Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Font antialiasing

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 14.07.2005 17:07    Post subject: Font antialiasing Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili kako vec ..

bio u Maksimirskoj malo gledao ..iMac .. malo G5 .. malo Mini (sa sony xblack - zbilja je black BLACK!) .. drkuljiio po OSu pola sata najvise na Miniju .. radi to sve fino ..

medjutoa .. LCD na iMac 17" mi malo s0xa .. pod jedan .. a pod dva .. OSX ima neki cudan sistem zagladjivanja fontova .. i onda je to muljavo i neostro .. i nije kao pod windowsima .. bilo kakav tekst na ekranu desktopu po menijima ili prozorima .. jednostavno je lose napisan .. probavao sam promjeniti tip auto/light/medium/strong .. ali nije mi to to .. mrljav mi tekst .. kao u PSu kada je mala rezolucija ..

i tako .. Mini se cini dovoljno dobar i "povoljan" (iako za te novce kupim komplet vrlo ok PC s monitorom) za surf mail office i to ..

so .. Q is zasto su fontovi takvi .. nemojte mi samo reci da serem i da nije tako .. jer je tako!

Smile

.ez.

Last edited by ez-rider on 14.07.2005 17:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.07.2005 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za one koji nisu zadovoljni sistemskim antialiasingom - preporučljivo je instalirat silk - krasan haxie koji fino zagladi fontove ( http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/15012 )
Back to top
View user's profile Send private message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2005 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 18.07.2005 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
Shocked

nestao thread...
Confused

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 18.07.2005 10:09    Post subject: Reply with quote

Applause za moderatore.
Back to top
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 18.07.2005 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
ez-rider wrote:
Shocked

nestao thread...
Confused

G.
ups! moj bed. Mislio sam splitnut topic na ovaj o fontovima i onaj drugi o polovnim Macovima. Negdje sam ga izgleda u procesu posijao Embarassed Pls, postajte linkove ponovo i još jednom isprika

@miniml: doviđenja za tjedan dana Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sime
Guest





PostPosted: 12.01.2006 12:52    Post subject: Reply with quote

Nije tako :)

Ogromna je razlika od monitora do monitora i stock postavke na bilo kojem monitoru ti neće biti baš dobre. Ja uzea Xerox LCD i po defaultu je ima šugave fontove -- prominia antialiasing na medium (lcd flat panel) i kalibrira sliku i sad mi je dobro. Što znači da čak i kalibracija igra ulogu.
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group