Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Potencijalni 3d animirani projekt

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stajp



Joined: 27 Sep 2005
Posts: 5

PostPosted: 04.11.2005 21:19    Post subject: Potencijalni 3d animirani projekt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima li interesenata za potencijalni 3d animirani projekt?
Naime, postoji mogucnost za realizacijom(narucitelj), no pitanje je postoji li odredjena kolicina sposobnih i slobodnih ljudi na raspolaganju. Na zalost, u ovoj fazi ne mogu govoriti vise o tome, osim da bi projekt trajao cca. 18 mjeseci. Molim vas da ukoliko ste ozbiljno zainteresirani ili znate nekoga tko jest, uputite na url sa primjerima svojih radova sa napomenom sa kojim su alatom izradjeni. Za sada samo toliko. O detaljima vise, usmenim putem. Hvala vam.
Back to top
View user's profile Send private message
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2005 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo recimo da sam ja zainteresiran, ali ako se pokaže da projekt nije toliko ozbiljan i nema pravog potencijala da uopće bude završen, nema šanse, već sam se opekao na takvim stvarima... Evil or Very Mad
U savakom slučaju, htio bih čuti više o svemu.
Moj portfolio je tu: http://mali.3dfuturebits.org
Radim u 3ds maxu.

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stajp



Joined: 27 Sep 2005
Posts: 5

PostPosted: 07.11.2005 18:41    Post subject: 3d Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,

hvala vam sto ste se javili. Ovako stoje stvari:
Mi smo mala firma za graficki i interaktivni dizajn. Prije nekog vremena ukljucili smo se u pricu 3d-a (MAYA). Sasvim slucajno, saznali smo za DUGOMETRAZNI animirani film koji je u planu. Pitanje je samo tko ce ga raditi i kojom tehnikom - 3d ili klasicnom rucnom animacijom. Prvo ce biti ponudjeno nama. Na zalost ni ja nemam detaljne informacije za sada. Imat cu ih u 12om mjesecu. Jasno je da budjet i broj ljudi ovisi o scenariju, broju scena, broju i kompleksnosti likova, itd... Takodjer cijela stvar je zaista velika i pomalo SF u ovim nasim okvirima. Trenutno smo u fazi prikupljnja podataka o eventualnim sudionicima na projektu pa ako uspijemo sakupiti dovoljnu kolicinu kvalitetnih ljudi, onda bismo vidjeli sto dalje. Problem je i u uskladjivanju buduci da neki rade u maxu, neki u c4d, neki u mayi, itd...pitanje je i mjesta gdje ce se raditi, originalnih softvera i jos gomila drugih problema kojima cemo se morati pozabaviti. Ujedno, min.kulture je vec financiralo slicne projekte, koji onda na kraju nisu niti dovrseni, pa su prema 3d projektima takvog tipa dosta oprezni. Na takvoj stvari, znate i sami, vani radi znatno veca kolicina ljudi. Ne bih vas zelio zavlaciti i obecavati ko zna sto, jer sam i sam imao puno projekata koji su zvucali super, a onda razocarenje, no bio bih nezadovoljan i neodgovoran da barem ne pokusam vidjeti ima li ovdje potencijala. Pokusati cu mozda sugerirati konstrukciju 5-10 minutnih pa da budu u nastavcima i sl..
ps
Nezgodno mi je, zbog povjerljivosti podataka i nedostatka potpunih informacija, cijelu stvar rastezati po forumu pa mi se mozete obratiti i direktno na stipe@studioindustrija.com.

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 07.11.2005 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dali se može vidjeti kaj radite, koji je profil firme,......
ovak nebuš našel puno ljudi ( a sigurno ne najbolje.......), sve je to na vrbi svirala,..........
takvih projekata ima svako od nas u rukavu, naaaaajmanje po desetak komada,......i, naravno, nesmijemo ništa reći,.....he, he,....neki se boje da ih se ne pokrade, kao papu što su pokrali, evo,...,.......
d
PS osim toga , reći da će projekt trajati 18 mjeseci, a pri tome misliti na 3D animirani cjelovečernji film, je, u najmanju ruku,.....neozbiljno.Pa i za amere, koji rade takav film u IDEALNIM uvjetima, po četiri godine.
d
Back to top
View user's profile Send private message
stajp



Joined: 27 Sep 2005
Posts: 5

PostPosted: 07.11.2005 20:57    Post subject: 3d Add user to your forum ignore list Reply with quote

stoji da je 18 mjeseci kratak period...vjerujem da nitko od nas nema iskustva s takvim projektom i mozda je sve to nemoguce, no mislim da trebamo biti konstruktivni u prijedlozima i savjetima i vidjeti sto se realno moze napraviti. uvijek nam je najlakse odustati....
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 07.11.2005 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vama je najlakše odustati,.....niste se ni uključili, koliko vidim, ali kako sa ljudima koje zovete u projekt,....mislim da bi za njih ipak trebali imati nekakve konkretne garancije.
Ovako, izgleda nemate, pa nemojte ni očekivati navalu ljudi.....
samo toliko, inače, sve najbolje u budućim projektima.
I,....nema ništa od profila, ha???
d
Back to top
View user's profile Send private message
stajp



Joined: 27 Sep 2005
Posts: 5

PostPosted: 08.11.2005 11:19    Post subject: 3d Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj, nemam namjeru gubiti vrijeme prepucavajuci se po forumima... sigurno da sad nemam nikakvu garanciju, no sigurno je i to da se nista nece niti poceti raditi dok je ne budem imao i prema ljudima koji bi na tom radili i prema klijentu kome sam obvezan zavrsiti cijeli projekt. Upravo zato trazim ljude da vidim koliko ih je uopce spremno raditi na tome kad budu osigurana sredstva. Sredstva ce sigurno biti jer ce projekt ici, sa nama ili bez nas (radit ce se vani), ali vrlo je vjerovatno da nece biti dovoljan broj ljudi koji bi mogao zavrsiti cijeli posao jer je zaista velik. Kad dodje vrijeme garancije prema ljudima, nece biti dovoljno ljudi..zato ih sad dok je jos vrijeme trazim po forumu. Ne mislim se kompromitirati u tom smislu jer nikome nisam ostao duzan, pa cak iako glavni narucitelj meni nije do kraja isplatio cijeli iznos. Sto se profila tice, studioindustrija.com je adresa na kojoj opet neces naci nista sto bi ti dalo garanciju vec samo nekoliko radova i to grafickog dizajna..ono sto zelis je pofil tvrtke koja nam daje garanciju i s kojom bi trebali potpisati ugovor, a to ti ne mogu dati u ovoj fazi pogotovo ne na svoju ruku.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.11.2005 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovune nemoj biti bezobrazan.
ako si neuk da isčitaš web adresu iz maila - tu ti nitko nije u mogućnosti pomoći.

veliki poslovi koji se rade na projektnoj bazi su takvi da u jednom trenu se od voditelja očekuje da ima team od 50 ili xy ljudi, Stipe unaprijed gleda ima li takvih ljudi u Hrvatskoj, pa da ne duljim u grubljem tonu.. ako nisi za.. lay off.
Ne znaš kakve čovjek projekte radi, i on ti to ne želi u ovom trenu reći , ako ne možeš shvatiti zašto, ovo bi bio idealan kraj ovog topica za tebe.

Za sve ostale, mogu vam garantirati da je Stipe uvijek bio taj koji je gurao groundbrakeing projekte, njegovi suradnici su zadovoljni i nitko nije ostao ne namiren nakon suradnje s njim.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 08.11.2005 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
Za sve ostale, mogu vam garantirati da je Stipe uvijek bio taj koji je gurao groundbrakeing projekte, njegovi suradnici su zadovoljni i nitko nije ostao ne namiren nakon suradnje s njim.


Podupirem receno.
Back to top
View user's profile Send private message
stajp



Joined: 27 Sep 2005
Posts: 5

PostPosted: 23.12.2005 15:56    Post subject: pozdrav Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na zalost, sve zajedno ispalo je 8 ljudi koji rade u raznim softverima i cak ne zive u istom gradu. S tako malim brojem ljudi, necemo moci upustiti se u takvo nesto. Morao sam odbiti posao. Dogovorena je 2d animacija. Hvala vam na javljanju, nadam se da cemo u buducnosti nesto raditi skupa na manjim projektima.

ps

pokusao sam svima odgovoriti pojedinacno, ali sam neke mailove zagubio. sori:)

pozdrav

stipe
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group