Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Problem aligment u InDesignu CS2

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zmaki



Joined: 31 May 2006
Posts: 13
Location: Belgrade

PostPosted: 31.05.2006 20:02    Post subject: Problem aligment u InDesignu CS2 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima. Zanima me da li neko zna moze li se u InDesignu CS2 postici sledece: selektujes sa shift objekat 1 zatim drzeci sift objekt 2 i onda aligment ali tako da se samo objekt 2 pomeri u ravan sa objekt 1 , a objekt 1 stoji na svom mestu. Naime u Ilustratoru to radi besprekorno, a ovde mi je velika muka. Pomagajte Sad Sad Sad Question

_________________
zMaki ®
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 09:01    Post subject: Re: Problem aligment u InDesignu CS2 Add user to your forum ignore list Reply with quote

zmaki wrote:
Pozdrav svima. Zanima me da li neko zna moze li se u InDesignu CS2 postici sledece: selektujes sa shift objekat 1 zatim drzeci sift objekt 2 i onda aligment ali tako da se samo objekt 2 pomeri u ravan sa objekt 1 , a objekt 1 stoji na svom mestu. Naime u Ilustratoru to radi besprekorno, a ovde mi je velika muka. Pomagajte Sad Sad Sad Question[/url]


Neces moci ko u Illustartoru. Cisto iz jednog razloga, ekipa iz Adobea se rukovodila mislju da je InDesign prvenstveno Layout aolikacija, a ne aplikacija za crtanje. A kod postavljanja stranice se poravnavanja vrse prvenstveno po mrezi. Ako se poravnavanje vrsi po nekom drugom objektu, onda to vec spada u slozenija poravnavanja koja su u domeni aplikacija za crtanje.

Osobno sumnjam da ce se tak skoro nekaj promijeniti po tom pitanju, usprkos silnim zahtjevima. Godinama postoje i zahtjevi za visestranicne dokumente u Illustratoru, pa iz Adobea ko postapalica stize odgovor da Illustrator nije namijenjan prelomu stranice vec ilustriranju.[/i]
________
buy glass bongs

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 02.06.2006 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ tomislaw - potpuno si u krivu ...

dakle, ovo sto se trazi je vrlo jednostavno napraviti na sljedeci nacin:

1. sa shiftom selektiraj sve objekte koje zelis poravnati
2. pusti shift i jednom klikni na objekat prema kojem zelis poravnat ostale
3. odes u align panel i odaberes opciju prema zelji

to je to. na isti nacin sljaka poravnanje u illustratoru.
pozdrav.

P.S. na isti nacin mozes radit poravnanje prema guidelineu, samo sa shiftom odaberes sve objekte + guideline, pa kliknes na guideline i onda na poravnanje i svi selektirani objekti ce se alignati prema zeljenom guidelineu ...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
@ tomislaw - potpuno si u krivu ...


Pa bas i nebi reko da sam u krivu. Sad
Probaj napraviti dva objekta, jedan siri i jedan uzi, pa poravnaj siri prema uzem. Ili jedan visi i jedan nizi, pa poravnat viseg prema nizem
________
vaaapp

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 02.06.2006 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj isprobaj malo pa ces vidit da ova metoda radi ... samo je treba ispravno upotrebljavat.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne shvacam di je problem. align u indesignu radi identično kao i u illustratoru.
jedino sto mozda zbunjuje ljude je da nije vazno koji objekt prvi oznacis. znaci ako je jedan vise lijevo a drugi vise desno, ako alignas na lijevo, ovaj desni ce se pomaknut. ako alignas na desno, lijevi ce se pomaknut.
tako i za gore i dole.

align radi normalno i savrseno, probaj se igrat malo pa ces uvidit da je tako.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zmaki



Joined: 31 May 2006
Posts: 13
Location: Belgrade

PostPosted: 02.06.2006 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirty je bio u pravu samo je redoslet malo obrnut i Illustratoru se klikne na prvi objekat a u InDesignu na zadnji u svakom slucaju hvala i Tomislawu i Dirty-ju Embarassed

_________________
zMaki ®
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
aj isprobaj malo pa ces vidit da ova metoda radi ... samo je treba ispravno upotrebljavat.


OK, ako ne upotrebljavam ispravno, molicu te da ga ispravno upotrijebis i poravnas ova dva kvadrata po lijevim bridovima, ali da se veci poravna po manjem.

________
buy roor bongs

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw - isto je kao i u illustratoru, znaci veci kvadrat makni skroz desno, oznaci manji i align left.

to je ono sto sam ti pricao.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 02.06.2006 17:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je za ovo jedino resenje da objekat koji treba da miruje bude zakljucan (ctrl+L), pa naknadno otkljucan (ctrl+alt+l).
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 28 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 02.06.2006 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
tomislaw - isto je kao i u illustratoru, znaci veci kvadrat makni skroz desno, oznaci manji i align left.

to je ono sto sam ti pricao.


Definitivno nije isto. U illustratoru postoji mogucnost odredjivanja primarnog objekta dok u InDesignu ne postoji. Indesign ce uvijek poravnati po "vanjskom" rubu. Pomicanje objekta prema "nutra" je zaobilazno rjesenje. Sve pet, u konacnici mozes poravnati objekte tocno onak kak oces.

Ali.... Kak rekoh, InDesign je prvenstveno aplikacija za prijelom stranice i osnovni element za poravnanje je mreza.
________
vaporizers

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 03.06.2006 03:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, u illustratoru postoji, al ja to ne koristim jer je nekako brzo to kad se naviknes.
uglavnom, u indesignu ti moze trajati pola sekunde duze ta radnja, mislim da to nije problem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zmaki



Joined: 31 May 2006
Posts: 13
Location: Belgrade

PostPosted: 03.06.2006 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sada je O.K. uspio sam i svima mnogo hvala. Ako nekoga zanima jos jedan dobar forum >
www.dizajnzona.com/forums
Jos jednom pozz swima Very Happy

_________________
zMaki ®
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group