Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Funky web#1

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 25.05.2006 13:01    Post subject: Funky web#1 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo friško završena stranica, mislim da je sve odrađeno, možda nešto treba doradti, al mislim da je to "to".


Posjetite stranicu

Naravno svi komentari i prijedlozi su dobro došli Wink

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2006 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ono... dođem na homepage, mislim si gle beach bar (mogao si to u title stavit, btw). Scan 5 sekundi, idem na location jer me zanima gdje je. Okej, gledam location, ništa mi nije jasno -- Buba je kraj teniskog terena negdje između Splita i Dubrovnika... gdje??

Povratak na naslovnicu, gdje se u tekstu spominje Makarska... E sad, kad taj news item zamijeni sljedeći, kako će itko saznati u kojem je gradu Buba?

Mogli ste bolje malo slike stavit... ipak ljude najviše interesira kako tamo izgleda, a slike izgledaju kao da su okinute sa mobitela
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 26.05.2006 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy

Znači piše u title već Smile neznam kako si to previdio Smile

Ovo što si dalje pisao u vezi lokacije je nevezano zato jer u titleu piše već koji je grad., koja država, znači zna se da se radi o makarskoj, kada dođeš u makarsku ostale simbole ćeš lako prepoznati

A što se tiče slika u pravu si, na žalost slika nema što nije do mene... Što sam dobio to sam postavio očekujte slike kad sezona počne Very Happy

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 29.05.2006 07:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije moguće da nemate šta reći na site Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 29.05.2006 14:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa moguće je. Vidiš?

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 29.05.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a evo vidim Smile

Dali neko zna možda neku drugu stranicu gje bi se mogli ostavlajti stranice na recenziranje, ovako uradim nešto postavim da vidim reakcije i skroz slabo ljudi odgovori. Naravno ukoliko je neko tek počeo raditi sa stranicama automatski mu se svi nagovore svašta, al kad se postavi solidan (solidan u ovom dijelu znači da su otklonjene one greške koje se vide na prvi pogled) rad svi šute.... Šteta...

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 29.05.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..neznam, ja bih sav taj sadržaj stavio na jednu stranicu..a linkao samo guestbook i galeriju slika.

Pokušaj na webmajstori.net Wink

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 30.05.2006 08:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK Hvala Smile

Evo kao što sam i rekao u prethodnom postu, poslije ove stranice postavljene su još neke, i na njih se odgovara, naravno komentari nisu profesionalni ili oni iz kojih bi se mogla izvući neka pouka, već tipa meni je ovo bezveze, ne lajkam Very Happy i slično...

Dajte ljudi budite inspirativni ili nemojte ništa pisati Smile ljudima se ne postavljaju stranice ako im kažete "vrati se u školu" ili "okani se dizajniranja" i sl. Znači, odgovori treba da budu mali bistriji tipa. "Mislim da bi ti bolje bilo kada bi to zamjeni sa tim, radi toga i toga...." i slično, znači da rad koji se postavi da se može popraviti na osnovu vaših odgovora.

Ovo pišem u ovu temu da refresham i da dobijem odgovor na svoj rad, i naravno da kažem kako bi forum bio kvalitetniji, jer vidim da dosta ljudi samo prođe kroz njega, bez zadržavanja...

Poz

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ON AIR
Guest





PostPosted: 30.05.2006 12:34    Post subject: Reply with quote

tako je
Back to top
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 30.05.2006 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok. Evo. Ovaj srednji dio koji je u boji je COOL nis novo nis pretjerano revolucionarno, ali jako , jako cool! Sve ostalo na tom sajtu: top, meni, i sve ono ispod ovog "obojanog dijela" ti je neatraktivno (necu reci ruzno jer nije, ali neatraktivno je!). Uzmi u obzir da je to beach bar gdje je MMMMOOOOORRRREEEEEE?????

Onaj ispod dio sa anketom i vijestima mi je user unfriendly! Vjerojatno si htio postici jednostavnost dizajna, ali samo se malo potrudi dodati neke detalje u linkove archive i read more (npr). Plus sto vako sve bijelo izgleda pre prozracno!

Malo boje, neki okvir, more, malo dinamike (makar i kao flash header).

NHF
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spooch



Joined: 23 May 2006
Posts: 129
Location: Upravo ovdje iza monitora

PostPosted: 30.05.2006 15:58    Post subject: fora Add user to your forum ignore list Reply with quote

cuj site je fora
niš pretjerano ali služi svrsi i to je dobro
još radi malo na njemu i sve će biti super pogotovo ak ti je ovo prva stranica
a nemoj se prevše opterećivati manjom zainteresiranošću na forumima i kritikama ljudi koji će te povljuvati samo zato što misle da su samo oni u nečemu dobri i da oni nikada nisu bili početnici
sretno stari

_________________
listen to grunge!
http://sub-pop.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spooch



Joined: 23 May 2006
Posts: 129
Location: Upravo ovdje iza monitora

PostPosted: 30.05.2006 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i daj reci kaj je s tim poslovima za bendove.
details plz!

_________________
listen to grunge!
http://sub-pop.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 30.05.2006 16:14    Post subject: Reply with quote

Teško ti je ove neradnike sa mi3-ja nagovorit da komentiraju... Sretan si već ako te ne traže lovu za to :)
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.05.2006 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:
piše u title već Smile neznam kako si to previdio Smile

jednostavno: inače ne gledam title kad dođem na stranicu, već sadržaj - kad pokušavam naći informaciju koja mi treba, ne gledam u page title već u njen sadržaj, a mislim da nisam ni jedini

odi surfati, idi od stranice do stranice i zapitaj se koliko često pogledaš u title od prozora u svom browsing sessionu

Šime: ima ljudi koji bi komentirali, ali šta ćeš kad je site mali, nije ništa revolucionarno novo nego (kako je netko rekao) služi svrsi i to je to. Tako i tako ljudi ne dolaze u bar zbog sajta nego idu gdje im frendovi idu. Ja bih rekao da bi dva najjača dijela sajta za takav bar trebali biti news sekcija (u kojoj se ističu upcoming događaji u baru) i galerija slika - svi vole gledat slike sa prošlog tuluma ili cure i tak. Nažalost, ovo posljednje je malo loše, ali autor kaže da će se popravit... Što se tiče newsa, ja bih svakako uložio par sati truda i složio mali feed za događaje tako da ljudi mogu biti obaviješteni ako hoće.

Ja bih mu mogao komentirati site, ali kad bih mu krenuo komentirati markup i ostalo ispalo bi da mora cijeli site napraviti ispočetka --- tako da Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 31.05.2006 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy E ovakve vas volim Very Happy

PRva mi stranica nije, Što se tiče markupa u čemu je problem ,

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.bubabeachbar.com&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline

što se tiče feed.a obavezno ću to odraditi, Cijelu stranicu pokreće CMS koji sam sam napravio, i neznam kaj da kažem više Very Happy

Ovako ste mi puno draži Very Happy

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 31.05.2006 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ej isto da vas pitam dali neko zna zamjenu za marquee tag ?

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.05.2006 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:
Što se tiče markupa u čemu je problem

ni u čemu, osim što i tri majmuna za pisaćom mašinom mogu napisati valid transitional Rolling Eyes

koristiš tablice za layout, zamjenjuješ naslove sa slikama bez poznavanja CSS image replacement tehnika ... i tako

zamjena za marquee tag? javascript valjda Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 31.05.2006 16:38    Post subject: Reply with quote

Sulien wrote:
fun.ky wrote:
Što se tiče markupa u čemu je problem

ni u čemu, osim što i tri majmuna za pisaćom mašinom mogu napisati valid transitional Rolling Eyes


Shocked Shocked da nisi danas usta na livu nogu malo... zakopa si čovika 500 metri ispod zemlje u svakom svom postu na ovon topicu Laughing

moj prijedlog- onaj rukopis koji si koristija za naslove tipa "Info centar" i "Latest Gallery" zamijeni barem svim kapitalnim tj caps tj velikim slovima, jer ovo je pre žvrljbrlj, malo nečitko. a da ne govorim da ti malo odskače onaj hyper hi-tech dio sa 01,02,03, jamajka izbornikom kraj headera od tog rukopisa. E, kod linkova, ne piše se "IT Ingenering Mostar" nego Engineering Wink
dobro ljudi kažu- di je more, kad je već beach bar i kad si iša na jamajku i to, onda raspali da oči ispadnu od živih boja, neka nešto iskače, trči pleše miče se, neka bude hepi sajt Very Happy
da se mene pita- dobro si počea, napravija si osnovni dio sajta, ja ne bi ovo nikako iša progurat ka završni dio, jer bar takvog tipa je odličan materijal za sajt, i mislin da nisi to iskoristija ni blizu koliko si moga za oživit sajt malo. ne pljucan sajt ni išta, samo mislin da nije to još "to" ka šta si reka. toliko od mene (vid', ja opominjem suliena a ja napravija istu stvar ^^ )
Back to top
ON AIR
Guest





PostPosted: 31.05.2006 19:48    Post subject: Reply with quote

meni je site sasvim duure, a i typo mi se sasvim đasvi, linkaža je solidna,
JUST I WOULD REDO NEXT:
+ ubacio negdje kod buba loga 'makarska' - npr. kasnije na mjesto sloga na tehničkom pregledu
+ gess buk mi je totalno nejasno koncipiran
+ ofarbao home link u narančasto, pametnije je
+ ja bih i na evente ostavio više o tome opciju, kao što bih i na hedlajnsima zasebno postavio link za arhivu . . .
+ ubacio malo vise slika u galeriju, i izbacio taj damn baner rotejšn jer upravo mi prikaza neki nocni img, a tamo piše nešto kao day at), ili ofskorz ' prebacio nocne slike iz day at galerije u neki novi gallery
+ ja bih za 180 rotirao sliku kako nas naći, jer po mom mišljenju ova je naopako postavljena, zar more ne treba biti negdje prema tamo)
+ postavio i bar naški jezičnu varijantu za ljude koji nisu kao ti i ja, jer mislim da nismo samo mi ciljana populacija, već svi eventualni posjetitelji makarske

ovo je bilo na prvi pogled jednog obicnog surfera,
a sto se tice developmenta, što suli kaže vjerovatno bih koristio templejte i lajere sa što manje tagova u samom HTMLu i predstavio kako treba trazit
Back to top
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 31.05.2006 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
fun.ky wrote:
Što se tiče markupa u čemu je problem

ni u čemu, osim što i tri majmuna za pisaćom mašinom mogu napisati valid transitional Rolling Eyes

koristiš tablice za layout,

zamjena za marquee tag? javascript valjda Confused


Koristim Tablice za layout jer mi je tako bolje, lakše i zar je pravilo da se koriste div tagovi Confused Znači reci mi prednost div-a u odnosu na table i koristit ću ga, par stranica sam uradio u potpunosti sa divovima osim što sam malo više vremena trebao provesti za računarom, ništa drugo nisam dobio (nisam upoznat , možda sam dobio a da neznam Laughing )

Quote:
zamjenjuješ naslove sa slikama bez poznavanja CSS image replacement tehnika ... i tako

Možeš li mi objasniti šta ovo treba da znači jer fakat neznam, jedna stvar koju sam ostavio jeste, da jel alt tag u slici više vijesti isti na svim podstranicama uako se slika mijenja, jer mi se nije dalo peglati to kada sam postavljao stranicu, jer je još updateujem sa nekim sitnicama kao što je i ova Smile

Quote:
moj prijedlog- onaj rukopis koji si koristija za naslove tipa "Info centar" i "Latest Gallery" zamijeni barem svim kapitalnim tj caps tj velikim slovima, jer ovo je pre žvrljbrlj, malo nečitko.

Ovo i ne treba da je toliko čitko, mislim da onaj tko dođe na stranicu će brzo da skonta o čmu se radi, a ideja je da neke stvari ostanu nejasne Very Happy

Quote:
a da ne govorim da ti malo odskače onaj hyper hi-tech dio sa 01,02,03, jamajka izbornikom kraj headera od tog rukopisa.

Ovo obavezno moram mijenjati Very Happy

Quote:
E, kod linkova, ne piše se "IT Ingenering Mostar" nego Engineering Wink

Pobrinut ću se oko ovoga, al nepišem ja tekstove niti popunjajem sadržaj Very Happy Ispravljeno Smile


Quote:
dobro ljudi kažu- di je more, kad je već beach bar i kad si iša na jamajku i to, onda raspali da oči ispadnu od živih boja, neka nešto iskače, trči pleše miče se, neka bude hepi sajt Very Happy
da se mene pita- dobro si počea, napravija si osnovni dio sajta, ja ne bi ovo nikako iša progurat ka završni dio, jer bar takvog tipa je odličan materijal za sajt, i mislin da nisi to iskoristija ni blizu koliko si moga za oživit sajt malo. ne pljucan sajt ni išta, samo mislin da nije to još "to" ka šta si reka. toliko od mene (vid', ja opominjem suliena a ja napravija istu stvar ^^ )


Uh potrudit ću se da nešto iskoči Smile

In Air wrote:
meni je site sasvim duure, a i typo mi se sasvim đasvi, linkaža je solidna,
JUST I WOULD REDO NEXT:
+ ubacio negdje kod buba loga 'makarska' - npr. kasnije na mjesto sloga na tehničkom pregledu - Ovo sam danas kontao da ubacim negdje, i ubacit ću u ovih dan dva
+ gess buk mi je totalno nejasno koncipiran - Evo sad ga gledam i nekontam u čemu je problem

+ ofarbao home link u narančasto, pametnije je - Svi linkovi nakon što ih posjetiš se ofarbaju u narančasto, tako da bi nakon pregleda stranice dobio opet isto ili slično

+ ja bih i na evente ostavio više o tome opciju, kao što bih i na hedlajnsima zasebno postavio link za arhivu . . . - Nisam skontao gdje su hedlajnsi

+ ubacio malo vise slika u galeriju, i izbacio taj damn baner rotejšn jer upravo mi prikaza neki nocni img, a tamo piše nešto kao day at), ili ofskorz ' prebacio nocne slike iz day at galerije u neki novi gallery - Nije banner rotation već image Very Happy šalim se nema veze kako se zove skontao sam te, opet kažem ne punim ja sadržaj, al ću reći da se odvoje slike u pripadajuće galerije Smile


+ ja bih za 180 rotirao sliku kako nas naći, jer po mom mišljenju ova je naopako postavljena, zar more ne treba biti negdje prema tamo) - Very Happy Zavisi odakle gledaš Very Happy al ne, more je stvarno dole, i ovako je jedino ispravno Smile

+ postavio i bar naški jezičnu varijantu za ljude koji nisu kao ti i ja, jer mislim da nismo samo mi ciljana populacija, već svi eventualni posjetitelji makarske - Ma većinom su to stranci te neće makarani gledati šta se događa u bubi preko neta Smile ali ukoliko bude potrebe uradimo i to Smile

ovo je bilo na prvi pogled jednog obicnog surfera,

a sto se tice developmenta, što suli kaže vjerovatno bih koristio templejte i lajere sa što manje tagova u samom HTMLu i predstavio kako treba trazit

Templejti su šta ? Ukoliko misliš da treba razdvojiti logiku od dizajna, to je urađeno al korisnici to normalno nemogu da primjete...

A koristi što manje tagova, recite mi koji su viška da ih ne korisitm Smile

Isto tako volio bih da mi se kaže gdje griješim u html kodu, šta pogrešno koristim, i slično kako bih mogao to popraviti, i na kraju kako bih naučio šta je ispravno a šta ne. Mislim da to treba da bude cilj ovih recenzija Smile

Hvala vam još jednom svima i pucajte dalje Very Happy Posebno Sulien Very Happy vidim da bi mi on mogao sugerirati na još dosta toga u kodu Smile

Poz. iz grada sunca Very Happy

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 31.05.2006 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je site o klubu u makarskoj koji ful žari i pali po sezoni? em aj rajt?
Ovaj site to uopće ne govori .. a trebao bi .. ljeto, veselje, more, cuga, luda zabava .... a ti imaš samo frajera koji se lupa po trbuhu ...

news-e si bezveze posložio ...
desna strana je takva da uopće ne obraćam pažnju na nju ...

Ono, moglo je to puuuuuuuno bolje ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 01.06.2006 06:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Ovo je site o klubu u makarskoj koji ful žari i pali po sezoni? em aj rajt?
Ovaj site to uopće ne govori .. a trebao bi .. ljeto, veselje, more, cuga, luda zabava .... a ti imaš samo frajera koji se lupa po trbuhu ...

news-e si bezveze posložio ...
desna strana je takva da uopće ne obraćam pažnju na nju ...

Ono, moglo je to puuuuuuuno bolje ....


Može li prijedlog kako bih trebao posložiti desnu stranu, a kako da posložim news-e?

Ono što bih trebao u par dana uraditi jeste slide show dijela gdje se lik lupa po trbuhu Very Happy Laughing Znači da su tu vrti par slika Smile

Eto ako može da mi to mogneš da posložim bio bih ti veoma zahvalan Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 02.06.2006 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovi gore citirani Smile dajte pomozite da naučim nešto Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
noiz
Guest





PostPosted: 02.06.2006 11:49    Post subject: Reply with quote

evo ja ću ti pomoć- phpbb je jako dobar forum. ima puno funkcija, stvaranje tema, sudjelovanje u anketama, odgovaranje na teme, citiranje... a tu su i dodatne opcije za one koji napišu svoju temu/post. te opcije su- uredi i briši. pokušaj se malo sprijateljit s onom prvom, ne mora ti baš svaki post bit double post >.<
Back to top
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 02.06.2006 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, ovo mi je prvi put da sam negdje na forumu valjat će mi Smile

izgleda da uvijek mora biti double post da bi ovi gore koji su mi rekli da treba neke stvar da mijenjam reagirali i odgovorili mi konkretno na moja pitanja gore. Tebi hvala na pomoći oko tih opcija od srca Laughing

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group