Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
crko mi mac? sta da radim?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 07:58    Post subject: crko mi mac? sta da radim? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upalim komp i nista, samo neka ikonica na sredini ekrana trepti. Ikonica je neki sivi kvadrat sa nekim plavim krugom koji podsjeca na zemaljsku kuglu..i samo trepti i trepti?

Sta mi pokusava reci?

i nakon toga se pojavila ikonica kao neki folder sa upitnikom i ikonicom od findera i trepti.

Pray Pray Pray
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 25.04.2006 08:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stavi instalacijski CD u drive, upali komp i drzi tipku C da se sistem podigne s CDa, a onda poteraj repair sistema. Ako ti baš nije fizički crko disk, ne bi smjela ništa izgubiti.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 08:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon trepatanja se upalio..i sad radi...
zasto se to pojavilo? sta to znaci?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 25.04.2006 08:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ta ikona znači da se sistem pokušava bootat sa mreže.
jesi možda čačkala po "startup disk" opciji u "system preferneces"?
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
ta ikona znači da se sistem pokušava bootat sa mreže.
jesi možda čačkala po "startup disk" opciji u "system preferneces"?


hmmm..a stajaznam..mozda sam nesto kliknula Embarassed sta bi trebala napravit?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad odem na startup disk imam ovako:
mac OS X, 10.3.9 on my mac,
mac OS Z1-9.2.2. on my mac i
Network Startup

Sta da napravim?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 25.04.2006 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

klikni na mac osx i restartaj stroj
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
klikni na mac osx i restartaj stroj


ok..sad cu probati..tnx
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
klikni na mac osx i restartaj stroj


sad je ok..hvala puno...bas sam smotana Anxious
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 25.04.2006 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo mozda zvuci glupo na poslu imamo jedan mac kojega kad malo jace trknes zabrije, pa opet dode sebi.
provjeri si dal ti je sve ustekano iza, da je sve ne mjestu. ili sam preko jabucice resetiraj.
neznam kaj da ti drugo kazem, radim na macu, al sam u dusi pc-jaš - sretno Smile

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glow wrote:
ovo mozda zvuci glupo na poslu imamo jedan mac kojega kad malo jace trknes zabrije, pa opet dode sebi.
provjeri si dal ti je sve ustekano iza, da je sve ne mjestu. ili sam preko jabucice resetiraj.
neznam kaj da ti drugo kazem, radim na macu, al sam u dusi pc-jaš - sretno Smile


ma ja se jos upoznajem sa mac-om...izgleda da imamo problema u komunikaciji:)
sad je sve ok:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 25.04.2006 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja svome ne poslu nekada i tepam kad sporo exportira pa onda bude brzi, a ovaj doma ima cak i svoje ime Very Happy

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glow wrote:
ja svome ne poslu nekada i tepam kad sporo exportira pa onda bude brzi, a ovaj doma ima cak i svoje ime Very Happy


ima i moj doma ime:)..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 25.04.2006 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupi pc.. mac sucks - znam jer sam ga koristio na faksu i na poslu.. same frustracije, a popravci nisu jednostavni - pogotovo ak imaš onaj model gdje se cili komp nalazi unutar monitora (je da izgleda cool, ali nefunkcionalno totalno)

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 25.04.2006 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
kupi pc.. mac sucks - znam jer sam ga koristio na faksu i na poslu.. same frustracije, a popravci nisu jednostavni - pogotovo ak imaš onaj model gdje se cili komp nalazi unutar monitora (je da izgleda cool, ali nefunkcionalno totalno)


ne slazem se s tobom...na macu mi je super raditi i jako rijetko nesto crkne, a kad crkne, crkne zato jer ja nesto krivo kliknem:)
Na poslu imam i mac i pc...i vise molim mac...samo on to jos nezna:)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 25.04.2006 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
kupi pc.. mac sucks - znam jer sam ga koristio na faksu i na poslu.. same frustracije, a popravci nisu jednostavni - pogotovo ak imaš onaj model gdje se cili komp nalazi unutar monitora (je da izgleda cool, ali nefunkcionalno totalno)


ma mac rula, volim i jedno i drugo al mi je drazi pc.

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 25.04.2006 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
kupi pc.. mac sucks - znam jer sam ga koristio na faksu i na poslu.. same frustracije, a popravci nisu jednostavni - pogotovo ak imaš onaj model gdje se cili komp nalazi unutar monitora (je da izgleda cool, ali nefunkcionalno totalno)


Taj model se zove iMac... i najbolji je komp koji sam koristio u svom zivotu... a prvi pc sam kupio 1993 (386 na 44 HZa sa 8MB RAM). Na macovima sam poceo raditi 1996.... Ovo sto danas nudi Mac u suradnji s OSX-om je puno bolje od kombinacije PC-XP... Evo bas sad mi cura pobrala neki virus koji se nemre skinut nikako... da ne govorim o spywareu i ostalim sranjima.. pa instalacija i deinstalacije programa pa glupi registry koji kad se napuni usporava sve...
Na Macu toga nema, sve je copy paste (manje vise) i sve radi.. a ovaj iMac sa 1.5 giga rama radi cuda... Raditi na njemu sa CS2 aplikacijama je fenomenalno.. Toliko je sve brzo i lagano...
A da ne velim koliko Macovi ljepse izgledau na stolu od ovih sivih kanti... Jendu takvu imam doma i jedva cekam da je bacim kroz prozor...
Mislim to je samo moje misljenje temeljeno na evo skoro 15 godina rada na jednoj i drugo platformi...
Back to top
View user's profile Send private message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 25.04.2006 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
kupi pc.. mac sucks - znam jer sam ga koristio na faksu i na poslu.. same frustracije

Hellz yeah. Od kršenja do skrolanja do nedostatka total commandera do right klika...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 25.04.2006 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije li ovo topic o problemima sa startupom maca?

ako netko ima želju, po tko zna koji put, pokrenuti raspravu mac vs pc - neka otvori novi topic. btw, neka ga po mogućnosti nazove "bedastoće - NE OTVARAJ!!"
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 25.04.2006 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
nije li ovo topic o problemima sa startupom maca?

ako netko ima želju, po tko zna koji put, pokrenuti raspravu mac vs pc - neka otvori novi topic. btw, neka ga po mogućnosti nazove "bedastoće - NE OTVARAJ!!"

ma ja sam bio otvorio temu 'Mac vs Gameboy' ali su mi obrisali.
nisam se mogao sjetiti kako se zovu ovi komjuteri koji postoje osim mac-a, pa sam stavio gameboy, reko slično je..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 25.04.2006 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[/quote]
ma ja sam bio otvorio temu 'Mac vs Gameboy' ali su mi obrisali.
nisam se mogao sjetiti kako se zovu ovi komjuteri koji postoje osim mac-a, pa sam stavio gameboy, reko slično je..[/quote]

ma brijes Rolling Eyes Smile

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 25.04.2006 16:15    Post subject: Re: crko mi mac? sta da radim? Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:
Upalim komp i nista, samo neka ikonica na sredini ekrana trepti. Ikonica je neki sivi kvadrat sa nekim plavim krugom koji podsjeca na zemaljsku kuglu..i samo trepti i trepti?

Sta mi pokusava reci?

i nakon toga se pojavila ikonica kao neki folder sa upitnikom i ikonicom od findera i trepti.

Pray Pray Pray


OK, da se vratimo na topic... Ja sam takav problem imao na G4 quicksilveru i problem je bio u hardu... Problem je bio fizicke prirode... Disk je otiso u tri fine m*****.
Ocito da ti on ne vidi disk s vremena na vrijeme i naravo da onda ne moze pokrenuti stroj jer nema startup diska...
Ja sam nakon toga zamijenio disk. No, mozda je kod tebe nekaj drugo u pitanju...
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 25.04.2006 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glow wrote:
Quote:

ma ja sam bio otvorio temu 'Mac vs Gameboy' ali su mi obrisali.


ma brijes Rolling Eyes Smile

ma da Smile

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 25.04.2006 20:25    Post subject: Re: crko mi mac? sta da radim? Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:
Upalim komp i nista, samo neka ikonica na sredini ekrana trepti. Ikonica je neki sivi kvadrat sa nekim plavim krugom koji podsjeca na zemaljsku kuglu..i samo trepti i trepti?

Sta mi pokusava reci?

i nakon toga se pojavila ikonica kao neki folder sa upitnikom i ikonicom od findera i trepti.

[-o< [-o< [-o<


inace kad ti se ovo pojavi mozes ga pokusati dici sa command+alt+p+r (sutnes ga, kada ga dignes odmah drzi sve 4 dok se ne digne - pojavit ce ti se isto sranje, ali ako imas srece, tj. ako nije veci fakap, nakon jos par sekundi blinkanja i drzanja sistem ce se dici) - nakon toga svejedno moras rijesiti ono sto ga muci, ali barem se digne.. ja sam ga tako nedavno dizala dok nismo skuzili sto mu je...

(btw, ubi me, ako nije bio alt mozda je ctrl, nisam vise 100% sigurna ni ja)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group