Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Mat premazi u tisku.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
PS_chick



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 32

PostPosted: 11.01.2006 20:13    Post subject: Mat premazi u tisku. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koja je najjeftinija tiskara koja koristi taj tip otiska. Spada naravno u 5tu boju. Meni se osobno uzasno svidja i jako me zanima jer bi zeljela to ubaciti u jedan rad na kojem upravo radim. Ima tko da me savjetuje, a moze reci i svoje misljenje o toj tehnici tiskanja...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 11.01.2006 21:22    Post subject: Re: Mat premazi u tisku. Add user to your forum ignore list Reply with quote

PS_chick wrote:
Koja je najjeftinija tiskara koja koristi taj tip otiska. Spada naravno u 5tu boju. Meni se osobno uzasno svidja i jako me zanima jer bi zeljela to ubaciti u jedan rad na kojem upravo radim. Ima tko da me savjetuje, a moze reci i svoje misljenje o toj tehnici tiskanja...


svaka veća tiskara bi ti to mgla ponuditi, ali računaj da će ti se isplatiti jedino ako ide velika tiraža (preko 20-30 tisuća komada nečega ako su nekakve brošurice recimo)

imaš, UV parcijalni sjajni lak al neznam kakav je to mat lak, valjda imaju smisla ako radiš na nekom sjajnom materijalu .... obično ideš na mat papir sa sjajnim lakom kao 5. ili 6. spot bojom recimo... (definiraš kao neku spot recimo pantone boju, spremiš u svoj layer i to je to...)
Back to top
View user's profile Send private message
PS_chick



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 32

PostPosted: 12.01.2006 00:13    Post subject: Thnx. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma vidjela sam nekoliko letaka i covera s takvim efektom pa mi se cinilo stvarno jako dobro. Hvala ti sto si mi priblizio bolje mogucnosti. Sad samo treba probrstiti neke od tiskara i raspitat se o cijenama.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.01.2006 09:42    Post subject: Re: Thnx. Add user to your forum ignore list Reply with quote

PS_chick wrote:
Ma vidjela sam nekoliko letaka i covera s takvim efektom pa mi se cinilo stvarno jako dobro. Hvala ti sto si mi priblizio bolje mogucnosti. Sad samo treba probrstiti neke od tiskara i raspitat se o cijenama.


probaj Kerschoffset i tiskara Meić

G.
Back to top
View user's profile Send private message
PS_chick



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 32

PostPosted: 12.01.2006 11:10    Post subject: Hocu.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na savjetu za tiskaru.
Back to top
View user's profile Send private message
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 12.05.2006 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle, radi se o parcijalnom UV lakiranju (mat ili sjajno - svejedno). Ne rade ga niti Kersch niti Meić jer je to sitotisak tehnologija koju imaju tri firme u Zagrebu i to REM-B, Sitopapir i Scan studio (ispričavam se ako je u medjuvremenu netko novi nabavio UV sito). Kersch i drugi ofsetni tiskari daju arke na uslugu UV-lakiranja u neku od navedenih firmi. Postoji i UV offset ali ga je u HR imao jedino REPAR no mislim da je on zatvorio tiskaru.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.05.2006 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Korisna informacija, ali pretpostavljam ako ne misliš sam nositi arke uz tiskare kod njih, pa onda nazad u tiskaru na doradu, da je najbolje sve skupa odradii sa tiskarom koja se koristi njihovim ulugama ... osim ako navedeni nemaju i svoj konkurentni tisak?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 13.05.2006 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

UV lakiranje košta otprilike koliko i kolorni tisak pa je gotovo svejedno dali će se taj posao povjeriti sitotiskaru ili offsetaru - bitnije su ostale dorade - kaširanje, štancanja, uvezi pa se s obzirom na njih bira tiskara. Najme, nije problem ako tiskara od sedam faza posla jednu fazu povjeri nekom kolegi iz uskluge, no problem nastaju kada odete u krivo ili nedovoljno opremljenu tiskaru pa oni moraju Vaš posao razvažati na 7 mjesta po gradu jer nemaju vlastitu kaširku, štancu, plastifikaciju ili šta ti ja znam. Tad se najčešće dešavaju zaje.., kašnjenja i sl.

Drugim riječima, sigurno da 500 dvobojnih letaka za automehaničara nećete nositi u Istragrafiku ili Zrinjski-Čakovec ali ako imate monografiju 35x50, od 400 strana, e onda je Zrinjski pravi izbor. Sve ovisi o prirodi posla koji trebate obaviti.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.05.2006 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na prvu ... wrote:
UV lakiranje košta otprilike koliko i kolorni tisak pa je gotovo svejedno dali će se taj posao povjeriti sitotiskaru ili offsetaru - bitnije su ostale dorade - kaširanje, štancanja, uvezi pa se s obzirom na njih bira tiskara. Najme, nije problem ako tiskara od sedam faza posla jednu fazu povjeri nekom kolegi iz uskluge, no problem nastaju kada odete u krivo ili nedovoljno opremljenu tiskaru pa oni moraju Vaš posao razvažati na 7 mjesta po gradu jer nemaju vlastitu kaširku, štancu, plastifikaciju ili šta ti ja znam. Tad se najčešće dešavaju zaje.., kašnjenja i sl.

Drugim riječima, sigurno da 500 dvobojnih letaka za automehaničara nećete nositi u Istragrafiku ili Zrinjski-Čakovec ali ako imate monografiju 35x50, od 400 strana, e onda je Zrinjski pravi izbor. Sve ovisi o prirodi posla koji trebate obaviti.


posto to znamo preporuka je i dalje kersch, (printel je propao, a te je stvari jako fino pimplavo znao raditi), kratis u krajnjem slucaju...

kao sto je grzzi napomenuo, ne pada mi na pamet da sama vozikam (cime? kamionom?) stvari na doradu naokolo - jednome koji je dobar povjeris posao, a on je onda odogovoran za krajnji proizvod (naravno, odgovoran je i dizajner, pripremas i svi skupa, ali za samu kvalitetu otiska i dorade odgovorana je tiskara), pa se opet vracamo na kersch (ajme, nek mi daju postotak koliko sam puta u 5 godina njihovo ime napisala ovdje! :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
na prvu ...



Joined: 12 May 2006
Posts: 24
Location: zagreb

PostPosted: 13.05.2006 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
na prvu ... wrote:
UV lakiranje košta otprilike koliko i kolorni tisak pa je gotovo svejedno dali će se taj posao povjeriti sitotiskaru ili offsetaru - bitnije su ostale dorade - kaširanje, štancanja, uvezi pa se s obzirom na njih bira tiskara. Najme, nije problem ako tiskara od sedam faza posla jednu fazu povjeri nekom kolegi iz uskluge, no problem nastaju kada odete u krivo ili nedovoljno opremljenu tiskaru pa oni moraju Vaš posao razvažati na 7 mjesta po gradu jer nemaju vlastitu kaširku, štancu, plastifikaciju ili šta ti ja znam. Tad se najčešće dešavaju zaje.., kašnjenja i sl.

Drugim riječima, sigurno da 500 dvobojnih letaka za automehaničara nećete nositi u Istragrafiku ili Zrinjski-Čakovec ali ako imate monografiju 35x50, od 400 strana, e onda je Zrinjski pravi izbor. Sve ovisi o prirodi posla koji trebate obaviti.


posto to znamo preporuka je i dalje kersch, (printel je propao, a te je stvari jako fino pimplavo znao raditi), kratis u krajnjem slucaju...

kao sto je grzzi napomenuo, ne pada mi na pamet da sama vozikam (cime? kamionom?) stvari na doradu naokolo - jednome koji je dobar povjeris posao, a on je onda odogovoran za krajnji proizvod, pa se opet vracamo na kersch (ajme, nek mi daju postotak koliko sam puta u 5 godina njihovo ime napisala! Smile


Ma je, Kersch je O.K. naročito za dizajnere jer su poprilično raznovrsni i jako dobro opremljeni ali, ponavljam, sve ovisi o profilu posla koji radite. Poznajem dosta dizajnera i pojedini se kunu u Kersch-a, pojedini u Kratis, neki u Istragrafiku ... dali i ti ideš po Cardboard display u Kersch ?? ili je to možda bolje obaviti u Ludbreg-u, Istragrafici, Box ambalaži ?. Predugo se bavim ovim da bih tvrdio kako je netko najbolji - svi su oni O.K: samo im treba poznavati mogućnosti i iskoristiti ih na najbezbolniji i najpovoljniji način gdje povoljno znači kvalitetno a jeftino. Kersch, Kratis i Meic npr. tu pokrivaju otprilike 50% potreba jednog dizajn studija a ostalo je povoljnije potražiti negdje drugdje.
Često mi se znalo desiti da sam zatrpam neku tiskaru poslom toliko da onda dio posla moram odnijeti u drugu i uvijek je dobro raditi sa barem 5-6 različitih.
U stvari, opisujem Vam sjećanja jer se već nekoliko godina bavim nečim manje stresnim od stvari koje Vam opisujem. Kašnjenja, zaje..., su sastavni dio posla i od toga nisu imuni ni Kersch ni Zrinjski a "po glavi" dobijate Vi.
U većim agencijama (dio Vas sigurno radi u njima) postoje posebni ljudi za produkciju koji bi morali znati tko tiska B0 a tko to može skaširati i otštancati pa je onda najpovoljniji način naručiti tisak kod jednih a drugima reći da sjednu u kamion, pokupe arke i dorade ih. Na većem poslu, njihove međusobne provizije znaju iznositi i po 10-tak 000 kn što je jako lijepi honorar za malo pametne organizacije.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 13.05.2006 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na prvu ... wrote:
U većim agencijama (dio Vas sigurno radi u njima) postoje posebni ljudi za produkciju koji bi morali znati tko tiska B0 a tko to može skaširati i otštancati pa je onda najpovoljniji način naručiti tisak kod jednih a drugima reći da sjednu u kamion, pokupe arke i dorade ih. Na većem poslu, njihove međusobne provizije znaju iznositi i po 10-tak 000 kn što je jako lijepi honorar za malo pametne organizacije.


naravno da svi ne mogu sve i nije kersch uvijek izbor za svaki posao (uostalom, oni se bave samo offsetom), mozda ja to samo podrazumijevam, pa te detalje ne objasnjavam.
ljudi iz produkcije (hvala bogu sto postoje) te rijese ogromnog posla i zapravo organiziraju i iskoordiniraju cijeli tisak, nabavu, preverzne dizajnerske zahtjeve, sinhronizaciju... (a u startu znaju i gdje, tko, kako, za koliko, ...). s druge strane, ni najbolji odjel produkcije ti ne moze pomoci ako sam nisi imao iskustva s tiskarama (jer onda nemas pojma o cemu govoris, ne znas sto mozes ocekivati, ne znas sto je dobro odradjeno, a sto ne, itd...)

(opaska: "ti" je ovdje generic ti, ne ti=na prvu...)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group