Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji program za prijelom mi preporučate?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pocetnik



Joined: 04 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 05.01.2006 13:50    Post subject: Koji program za prijelom mi preporučate? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postavio sam vam pitanje koji program MI preporučate, a ne koji preoručate općenito, zbog sljedećih par stvari:

Naime ja sam početnik, i nemam bas pretjeranog smisla za dizajn, ucenje kompliciranih programa i twakve stvari.
kao drugo, vco što mislim raditi i što radim. Trenutno radim prijelom neke informativne brošure/novina, 12 stranica A4 formata, s fotkama. Dakle to je nešto baš poput novina, možda malo jednostavnije. Radim to u Corelu 12 jer sam ta program otprije imao na računalu, a i jedan prijatlelj graf. dizajner mi je rekao da on sada većinu toga (prijeloma)radi u Corelu, i knjige i sve.

Želi to napraviti kako treba, npr. da svi reci u stupcima u jednom članku budu na isti linijama, itd. , aliopet ne mogu si dopustiti prevelik gubitak vremena.

2)Uskoro bi mozda zapoceo izradu necega sto bi bio kao neki fanzin, zapravo. skraceno izdanje casopisa jednog stranog. Za to ne bi imao mnogo vremena i to bi morao fakat na brzinu napraviti, u jednom danu, i ne bi to moralo biti nešto posebno dobro što se tiče prijeloma. Radilo bi se o 20-30 stranica A5 formata, koje bi se printale crno-bijelo
Dizajn bi bio sličan originalnom časopisu, a PDF uzorak originalnog casopisa je ovdje --> http://www.share-international.org/magazine/SI_dec2002_2.pdf

3) Nakon što je prevedem, napravio bi i prijelom jedne knjige od 160 stranica. To bi trebalo bit najjednostavnije, ima samo par fotki koje nisu na kompliciran nacin uklopljene u tekst

Koji bi mi dakle program bio najjendostavniji i najbolji za takve moje potrebe? Ili da ostanem na Corelu?
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 05.01.2006 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cuj, za ovo sto tebi treba (.PDF), mozes bez po beda napraviti i u Wordu (obzirom da ces printat), iako ti preporucam da ga zaobidjes kilometrima.

Corel je just fine, i netko je tamo negdje napisao da se Corel i Text bas ne vole, i to je bila i istina, ali su se s vremenom (v.12) malo ipak zavolili.

Ako je neka priprema koja nije preozbiljna (citaj, nema previse Color slika) onda Corel prodje bez beda, ali ako imas krdo slika, InDesign i Quark su definitivno igraci za najuzi izbor, ali je frka sto treba i neko vrijeme uloziti da ih se prokuzi. Tu je jos i veteran iz naftalina Pagemaker kojiemu je zadnja verzija 7.2.

Ali ako nesto znas o Corelu i ne namjeravas raditi prijelome za BUG ili Vidi onda ti je Corel sasvim OK iako nisam nikada prelamao 160 stranica teksta (max 72) mislim da te Corel nece iznevjeriti, malo ce te nazivcirati i slicno, ali posluziti ce.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.01.2006 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma daj se mani corela za te stvari molim te.

i onda ces poceti raditi stalno u njemu, a uipoce ti ne pomaze kod nekih stvari, pogotov kod prijeloma, za stranicu dvije ok, oglase,, al iako ni za to ne preporucam.

uhvati se ti odmah indesigna, ako si uopce radio ista u photoshopu, onda ti nece biti sve nejasno jer su neke stvari iste sto se tice kratica.

i lakse i brze ces povezivati boxove sa textom, laksa organizacija stranica, i uredjivanje stilova i paragrafa.

vidim da bi ti preko noci da ti netko usadi nesto, al nece ici,
bas kako kaze tubak, mozes word hehe,, ali isto, dalje od toga,,

ja ti samo zelim pomoci,, jer ces poslje zaliti.

ajd, javi se ako prijedjes na indesign i ako zapnes negdje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
dux_is



Joined: 01 Jun 2005
Posts: 43
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2006 14:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

indesign cs2 i tocka
prolistaj forum, aj bok...





_________________________
too old to r'n'r, too young to die Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group