Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
XXXXL Resize neki dobar

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 24.04.2006 13:01    Post subject: XXXXL Resize neki dobar Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam da li to postoji.. vjerojatno DA!

Ako ima koji program ili neki rip koji resizea sliku ono... DO JAJA Very Happy
ili photosop je isto dobar...
naime treba mi velicine sa wallpapera ili vise na 5×3 metra... 6×12 metara i tako... uglavnom METRI SU U PITANJU... Rolling Eyes

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 24.04.2006 13:27    Post subject: Re: XXXXL Resize neki dobar Add user to your forum ignore list Reply with quote

D!zajneR wrote:
Neznam da li to postoji.. vjerojatno DA!

Ako ima koji program ili neki rip koji resizea sliku ono... DO JAJA Very Happy
ili photosop je isto dobar...
naime treba mi velicine sa wallpapera ili vise na 5×3 metra... 6×12 metara i tako... uglavnom METRI SU U PITANJU... Rolling Eyes


Obavezno prvo sliku pretvori u indeksiranu boju, tak da pri povećanju imaš čiste piksele (1x1cm) a ne tamo neki bicubic resize sa antialiasingom Mr. Green

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 24.04.2006 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A tooo napravis takoo daaa..... ? Rolling Eyes

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.04.2006 14:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo nemoj stavit rezoluciju na 300 jer ce ti kompjuter explodirati
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 24.04.2006 14:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BenVista PhotoZoom Professional

ima neki sspline algoritam za resizanje koji daje osjetno bolje rezultate od bilo koje druge metode. isto koristim to kad radim pripremu za jumbo.
za jumbo ti je dosta 50dpi-a.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 24.04.2006 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
samo nemoj stavit rezoluciju na 300 jer ce ti kompjuter explodirati


Nece... dual Xeon na 2.8 je unutra Very Happy

Isao sam se igrati.. pa sam rastegao 1024×768 na 10 × 10 M... Very HappyVery Happy

trebalo mu je jedno pola sata.... al rezultat je bio tu.. samo ocajno ispada... i kad idem printati... Sad

Quote:
BenVista PhotoZoom Professional


Probam.. javim Very Happy

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 24.04.2006 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo nemoj zaboravit da ti je zbog tehnologije tiska jumbo plakata (vidiš točkice kad mu se približiš) koji se gleda izdaleka zbilja dovoljno 50 dpi-a (u nekim tiskarama traže i manje).
nemoj griješit ko ja u početku Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 24.04.2006 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oke... tnx mucho

Plakat ionako stoji pored obliaznice... ko ce vidjet razlucivost pri 130 km/h Wink
Ali nije jumbo

naljepnica

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 24.04.2006 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
samo nemoj zaboravit da ti je zbog tehnologije tiska jumbo plakata (vidiš točkice kad mu se približiš) koji se gleda izdaleka zbilja dovoljno 50 dpi-a (u nekim tiskarama traže i manje).
nemoj griješit ko ja u početku :)


30 dpi sasvim dovoljno i uobicajeno za tako velike formate... slalo se i na 10 velike stvari, sve ispadne ok


kakva NJALJEPNICA 10x10 m???

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 25.04.2006 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
kakva NJALJEPNICA 10x10 m???


velika...
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 25.04.2006 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jipijeee, konacno sam se valjda nakon godinu dana sjetio passworda za login na mi3, pa mogu dalje postat.. ima sigurno skoro godina dana kak samo citam forum jer zaboravih pass.. znam da je offtopic, al ne mogu si pomoci od veselja Very Happy

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 25.04.2006 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
kakva NJALJEPNICA 10x10 m???

5 × 2,5... u segmentima Very Happy

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
noiz
Guest





PostPosted: 25.04.2006 18:42    Post subject: Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
jipijeee, konacno sam se valjda nakon godinu dana sjetio passworda za login na mi3, pa mogu dalje postat.. ima sigurno skoro godina dana kak samo citam forum jer zaboravih pass.. znam da je offtopic, al ne mogu si pomoci od veselja Very Happy


a to si skužija tek nakon 2 posta Laughing Laughing Laughing
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group