Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Quark i prelom uopsteno

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 08.12.2005 17:03    Post subject: Quark i prelom uopsteno Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me dali neko radi u quarku aktivno, znaci dali radi prelom nekog casopisa.
Novi sam na forumu, ali koliko sam uspio procitati nisam nigdje nasao konkretno nista vezano za tu temu.. Mislim i uopsteno, pa eto onako zanima me dali neko ima i dali radi..

LP
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 08.12.2005 18:23    Post subject: Re: Quark i prelom uopsteno Add user to your forum ignore list Reply with quote

daki wrote:
Zanima me dali neko radi u quarku aktivno, znaci dali radi prelom nekog casopisa.
Novi sam na forumu, ali koliko sam uspio procitati nisam nigdje nasao konkretno nista vezano za tu temu.. Mislim i uopsteno, pa eto onako zanima me dali neko ima i dali radi..

ja dio poslova još uvijek obavljam u xpressu.
konkretno, radi se o poslovima za klijenta koji nije spreman uložiti pare u nabavku novog softwarea (indesigna), a istini za volju - layout je takav da se bez problema može odraditi i u xpressu.

btw, radi se o internom magazinu (a.k.a. fabričke novine)
Back to top
View user's profile Send private message
alcapone



Joined: 22 Oct 2003
Posts: 5
Location: sarajevo

PostPosted: 08.12.2005 18:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima nas jos koji radimo DTP a ovdje pratim forum odavno Wink ...konkurencija Daki Razz Razz Twisted Evil

_________________
www.auto.ba .-.-.-.-.-.-. www.putuj.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 08.12.2005 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hehehehe opa auto revija Smile ljepo ljepo..
A expres pa trenutno mi je naj podobiniji za prelom plus ono vecina stamparija radi sa njim.
A drago mi je da nas ima Wink poozz

Last edited by daki on 24.12.2005 15:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 08.12.2005 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A cuo sam za indesign ali iskreno nisam ga jos vidio, pa me zanima o cemu se radi ?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 02:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daki wrote:

A expres pa trenutno mi je naj podobiniji za prelom plus ono vecina stamparija radi sa njim.


Mislim da to sto stamparija koristi Quark tebi nista ne znaci. Pa ne saljes im valjda otvorene Quark fajlove?

daki wrote:
A cuo sam za indesign ali iskreno nisam ga jos vidio, pa me zanima o cemu se radi ?


InDesign je aplikacija za prelom bas kao i QuarkXpress s nekoliko bitnih razlika. Radi izuzetno stabilno, po funkcionalnosti je jedno 5 verzija ispred Quarka (pogotovo po pitanju tabela, fusnota, workflow rjesenja), podrzava unicode, radi jako dobro s PDFovima, prepoznaje otf i njegove feature, cita PSD, otvoreniji je za bilokakvo programiranje i skriptiranje, i ima znatno precizniji i bolji color management.
Nisam jos spomenuo da cita i Quark v4 dokumente (a mozda i v5 - ne sjecam se).

Drawback je to sto guta puno memorije i na starijim strojevima radi dosta usporeno.

Generalno InDesign je superiorna apliakcija u odnosu na QuarkXpress. Po cijeni je znatno jeftiniji (za cijenu Quarka dobijes cijeli Adobe Creative Suite 2).
Losa strana cijele ove price je da ce Adobe kad istisne Quark postati prakticki monopolist na podrucju DTPa.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 12.12.2005 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne nisi me razumio, hocu reci da inace vecina stamparija koristi jos uvjek quark. Fajlove printam u PDF
A definitvno si me zainteresovao sa indesign, hvala puno na odgovoru. Bas je ono objasnjeno ukratko i jasno. TNX TNX TNX.. Potrazicu ga cisto da ja se oprobam sa njim. Jako zanimljivo mi je to sto cita quark fajlove..

Sad zanima me ono generalno, imali slicnosti izmedju njih, znaci uopsteno kad ga pokrenes jel princip slican, ili je nesto sasvim novo.

TNX jos jednom Wink

Last edited by daki on 24.12.2005 15:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 12.12.2005 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, princip je isti uz neke razlike.
Cak mozes InDesign postaviti da koristi Quark shortcute.

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 12.12.2005 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jedna molba, znam da je ovo malo pegla, ali ako bi neko nasao vremena pa uradio print screen indesigna, da vidim izglednove verzije. Hvala unaprjed Wink

Last edited by daki on 24.12.2005 15:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.12.2005 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
InDesign je aplikacija za prelom bas kao i QuarkXpress s nekoliko bitnih razlika. Radi izuzetno stabilno, po funkcionalnosti je jedno 5 verzija ispred Quarka (pogotovo po pitanju tabela, fusnota, workflow rjesenja), podrzava unicode, radi jako dobro s PDFovima, prepoznaje otf i njegove feature, cita PSD, otvoreniji je za bilokakvo programiranje i skriptiranje, i ima znatno precizniji i bolji color management.
Nisam jos spomenuo da cita i Quark v4 dokumente (a mozda i v5 - ne sjecam se).

potpisujem sve osim skriptabilnosti. u xpressu je skriptabilno apsolutno sve.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 12.12.2005 16:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw, cs2 je optimiziran za G5, pa i indesign radi puno uglađenije, sa sasvim pristojnim odzivom.
Back to top
View user's profile Send private message
daki



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 24

PostPosted: 15.12.2005 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ja sam mislio da ce se tu spasit barem jos 10 clanova
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group