Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fotka u illustratoru

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 02.12.2005 02:37    Post subject: Fotka u illustratoru Reply with quote

radim neki plakat i full je velka dimenzija...
imam 6 fotki (OGROMNIH) i sve su TIFFovi...i uzasno mi spor komp kad stavim to u illustrator (logicno Smile ) e sad mene zanima koja bi bila razlika kad bi ja te tiffove sejvo ko jpege i placeao u illustrator...jer ovak je NEPODNOSLJIVO SPORO cak i s gigom rama...
naime kad bi to sejvo ko jpege nema vise risajzanja ni nis...znaci samo jpeg na 300 dpi...


zanima me jel se vide razlike u tisku i zasto je ustvari bolje TIFFove?
tnx
Back to top
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 02.12.2005 07:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj uvijek raditi s TIFF-om ili s PSD-om. JPG ima dosta veliku kompresiju pa moze doci do pizradije u nekim slucajevima. da ubrzas illustrator kad radis s puno slika jednostavno "sakrij" links paletu. netrebas je iskljuciti, samo je sakrij da se ne vidi.

eto tolko.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 02.12.2005 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako je ogromni plakat (jumbo) onda ne radiš na 300 dpi nego je i 50-72 dosta (vidi sa eventulanim printerima)

ako ti triba 300 i samo za dizajn, napravi male verzije (jpg web preview) pa tek kad si gotov prelinkaj sve na tiff.
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 02.12.2005 16:07    Post subject: Reply with quote

hm...nije jumbo plakat vec je B1...
al ideja je da ja sve tot reab slozit u PS-u pa onda jedan tiff stavit kao gotovu sliku na taj format....
a kad to napravim mi illustrator javlja: Not enough memory to load TIFF file.

file je velik 370Mb bez layera...
nemrem ga ni relinkat kasnije jer naravno isto javlja...
kolko mi mjesta treba na hdd-u da bi to moglo funkcionirat jer mi je 1 particija (na njoj su win) ima 2.5Gb prazno a druga 1.4 gb prazno???


e a jel oke EPS koristit???
eps mi normalno oce stavit...dakle da tiff sejvam ko eps i stavim u illustrator?
Back to top
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 02.12.2005 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda okreni obratno.

kad sve središ u PS, snimi za web (72dpi) i uvali u illustrator. Izdizajniraj ostalo, kopiraj vektore i pejstaj ih u photoshop iznad te podloge.
Završi sa svim u tiffu. Nećeš imat vektore ali ćeš bar moć završit to.

Možda ti je situacija sa radnom memorijom ? Imaš li je dovoljno (1G-2G) ?
Probaj još jednu stvar, snimi to što radiš kao PSD pa probaj linkat u illustratoru. Navodno na nekim računalima illustrator puca pri linkanju velikih tiffova.
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 02.12.2005 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što tiffovi nude uopće. njubi kvešćn al jeibga da ne postam novi post
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
djipster
Guest





PostPosted: 02.12.2005 16:59    Post subject: Reply with quote

Quote:
Probaj još jednu stvar, snimi to što radiš kao PSD pa probaj linkat u illustratoru. Navodno na nekim računalima illustrator puca pri linkanju velikih tiffova.



e hvala puno...ovo je rjesilo problem...
ko psd radi najnormalnije i oce ga placeat...
hvala josjednom....
Back to top
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 03.12.2005 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

garden wrote:
što tiffovi nude uopće. njubi kvešćn al jeibga da ne postam novi post

full kvoliti

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 03.12.2005 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ok osim toga to znan Very Happy Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group