Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash MX + .NET Web Service + MS SQL Server

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  

Znate li što su Web servisi?
Da
52%
 52%  [ 9 ]
Ne
47%
 47%  [ 8 ]
Total Votes : 17

Author Message
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 10.06.2005 17:32    Post subject: Flash MX + .NET Web Service + MS SQL Server Add user to your forum ignore list Reply with quote

Originalno PHP-ovac, u zadnje vrijeme sve više programiram u .NET-u. Nedavno sam otkrio čudesnu novu tehnologiju zvanu Web Servisi.

Tehnologija je (nažalost) slabo poznata velikom dijelu (PHP) web developera, međutim to će se promijenit za godinu-dvije, jer će uskoro postat:
- imperativ
- alat za najelegantnije rješenje

Naime web servisi omogućuju neke cool stvari kao što su:
- distribuirane aplikacije (na više računala razasutih po svijetu, ili po firmi)
- standardiziranu komunikaciju između različitih operativnih sistema i platformi (SOAP protokol)
- multi-tier aplikacije koje međusobno komuniciraju XML-om
- nakon što svojoj aplikaciji attachirate WSDL - opis web servisa, pozivate njegove metode imenom i argumentima, praktički kao da su dio vaše aplikacije (npr. Flasha)

Pošto Macromedia prati trendove, Flash od MX varijante nadalje ima podršku za web servise.

Naravno, postoji i Macromedijin Flash Remoting, no ipak košta 999$ po serveru. Prednost Remotinga je najviše u brzini (i securityju), jer komunikacija između Flasha i server-side-a nije XML-om nego binary. Pošto trenutno radim intranet aplikacije, mene zadovoljava brzina XML-a i SOAP-a.

Daklem, napravio sam 3-tier aplikaciju:
- interface je Flash
- middle tier je ASP.NET web servis
- baza je MS SQL Server

To mi omogućava da imam:
- jako fleksibilno sučelje (napravio sam sve funkcije koje ima Windows desktop: drag&drop, multiselect, right-click meni, double-click...) koje može sadržiti i multimediju
- jako moćan middle-tier - Visual Studio .NET omogućava da se na jako jednostavan način, u par poteza povežu različiti data source-vi, on sam radi konverzije baze u XML itd.
- jako moćnu bazu - MS SQL Server je uz Oracle najpouzdanija i najkorištenija baza
- procesorski zahtjevnije operacije spuštam na .NET ili SQL Server (pretraživanja baze i kompleksne izračune ne radim u Flashu)

Uglavnom, aplikacija je zvijer... kad složite jednu takvu masivnu 3-tier aplikaciju koja u svakom tier-u koristi ono najbolje što trenutno postoji (dakle bez kompromisa), onda počinjete shvaćati korisnost web servisa.

Pošto sam se dosta zezao s tim zadnjih mjesec dana i rješavao neke "porođajne muke" Flash-to-DOTNET aplikacije, ako nekome treba savjet, slobodno nek postavi pitanje u ovom topicu.

Web servisi nisu privilegija samo Microsofta, međutim oni su u Visual Studiju otišli najdalje (skidam kapu): na besramno jednostavan način se može kreirati web servis.

Ono što su trenutno minusi Microsofta je to da njihov SQL Server nije po općeprihvaćen po hosting kompanijama (kao što je prihvaćena kombinacija PHP+MySQL), međutim u intranet svijetu je to must-have.

Minusi web servisa su trenutno u securityju, međutim to se iz dana u dan mijenja na bolje.

Web servise vam u svakom slučaju preporučam prepoznati kao tehnologiju budućnosti i da se što prije uhvatite u koštac s njom... Cool

Zaboravite HTML+Javascript sučelja i radite to kak spada - u Flashu... Wink

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gggg



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 10.06.2005 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo me podsjeća na onaj vic: "Oglas u novinama: : Zgodan, mlad, bogat, pametan, imam vilu na moru, tri kuće na kopnu, ferari i 3 mercedesa. Ne tražim ništa, samo se hvalim"

Very Happy

U principu, to što si napravio je dobro, pohvalno je da ljudi shvaćaju da se ne treba fokusirati na samo jednu tehnologiju, nego da od svih treba izvući najbolje.

No, čak se i u PHPu i open source tehnologijama može tim barati, prvi link s googla je http://webservices.xml.com/pub/a/ws/2004/03/24/phpws.html

Btw. razlog zašto hosting provideri nemaju MSSql u ponudi leži u njegovoj cijeni. Malo ljudi takvo što uistinu treba, koristi i želi platiti, a imati MSSql server radi fore se ne isplati. Čak se ne slažem ni da je u Intranetu must have, jer što ako je netko radi cijene ili nekog drugog razloga odlučio koristiti Linux servere i Open source alate gdje ti to nije dostupno. Nadam se da znaš cijene svega toga što trebaš, počevši od Win servera, MSSql server, Visual studija i da mi ne spomeneš Small busines ili onu develompent licencing foru, jer firme koje imaju potrebu za takvim servisima obično nadilaze ove <10 ljudi kategorije


Nije mi namjera navlačit vodu na kontra stranu, ali eto, nek se rasprava razvije i u tom smjeru.

_________________
Jebo signature...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 11.06.2005 01:09    Post subject: Re: Flash MX + .NET Web Service + MS SQL Server Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:
Tehnologija je (nažalost) slabo poznata velikom dijelu (PHP) web developera, međutim to će se promijenit za godinu-dvije, jer će uskoro postat:
- imperativ
- alat za najelegantnije rješenje

prodajes nesto? Smile

Danko wrote:
Daklem, napravio sam 3-tier aplikaciju:
- interface je Flash
- middle tier je ASP.NET web servis
- baza je MS SQL Server

sto radi ta aplikacija?

Danko wrote:
- jako moćnu bazu - MS SQL Server je uz Oracle najpouzdanija i najkorištenija baza

hm hm, najkoristenija? kolko dodje SQLServer?

Danko wrote:
Uglavnom, aplikacija je zvijer... kad složite jednu takvu masivnu 3-tier aplikaciju koja u svakom tier-u koristi ono najbolje što trenutno postoji (dakle bez kompromisa)

web je prepun kompromisa.

Danko wrote:
Web servisi nisu privilegija samo Microsofta, međutim oni su u Visual Studiju otišli najdalje (skidam kapu): na besramno jednostavan način se može kreirati web servis.

daj neki primjer. evo recimo kakve bi koristi jedan web sajt, evo uzmemo mi3, imao od web servisa?

Danko wrote:
Zaboravite HTML+Javascript sučelja i radite to kak spada - u Flashu... Wink

nadam se da se salis pod ovo s flashom Smile
neznam šta ti smatras pod "suceljem".
vjerojatno se kolju moja razmisljanja s tobom tu cijelo vrijeme, jer ti razmisljas "intranet", a ja "web", ali sto je sucelje u jednoj web stranici...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 11.06.2005 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
prodajes nesto? Smile

Ma naravno... Čudni smo mi rvati, čim neko nešto nudi, sigurno je to samo za njegovu korist i sigurno nas oće prevarit Rolling Eyes
Moj motiv je educirat naciju Cool Da se neko ne bi zblamirao kao ja koji do prije par mjeseci nisam imao pojma o web servisima, a baš to me pitao čovjek u firmi gdje sam tražio posao. Velika blamaža, ako ne znaš ništa o web servisima, a tvrdiš da si web programer.

Quote:
sto radi ta aplikacija?

Aplikacija čita iz baze strukturu neke mreže (GSM mreže, whatever), dakle njene node-ove (ajmo reć centrale) i linkove. U svaki se nod da ulaziti doubleclickom i vidjet njegova struktura (ajmo reć moduli), isto tako u linkove. Nodeovi se mogu dodavat, brisat, editirat, spajat s drugima, premještat po ekranu sa drag&drop... baš kao na Windows desktopu. Svaka akcija koju napraviš u Flashu trigga neku od web servis metoda i radi akciju na bazi.
Cilj je bio napravit sučelje koje je dobro poznato windows korisnicima i na koje su navikli. Neke od tih stvari ne bih nikad dobio pomoću DHTML-a (ili možda bi ali bi ali bi se namučio ko...), a DHTML je način na koji se najčešće rade GUI-ji (graphical user interface) iz .NET-a.

Quote:
hm hm, najkoristenija? kolko dodje SQLServer?

Puno dođe, pretjerano puno, ja sam isto za open-source.
Ali probaj tražit posao kao programer i shvatit ćeš da je (žalosno) stanje stvari to da većina poslodavaca smatra da ja Microsoftova tehnologija zakon, a za druge je jedva čula da postoje. Mjesecima sam tražio job kao PHP i Actionscript programer i tek kad sam se dotakao .NET-a sam bio shvaćen ozbiljno.
Ovdje sam htio reć da ja kao PHP programer tvrdim da je .NET svjetsko čudo, pa ti vidi (ne mislim samo na ASP.NET nego na .NETza Windows aplikacije).
Naviko sam gledat Microsoft kao firmu koja je napravila Notepad i Paint i kao giganta koji guta male, uspješne kompanijice - ali ovdje su stvarno ispred drugih, sva ona razvikanost .NET-a je opravdana.

Quote:
daj neki primjer. evo recimo kakve bi koristi jedan web sajt, evo uzmemo mi3, imao od web servisa?

Oni boxovi na naslovnici MI3 mogu se napravit u formi web servisa, dakle unutar web servisa napraviš metodu dajClankeNaStranici(int brojStranice) koja vraća članke na stranici ovisno o broju stranice koji mu proslijediš.
Baš ako što se možeš povezat sa ovim web servisom: http://www.webservicex.net/stockquote.asmx?op=GetQuote, tj. njegovom metodom GetQuote možeš dobit Stock quote za neku kompaniju i dispayat je na svom sajtu ili aplikaciji koristeći tehnologiju koja ti odgovara.
U gore navedenom linku upiši npr. "DOV" i klikni Invoke gumb - vidjet ćeš response za kompaniju "DOVER CP" formatiran kao SOAP (SOAP znači "simple object access protocol", jer response može bit puno veći - možeš cijele objekte i tablice prenosit iz aplikacije u aplikaciju!)
Ovu web service stranicu automatski kreira .NET i taj design ćeš češće viđat po net-u. However, to je super za isprobavanje servisa od strane ljudi, no ako želiš da tvoja aplikacija komunicira s njim, sve što moraš napravit je attachirat url WSDL-a (web service description language) svojoj aplikaciji (Flash itd.) i metode tog web servisa (kao što je ovdje GetQuote()) se pojave unutar Flasha i možeš ih koristit kao dio svoje aplikacije.

Na svojoj web stranici možeš koristit razne web servise koji su drugi napravili (npr. vremenska prognoza, Google, Amazon) i attachirat je na svoj sajt (vidio sam jedan super Flash koji se spaja na Amazonov web servis i prikazuje knjige, al više nemrem nać link).
Tvoj web servis drugi mogu isto tako koristiti na svojim web stranicama (tipa "Najnoviji članci na MI3").

Response web servisa je u SOAP protokolu, u principu je to XML, dakle običan tekst, što ti omogućava da kao consumera tog web servisa koristiš Flash, ili ASP.NET, PHP, ili bilo što, isto tako tvoj consumer može biti na Unix-u, MAC-u itd.

Quote:
nadam se da se salis pod ovo s flashom Smile

Ne šalim se - Flash je najprihvaćeniji plugin danas. Možeš ti koristit i žešće - Shockwave ili neki drugi ActiveX, ali Flash se ljudi ne boje instalirat na svoj komp (ionako ga već 98% ljudi ima).

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 12.06.2005 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:

Oni boxovi na naslovnici MI3 mogu se napravit u formi web servisa, dakle unutar web servisa napraviš metodu dajClankeNaStranici(int brojStranice) koja vraća članke na stranici ovisno o broju stranice koji mu proslijediš.
...
Ovu web service stranicu automatski kreira .NET i taj design ćeš češće viđat po net-u. However, to je super za isprobavanje servisa od strane ljudi, no ako želiš da tvoja aplikacija komunicira s njim, sve što moraš napravit je attachirat url WSDL-a (web service description language) svojoj aplikaciji (Flash itd.) i metode tog web servisa (kao što je ovdje GetQuote()) se pojave unutar Flasha i možeš ih koristit kao dio svoje aplikacije.
....
Response web servisa je u SOAP protokolu, u principu je to XML, dakle običan tekst, što ti omogućava da kao consumera tog web servisa koristiš Flash, ili ASP.NET, PHP, ili bilo što, isto tako tvoj consumer može biti na Unix-u, MAC-u itd.

znaci u principu, najbolja je stvar kod svega toga sta ti sad recimo u Flashu mozes direktno pristupati server side funkcijama. ono za sto si prije morao pozivati neku php funkciju itd...

btw. ovo mi se cini kul
http://www.webservicex.net/WS/WSDetails.aspx?WSID=60&CATID=4
pise da podrzava slanje i u hrvatsku.

probaj pa javi...

Danko wrote:
Ne šalim se - Flash je najprihvaćeniji plugin danas. Možeš ti koristit i žešće - Shockwave ili neki drugi ActiveX, ali Flash se ljudi ne boje instalirat na svoj komp (ionako ga već 98% ljudi ima).

ma znam, ali nemozes sad rec da ces cijeli sajt tipa ovaj mi3 napraviti u flashu. services or no services. jos ljudi nemaju flash i nece ga uvijek imat, jos uvijek moras misliti i na one koji ga nemaju i ne zele ga imat (kao recimo netko na ovom forumu koji ima firefoxov adblock koji mu uredno blokira sav flash)..
i kako ces napraviti "upload" u flashu, za recimo upload fileova, kako ces omoguciti useru da mozes nesto sejvati (file -> save as) itd.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 12.06.2005 09:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
znaci u principu, najbolja je stvar kod svega toga sta ti sad recimo u Flashu mozes direktno pristupati server side funkcijama. ono za sto si prije morao pozivati neku php funkciju itd...


Tako je, to je jedna od prednosti. Druga je ta što se sa svih sistema i OS-a ta funkcija koristi na jednak način.
Ti možeš za jedan web servis napravit nekoliko različitih sučelja (PHP sučelje za upload fajlova, Flash sučelje za prikaz, Windows aplikaciju za popunjavanje podataka...).
Ima puno načina na koje možeš koristiti web servis i područja u kojima ti može olakšati posao.
Meni se najviše sviđa to što unosi nekakav "red" u programiranje, dakle ti napraviš web servis i kažeš ljudima URL. Oni na tom mjestu nađu popis svih funkcija (metoda) tog web servisa i kako se koriste. Ne moraju kopati po nikakvom kodu, sve je fino i transparentno na jednom mjestu.

Quote:
btw. ovo mi se cini kul
http://www.webservicex.net/WS/WSDetails.aspx?WSID=60&CATID=4
pise da podrzava slanje i u hrvatsku.

probaj pa javi...


Probal sam, izgleda da ne radi.. Sad
A sve sam upisal kak piše:

Quote:
Send unlimited free SMS to following countries.
Note:If your country code 091,Please enter as 91 and if your mobile number 098XXXXX,Please enter as 98XXXX
This SMS covers following countries and networks.
Croatia - Cronet


Nakon što kliknem "Invoke", dobijem ovaj response:

Quote:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<string xmlns="http://www.webserviceX.NET">Message has been sent successfuly</string>

.. ali to očigledno ne provjerava da li je tebi SMS stigao na mob. Wink

No bitno je da si skužil princip. Uzmeš WSDL od web servisa, ubaciš u Flash i imaš metodu sendSMS(), koja ima ta 4 argumenta. Sad iz Flasha možeš slat SMS Wink Čak možeš provjerit jel sve prošlo OK - ak ti web servis vrati string "Message has been sent successfuly" onda u Flashu napraviš notofication "Message sent".

Quote:
i kako ces napraviti "upload" u flashu, za recimo upload fileova, kako ces omoguciti useru da mozes nesto sejvati (file -> save as) itd.

OK, znam na kaj misliš, takve se stvari ne rade u Flashu, Flash je ActiveX koji nema enable-an upload. CMS-ovi se radi u PHP-u ili .NET-u.
Možeš napraviti ASP.NET stranicu koja je "consumer" ovog veb servisa, isto tako i PHP stranicu.
A možeš isprogramirati Windows aplikaciju (koristeći .NET) a kojom radiš upload fajlova.

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 12.06.2005 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danko wrote:
Probal sam, izgleda da ne radi.. Sad
A sve sam upisal kak piše:

.. ali to očigledno ne provjerava da li je tebi SMS stigao na mob. Wink

jebiga.

Danko wrote:

No bitno je da si skužil princip. Uzmeš WSDL od web servisa, ubaciš u Flash i imaš metodu sendSMS(), koja ima ta 4 argumenta. Sad iz Flasha možeš slat SMS Wink Čak možeš provjerit jel sve prošlo OK - ak ti web servis vrati string "Message has been sent successfuly" onda u Flashu napraviš notofication "Message sent".

jesam, hvala.

Danko wrote:
OK, znam na kaj misliš, takve se stvari ne rade u Flashu, Flash je ActiveX koji nema enable-an upload. CMS-ovi se radi u PHP-u ili .NET-u.
Možeš napraviti ASP.NET stranicu koja je "consumer" ovog veb servisa, isto tako i PHP stranicu.
A možeš isprogramirati Windows aplikaciju (koristeći .NET) a kojom radiš upload fajlova.

ma ok, ali (kako vele nama na faksu) "to izlazi iz okvira ovog kolegija" Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 12.06.2005 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znaci li to da web servis treba shvatiti kao klasu s pripadajucim metodama koja je dostupna preko mreze?
Back to top
View user's profile Send private message
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2005 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo tako. Web servis je "udaljena" klasa koja je dostupna preko HTTP-a (kad je web servis on-line).
Ako ne zahtjeva autentifikaciju, može je koristit bilo tko kao dio svoje aplikacije.

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 13.06.2005 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne zvuci lose. ipak, ima tu dvije sitnice koje me malo iritiraju: da bi koristio neki web servis on mora biti online, u protivnom riskiras reputaciju neozbiljne web prezentacije. ok, sigurno postoji nacin da se testira trenutna dostupnost servisa, pa u slucaju potrebe jednostavno sakrijes taj dio, ali to onda otvara pitanja layout-a itd.

drugo sto me muci je enormna (pretpostavljam) disperzija web servisa po internetu, sto povlaci za sobom problem nestandardizirane dokumentacije, serioznost ponudjaca a vjerujem da niti sigurnosni aspekti (kako, recimo, mogu znati da neka metoda koju sam upravo pozvao ne radi inspekciju mog pc-ja?) nisu sasvim zanemarivi.

ovo sve pisem iz perspektive totalnog laika na temu web servisa, tako da molim za razumijevanje ako mi nije bas svaka suvisla Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 13.06.2005 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ne zvuci lose. ipak, ima tu dvije sitnice koje me malo iritiraju: da bi koristio neki web servis on mora biti online, u protivnom riskiras reputaciju neozbiljne web prezentacije. ok, sigurno postoji nacin da se testira trenutna dostupnost servisa, pa u slucaju potrebe jednostavno sakrijes taj dio, ali to onda otvara pitanja layout-a itd.

Pa onda napraviš svoj vlastiti web servis za koji garantiraš da je on-line Wink
Nije svrha web servisa samo u tome da možeš koristit tuđe metode, već ti sam programiraš web servis jer je to najlakši, najkompatibilniji način povezivanja s tvojom aplikacijom, ma šta ona bila.

Metode web servisa ne mogu brljati po tvom kompu jer su to standardne funkcije koje prihvaćaju parametre (string, int, dataset), šalju XML i vraćaju natrag XML.

Quote:
drugo sto me muci je enormna (pretpostavljam) disperzija web servisa po internetu, sto povlaci za sobom problem nestandardizirane dokumentacije, serioznost ponudjaca a vjerujem da niti sigurnosni aspekti (kako, recimo, mogu znati da neka metoda koju sam upravo pozvao ne radi inspekciju mog pc-ja?) nisu sasvim zanemarivi.

Nema nikakve disperzije, svatko tko napravi web servis koristeći MS Visual Studio dobije .ASMX stranicu s istim, dobro poznatim sučeljem, s imenima i opisom svih metoda.

Plus, postoji nešto što se zove UDDI - "telefonski imenik" svih postojećih web servisa na netu. Pročitaj ovo:

Quote:
DISCO, or discovery, files provide a mechanism to discover what Web services are available at a particular site. If you have a Web site and you want to expose a number of Web services, you can create a DISCO file that can be queried by others to find out what your site offers. Discovery files aren't required to make a Web service work; they just provide a mechanism to find out what's available on a specific Web site.

Universal description, discovery, and integration (UDDI) is a distributed repository application programming interface (API) for Web services. The global community of the Internet needed a mechanism for people to find what Web services are available, so the UDDI repository was created. UDDI is the Yellow Pages for Web services. You can go to http://www.uddi.org and search for Web services by type, functionality, industry, or company. If your large corporation needs its own Web services Yellow Pages, you can write your own UDDI directory using the UDDI software development kits (SDKs) available from Microsoft.


Što se securityja tiče, to je svakim danom sve bolje, zasad se koristi:
- SSL (https),
- ograničavanje na određene IP-jeve (ti možeš u konfiguraciji web servisa reć koja mu sve računala imaju pristup)
- autentifikacija (koristiš IIS ili napraviš "custom" autentifikaciju - dozvoljavaš korištenje web servisa samo logiranim korisnicima)

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
srzi



Joined: 07 Dec 2004
Posts: 37

PostPosted: 13.06.2005 16:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zamisli da se i na MI3-u napokon izlazi iz mraka u kojem smo bili 50 godina... Ispričavam se.
Dakle, drago mi je da se i mladi napokon osvješćuju o onome o čemu sam pričao pred par tjedana.
Back to top
View user's profile Send private message
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 04.04.2006 10:04    Post subject: Some handy web services Add user to your forum ignore list Reply with quote

Some handy web services:
http://www.actionscript.org/forums/showthread.php3?t=70742

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group