj je tvoj prijedlog, koliki je raspon cijena?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 24.11.2005 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam sta radis, jeli malo vjezbas i igras se ili zelis napredovat u tom smjeru da radis iskljucivo video .....
ma imas veliki raspon cijena, recimo za kucni studio neka srednja klasa su Pyro ili Avid ili Matrox (do 500 $), ali moj ti je savjet da uzmes nesto ne bas najjeftinije ali nemojse razbacivat ako ne radis nesto ozbiljno jer ce ona od sto kuna prebacit materijal isto ko ona
od 500 ili 5000, doduse ova od 5000kn ima neke druge pogodnosti ali ako ti stvarno ne treba
ne kupuj, radije uzmi dobru graficku i rama jer ti je to stvarno potrebno za video...

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 25.11.2005 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako imaš DV kameru, kupi firewire kontroler za 100Kn (bilo koji). sve drugo je za početak glupo.
a USB odmah zaboravi. faja vaja je Put, Istina i Svjetlost.

e, da, RAMa gigu, a ni više nije višak, a procesor isto tako, što više, to bolje. grafička nije toliko bitna.
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 25.11.2005 03:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
ako imaš DV kameru, kupi firewire kontroler za 100Kn (bilo koji). sve drugo je za početak glupo.
a USB odmah zaboravi. faja vaja je Put, Istina i Svjetlost.

e, da, RAMa gigu, a ni više nije višak, a procesor isto tako, što više, to bolje. grafička nije toliko bitna.


ako graficka nije bitna kako ce gledat u real time-u( pogotovo ako stavi koji efekt ili dva ili tri ili..) ili ce svaki put sve izrenderirat da moze normalno gledat

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 25.11.2005 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam baš kolko grafička sudjeluje u tome. uglavnom, malo. kao što rekoh, procesora i rama kolko smogne. normalno da će preview zrenderirat ako stavi kilu efekata. dovoljan mu je preview od sekundu-dvije ako se radi o efektu na dužem clipu, a ako je neka bijesna tranzicija, isto tako.

druga stvar su specijalizirane capture kartice a la Storm, ili one Pinnacleove katastrofe (kombinacija Radeona i DV kontrolera na istoj ploči) koje koriste GPU na toj karti za preview efekata.
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 25.11.2005 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda cu ic za pocetak na taj firewire za 100 kn.

da samo odem u onaj, kak se zove "chip" ducan i kazem daj mi firevire oko 100kn? ili da ime neko reknem Laughing

bit ce meni to za pocetak dobro... Arrow samo da je brze od usba i da mi premijer prepozna ...jer mi je dosta MM!

hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 26.11.2005 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to bi trebalo upalit, to sa dajte mi fire vire za sto kuna. Very Happy
radit ce u premijeri (i vegasu i pinaklu i avidu i... onom) ali prebacivanje ti nece bit brze jerbo ide 1:1, xe xe xe
e, sad, ako ti je kamera sposobna pretvorit DV signal iz kompa u kompozitni ili S-video, možeš gledat preview na TV-u. dojam oce bit drugaciji nego na monitoru, pa je sigurnije ako ce materijal bit gledan na teveju Smile
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 26.11.2005 01:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:

e, sad, ako ti je kamera sposobna pretvorit DV signal iz kompa u kompozitni ili S-video, možeš gledat preview na TV-u. dojam oce bit drugaciji nego na monitoru, pa je sigurnije ako ce materijal bit gledan na teveju Smile


"ako ti je kamera sposobna pretvorit DV signal iz kompa u kompozitni ili S-video"

Shocked
mislim da to ipak radi graficka koju sam prije spomenuo, ili prava video kartica....
ne zelim se prepucavat, ali ako nekome zelis pomoc nemoj baljezgat gluposti!!!



i da pozeljno je imat mali tv iz razloga sto se na monitoru i tv prikazuje razlicito(safe field)..
i ima ti jos jedna caka a to je kod prebacivanja na komp da znas unaprijed oce to ic sa kompa ili tv-a iz razloga biranja lower or upper fileds da ti nebi dolazilo do pucanja odnosno strecanja slike po rubovima odnosno rubovima unutarnjih segmenata.

END!

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 26.11.2005 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

te cake da mi sve ispadne ok kada ce se producirat na tv su mi zasad previse. tesko vas shvacam ali cu sam uviditi probleme kada naidjem na njih.

onda cu otic i pitat da mi daju firevire za sto kuna Smile

i samo ga prikopcam instaliram i picim?

ceka. ja ga kupujem iz 2 razloga, da mogu premijer koristir tj. ubacivat u njega izravno sa camere i zato da to bude brze nego preko usna! kako to da nece ici brze! to mi nikako nije jasno...primarno mi je da ide brze! sta ce mi za 1 kazetu koja traje 63min trebat 63min da materijal stavim na komp??

danke Arrow

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 26.11.2005 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko imas minuta videa toliko ce ti vremena prebacivat!!!

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 26.11.2005 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

astolitu wrote:
koliko imas minuta videa toliko ce ti vremena prebacivat!!!


pa u kurcu je to!!!

tako mi je bilo i sa usbom!

ja sam mislio da je to brze!

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 26.11.2005 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako ti može biti primarno to da ti brže radi capture? Ako se baviš videom valjda ti je važna kvaliteta, a to baš i nemožeš postići usb-om jer capture radi na maksimalno 320x240 rezoluciji (i to sa frame skippingom na nekim dijelovima), dok firewire radi na 720x576 rezoluciji što je točno dovoljno za čistu sliku na TV-u i prebacivanje nazad na DV.

Btw, čuo sam za neku spravicu koja ti premota kazetu i istovremeno napravi capture u svega par minuta. Ali to sam samo čuo...? Jel postoji nešto što bi ubrzalo proces?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 27.11.2005 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Astolitu, grafička kartica NE RADI to o čemu ja pričam. Ako koristiš video izlaz iz svoje envidije ili ATIja za preview, RADIŠ KRIVO.

Pravi preview je onaj kad šalješ na DV izlaz sliku iz programa, i onda u kameri radiš konverziju u S ili kompozit, -ILI- ako imaš "pravu" video karticu - koja radi na sličnom principu, tj. ima D/A konverter u sebi pa ti ne treba onaj u kameri. U lukavčevom slučaju jedina opcija mu je preview preko kamerice van na TV, ako mu kamera to podržava.

Vidim da si ti kreativac primarno, zato se okani tehnike. A vidim i da ti ni fieldovi nisu jasni. Rubovi unutarnjih segmenata!? WTF?
Radi se o tome da se parne linije slike snimaju sa 1/50s odmaka od neparnih linija (ili obrnuto :)). Naime, your everyday kamera ne snima 25 sličica u sekundi, nego 50 poluslika. I sad ako slučajno obrneš te fieldove (2 fielda=jedan frame), dobit ćeš epileptičnotrzajući efekat vidljiv na ispravno spojenom TV-u. Na monitoru vidiš samo "češljeve".

Sam tak malo da se objasnimo, pozdraf. :)
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 27.11.2005 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ima "matroxa 2000" ili pravu kameru mislim da nebi pita ovo sta je pita,
i da primarno sam kreativac, izgleda da smo se krivo razumili, ali pricamo o istoj stvari Laughing

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group