Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Novi Corel - CorelDRAW Graphics Suite X3

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fabris



Joined: 31 Oct 2004
Posts: 13

PostPosted: 21.01.2006 00:46    Post subject: Novi Corel - CorelDRAW Graphics Suite X3 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isprobao sam demo i mogu Vam reci da su poboljsanja fenomenalna.
Neke stvari su vec odavno trebale biti ubacene, ali ko ceka taj i doceka!!!

- Overprints Preview
- PowerTrace - lakse i bolje vektoriziranje
- poboljsan crop unutar CorelDraw-a
- poboljsan rad sa tekstom (uvijek mana corel-a)
i jos dosta sitnica!!

Pogledajte jos na:
www.corel.com
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 21.01.2006 01:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zadnjih sam dana koristio Corel intenzivno, i ludio od istog! Radi se o verziji 11, na Macu, ali i na PCju. Naime, file sa bitmapom i fontom (nista specijalno) jednostavo nije moguce dobiti iz AI u Corel, osim kao wmf, sto daje porazavajuce rezulltate, ili bolje recono, lakse napraviti iz pocetka, nego se zajebavati sa istim...

...no, nostalgije radi, i ja sam instalirao demo, i bas mi je super! Skoro da mi zao sto ga ne koristim vise. Cini mi se zreo, odrastao. Ima kod onog HELPa ili nesto tu, i neke ozbiljne situacije, prikaze ti system info, dll fajlove (premda ne znam zasto je to bitno, jer kad ne radi, onda ne radi) i tako to.
U svakom slucaju, ljepo je viditi Corel u svom 13 izdanju.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.01.2006 02:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

S obzirom da je Adobe kupio Macromediu tj. Illustrator će pojesti Freehand, dobro da postoji alternativa ...

osobno mrzim Corel (valjda jer je ružan, a na Macu nije nikada ni bio upotrebljiv program... a sumnjam da se i na windowsima iskazao ako je file na kraju trebalo poslati na neki rip... podrška za postscript nikad mu nije bila jača strana )

xara je izgledala kao zanimljiv program ... jel to tko koristi ... to je bilo od Corela isto, ne?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 21.01.2006 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Corel je postao veliki tj. narastao je s 12icom, a s 13icom je postao jos veci. ja sam vec stavila 13icu i jako sam zadovoljna pogotovo s textom, cropom i sto je najbitnije s traceom + nodle.....ima jos malih sitnica s kojima je sada puno lakse raditi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 21.01.2006 09:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam još probala radit u corelu, ali čula sam da je jako dobar...
kak se vama čini? u usporedbi sa photoshopom i illustratorom koje su mu prednosti?

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 21.01.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

od mojih davnih pocetaka na corelu, pa godina rada s freehandom i sad zadnjih godinu dana rada s illustratorom mogu rec da je meni osobno illustrator daleko najbolji program. pogotovo ovaj novi CS2 koji nema sto nema. za neke stvari jos koristim freehand ponekad, dok je corel u usporedbi s ova dva daleko iza.

ovo je samo moje skromno misljenje, ali za neku iole ozbiljniju profesionalnu upotrebu (postscriptovi i sl.) corel nije dovoljno dobar.

bye

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 21.01.2006 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vjerojatno ovisi i o tome kaj radiš i koje mogućnosti programa su ti presudne. ja sam dugo vremena radila samo u photoshopu, a sad polako otkrivam illustrator. corelove programe nisam ni probala koristiti, ali vjerujem da ima stvari u kojima su oni bolji.
iako ne znam koje bi to bile. Rolling Eyes

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.01.2006 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kukica wrote:
vjerojatno ovisi i o tome kaj radiš i koje mogućnosti programa su ti presudne. ja sam dugo vremena radila samo u photoshopu, a sad polako otkrivam illustrator. corelove programe nisam ni probala koristiti, ali vjerujem da ima stvari u kojima su oni bolji.
iako ne znam koje bi to bile. Rolling Eyes


ako si se uvatila illustratora, toga se i drži... to za vektore + PS za pixele ti je dosta ... i to je dobra kombinacija.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 21.01.2006 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad mi je lakše. iako mi se čini da se u photoshopu ne može dobiti onaj "ko na papiru da crtaš" efekt kao u corelu? a možda i nije tak. nemam pojma. ionako ne koristim te programe u tu svrhu... ako hoću da izgleda ko na papiru, uzmem papir!

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 21.01.2006 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nadam se da ce bit poboljsanja za tekst, jer dosad ima jako puno propusta u paragraf opcijama itd.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 21.01.2006 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
od mojih davnih pocetaka na corelu, pa godina rada s freehandom i sad zadnjih godinu dana rada s illustratorom mogu rec da je meni osobno illustrator daleko najbolji program. pogotovo ovaj novi CS2 koji nema sto nema. za neke stvari jos koristim freehand ponekad, dok je corel u usporedbi s ova dva daleko iza.

ovo je samo moje skromno misljenje, ali za neku iole ozbiljniju profesionalnu upotrebu (postscriptovi i sl.) corel nije dovoljno dobar.

bye

slazem se,
illustrator (i cijeli adobe) mi se cine bez premca, imo
i btw. svima koji se tek uce preporucio bi Adobe Total Training za Illustrator CS2, predobri video tutoriali, najlaksi naci da se upoznas sa svim tajnama i 'trikovima' ilustratora Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Flash



Joined: 21 Jul 2005
Posts: 10

PostPosted: 22.01.2006 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno Corel koristim vec godinama. Necu sad o tome sta je bolje Illustrator ili Corel. Po meni to je sve stvar navike i kompatibilnosti sa korisnicima. Danas sam imao priliku isprobati Corel X3 i mogu reci da sam jako zadovoljan sa novinama koje su uveli. Neke od novih opcija koje ce meni osobno koristiti su crop tool i step and repeat (to su nove opcije koje sam isprobao u nekih sat vremena od instaliranja ali ima ih jos). Prema tome mislim da svi korisnici mogu biti zadovoljni sa novom verzijom.

Uzivajte!!
Back to top
View user's profile Send private message
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 23.01.2006 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PS i Corel se nemogu usporedjivati zato sto bas i nisu isti, a sto se tice koji je bolji to je individualno. s corelom sam vec 10 godina i tek od 12te verzije mogu reci da je PRO, a probala s illustratorom pa odustala. Zato je glupo kada ga komentira netko 'ko je probao pa ga nije islo. Ja osobno mogu za ostale pricati lose kada sam nedovoljno vremena provela s njima.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 23.01.2006 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Corel je ok, al sve vise prelazim na illustrator jer radim u fotosopu i indizajnu. I shortcuti, barovi itd. su u ilustratoru isti ko u indizajnu i fotosopu. Jer ako radim u indizajnu i otvorim korel stalno fulavam sortkate i treba mi vremena da se aklimatiziram :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group