Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ajmo rješit dilemu oko cijena...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 01.07.2006 19:01    Post subject: Re: Kako se cijena stvara Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:

I ajde mi molim vas objasnite što je to tako posebno na site-ovima koji koštaju 10.000 i više tisuća kuna, a sami kažete da toliko naplačujete Question
(napominjem da je su to 3 ili više placa prosjecnog Hrvata)


Jesi li možda razmislio o stavci koja se zove "tržišna vrijednost proizvoda"?

Imaš proizvođaca jahti i proizvođaca pekmeza...
Hoceš li naplatiti i jednom i drugom istu cijenu ako traže potpuno identicnu stranicu?

Samo sad nemoj reći da ceš naplatiti isto...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 01.07.2006 19:46    Post subject: Re: Kako se cijena stvara Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
I ajde mi molim vas objasnite što je to tako posebno na site-ovima koji koštaju 10.000 i više tisuća kuna
lol

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
andrej`
Guest





PostPosted: 01.07.2006 20:33    Post subject: Re: Kako se cijena stvara Reply with quote

maratz wrote:
Quote:
I ajde mi molim vas objasnite što je to tako posebno na site-ovima koji koštaju 10.000 i više tisuća kuna
lol


Pa nista, isti je kao i sto klinac napravi za 10kuna, slozi u wordu. Nema tu implementiranja vizualnog identiteta, nema tu optimizacije za browsere, nema tu custom CMS rješenja, nema tu dizajniranja, nema tu brdo sadržaja koji nekad treba i obraditi ( da nepričam o slikama... ), nema tu html-a, nema niceg. Isto kao i stranica u wordu kojoj je cijena neprocjenjiva. Nema ubijanja sa nesposobnim i neupucenim klijentima, nema timskog rada, nema tu novaca potrošenih samo za printanje i prezentiranje i ostalo. Sajt za 10 000 kuna je identican kao i sajt za 1000 kuna. Je.

maratz, slazem se sa tvojim lol.
Back to top
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 01.07.2006 21:02    Post subject: Re: Kako se cijena stvara Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
I ajde mi molim vas objasnite što je to tako posebno na site-ovima koji koštaju 10.000 i više tisuća kuna


Očito je da čovjek koji može postaviti ovakvo pitanje u životu nije napravio malo složeniju web stranicu!

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
noiz
Guest





PostPosted: 01.07.2006 21:02    Post subject: Re: Kako se cijena stvara Reply with quote

unique wrote:
@noiz: jesi ziher da si dobro protumacio cijelu stvar s dizelom? Wink


poprilično.
Back to top
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 01.07.2006 21:06    Post subject: Re: Kako se cijena stvara Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:
...Ma zašto nitko ne prizna kako se cijena stvara.
Prilikom prvog razgovora s klientom najprije gledamo kako je obučen i s kojim je autom došao --- odjelo definitivno unaprijed diže cijenu naše ponude (kao - vidi ovoga - ovaj ima para).
Nakon toga slušamo što dotični kaže i ako skužimo da nema pojma o web-u i dizajnu povisimo cijenu za još koju nulu.

krivo.
ako već želiš povisiti cijenu proizvoda, povisi je na osnovu količine profita koji se (posredno ili neposredno) generira putem sajta.
btw, najčešće ekipa sa flashy oblekom i skupim autima samo želi izgledati kao da ima neke ozbiljne pare.

pasko wrote:
Upravo o tome želim pričati - niti jedan dizajner/studio (skoro) na svom siteu nema unaprijed definiranu cijenu svojih usluga - na onoj osnovnoj razini mislim --- npr. fotografiranje na terenu --- 500,00 kuna, izrada logo-a 500,00 kuna... i sl.

krivo.
svaki ozbiljni dizajner/studio mora imati definiran cjenik (najčešće na osnovi satnice).
to što na njihovom sajtu ne piše "web sajt, komada jedan - 500kn" znači da razumiju koncept ovisnosti cijene dizajna o sadržaju, rokovima, željama klijenta...

pasko wrote:
Svi smo mi vampiri koji najprije ugledaju žrtvu (najbolje ako je neka državna institucija ili lokalna samouprava) pa navalimo sisat krv (nemilosrdno)...

krivo.
neki od nas drže do svog imena, i posjeduju izvjesnu radnu etiku i radni moral.

pasko wrote:
I da... upravo smo mi odgovorni ako nam majstor vodoinstalater za nikakav posao naplati 400 kuna, i upravo je zato hrvatski web siromašan i jadan i upravo će zato naše firme skužiti da im site može raditi i netko iz bugarske ili rumunjske ili makedonije do puno manjoj cijeni... jer naše su užasno visoke)...

hrvatski web je siromašan i jadan iz jednostavnog razloga što je i hrvatsko gospodarstvo siromašno i jadno. kad se to promijeni, i web će krenuti na bolje.

pasko wrote:
I ajde mi molim vas objasnite što je to tako posebno na site-ovima koji koštaju 10.000 i više tisuća kuna, a sami kažete da toliko naplačujete Question
(napominjem da je su to 3 ili više placa prosjecnog Hrvata)

sajt je način komunikacije sa klijentelom. ukoliko ta komunikacija urodi plodom, i ukoliko se uz pomoć sajta ostvare željeni ciljevi, tada sajt vrijedi puno više od 10000 kuna.
btw, bi li ikad itko znao za iskon, i bi li oni uspjeli kao internet provideri da nije bilo njihovog weba i pozitivnog imidža koji je stvorio?

pasko wrote:
Ma ajmo se spustit na zemlju i ne budimo umisljeni ko naši "kolege" arhitekti - njih barem opravdavam jer su pun ku..fer vremena proveli na faksu i za...bavljali se tehničkim crtanjem, matematikom i slicnim...
Mi ipak imamo hrpu gotovih besplatnih skripti, slicica i inspiracije (www.templatemonster.com) na webu, koje morate priznati svi koristimo povremeno ili uvijek...

usporedba arhitekta i dizajnera (pogotovo web dizajnera) je, najblaže rečeno, bedasta.
Back to top
View user's profile Send private message
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 01.07.2006 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ot: pasko, vi ste najslabija karika. Laughing


sorry, mora san
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 02.07.2006 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ante wrote:
ot: pasko, vi ste najslabija karika. Laughing


jao

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 03.07.2006 11:52    Post subject: Hvala Hvala Add user to your forum ignore list Reply with quote

...i eto tako ja dobih i titulu najslabije karike.
Ne želim više ulaziti u polemike jer vidim da vam je novac svima vazniji od one ljudskosti i pravednosti koja je na kraju najvaznija i jedina trajna.
Da se razumjemo nisam ni ja puno bolji, ali kao sto vidite ponekad imam napade savjesti pa posaljem koji post na forum. Ovo mi dode ko onaj pravi "post" za iskupljenje grijeha Smile


btw: evo koliko sam ja najslabija karika potvrduje i ovo:

Najbolji u kategoriji e-ukljucenost na Croatia World Summit Award-u



Trece mjesto na Svjetskom samitu za informacijsko društvo održanom u Tunisu
World Summit Youth Award
Best design and content in category of devalopment



Ima jos toga ali se javlja skromnost (je..bote jos jedan napad dobrote)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 03.07.2006 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skromnost nema veze s tim, ne znaš kako business funkcionira... ima vremena, naučit ćeš.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 03.07.2006 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko, to sto si ti najbolji vamo-tamo nema nikakve veze sa najslabijom karikom ovog topika i formiranjem cijena.
moj muz je matematicko-informaticki genijalac pa opet kad treba pisat predracun moram ja uzet stvar u ruke jer covjek nema smisla za potroseno vrijeme/troskove i tako neke zemaljske stvari, dok ih je on pisao bili smo na rubu propasti Laughing

to ti je kad te priroda nagradi se jedne strane al ti oduzme s druge Wink (sala mala)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 03.07.2006 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

moj muz je matematicko-informaticki genijalac pa opet kad treba pisat predracun moram ja uzet stvar u ruke jer covjek nema smisla za potroseno vrijeme/troskove i tako neke zemaljske stvari, dok ih je on pisao bili smo na rubu propasti Laughing


i mene spašava moja draga... ne znam koliko smo stvarno uspješni, no iz svakog muškaraca stoji žena... hvala vam drage naše... ljubim ruke...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 03.07.2006 13:45    Post subject: Re: Hvala Hvala Add user to your forum ignore list Reply with quote

žalosno ali istinito izgleda kad pročitaš sve postove.. mislim da je to totalno u kurcu jer mladi ljudi bi trebali imat neke druge ideale i usavršavat sebe.. svi oče neku brzu paru uz što manje rada..

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 03.07.2006 14:00    Post subject: Re: Hvala Hvala Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
žalosno ali istinito izgleda kad pročitaš sve postove.. mislim da je to totalno u kurcu jer mladi ljudi bi trebali imat neke druge ideale i usavršavat sebe.. svi oče neku brzu paru uz što manje rada..

e, da mi je znati na osnovu čega si to zaključio...
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 03.07.2006 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam radio jedno malo istrazivanje trzista prije nego smo otvorili svoj studio pa evo par sitnih natuknica ...

1. jedna firma puna studenata mi je pokusavala uvalit Mambo CMS za 20.000 do 25.000 kn, integracija, instalacija i administracija "naseg CMS-a ...". ja se pravim glup pa jos pitam lika "to ste vi sve programirali" - on veli "da sve od prve do zadnje linije", a gore u kutu pise Mambo CMS ...

2. drugi pak su za obican site HTML + CSS htjeli 990,00 kn + PDV, okvirni predlozak layouta koji su poslali izgledao je ko da je napravljen 1997. godine

3. treci prijmjer - vizualni identitet - 299,00 kn ... kak je izgledalo bolje da ne velim ... times new roman u italicu i to je to.

4. cetvrti primjer - priprema kataloga, 10 stranica - slike u 72 dpi, sve u RGB-u, layout i typo koma, izgleda ko da je slozeno u wordpadu ... cijena - prava sitnica - 699,00 kn

5. peti primjer - mi smo nudli suradnju jednoj velikoj "ribi" u gradu i zupaniji, odrzali prezentaciju od skoro 2 sata, objasnili zato je ovo staro lose, zasto novo itd. da bi na kraju direktor rekao "meni to radi zena od prijatelja iz skole pa ju nebi htel zajebati ... ".

ovo su sve bile registrirane firme, nije nist na crno, dobijes predracun, ponudu itd. kraj takve konkurencije tesko je prodat kvalitetan materijal po puni skupljoj (realnoj) cijeni ... ljudi se ne razumiju previse u takve stvari, tj. vodi ih ona "sto jeftinije to bolje", a ne shvacaju da u najvecem broju slucajeva kupuju macka u vreci.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 03.07.2006 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Dirt:
i ja sam se sretao sa jako puno sličnih stvari, no izgleda mi da se situacija ipak mijenja...
nadam se da to nije samo kod mene jer se bojim da bi to bila samo prolazna faza...
nekako u zadnje vrijeme čujem i vidim sve ljepše priče...

nadam se i kucam u drvo za sve nas...

...ali ovi od par sto kuna sa tuđim rješenjima i TNR u italicu se nikad neće promjeniti...
komuniciram i s ljudima vani i svi su suočeni sa sličnim stvarima...
jednostavno valjda tako mora biti...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.07.2006 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon 5-6 godina rada, brda odrađenih poslova, i brda računa plaćenih državi i kamata bankama i ostalima, svak nauči formirati cijenu i ispod čega ne ide ...

a ipak i dan danas se najčešće dogodi da nakon što dogovoriš "dobar" posao, recimo nešto preko 10-20 iljada kuna i trljanja ruku, za misec dana jebeš sam sebi m. kako si se zajebao oko cijene...

ove spike sa stranicama za iljadu - dvi kuna ... gle ako si student, mama te hrani i oblači i daje krov nad glavom, normalno da se moš zajebavat i ne uzet ni dinara za ništa ako baš neš ...

...svi ostali koji legalno rade i rade korektno (a to je valjda tema) i imaju bar još jednog čovika na plaći, znaju da je 10000 kn za nekakav posao od "samo" tjedan dana upitno isplativo, a ne nabrijavanje cijena, tako da uopće ne kužim bit ovog threada ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 03.07.2006 18:16    Post subject: rekoh da necu ali ipak idem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rekoh da necu diskutirat ali evo ipak morem nesto napisati ovoga puta stvarno za kraj.

Dakle, ovu temu sam zapoceo jer smatram da su ponekad (ne uvijek) cijene koje nasi dizajneri i programeri traze za internet stranice prevelike, ali valjda su nam uzor saborski zastupnici koje svakodnevno gledamo pa se zelimo pribliziti njihovim placama, tko zna...
Nemojte mi pricati o porezima, prirezima i sl., a o zaposlenima da i ne govorimo jer vecina nas/vas dolazi iz nikakvih ili malih firmi od dva do tri zaposlena... ( a kad smo kod financija moram vam reci da godisnje upravljam sa preko 1.500.000,00 kuna u nekoliko pravnih osoba - pa znam i nesto o tome)

Drago mi je da se hrvatski "dizajeri" (je li netko on vas zavrsio kakvu dizajnersku školu - ja jos studiram racunarstvo i informaticki menagment) drže zajedno i ne daju lako spustit svoje cijene... valjda je to dobra kapitalisticka odlika Wink..

I znate sto je najbolje - na ovu temu ce zaviriti "mozda" koji klient tj. narucitelj u potrazi za cijenom i nadam se da smo mu dali dovoljno argumenata da stvori uvid u pravo stanje stvari...

I ne branim ja klince iz susjedstva... pa i mi smo nekad bili isti... i na greškama smo učili... Branim samo kvalitetu hrvatskog dizajna, raznolikost stilova, tehnika i NEplagijata a morate priznati da toga ima sve manje na našim prostorima...

Hvala na pažnji i pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 03.07.2006 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

milja i po kuna nije neka para, pasko ... nas je nekoliko pa se zavrti blizu milje - brutto, al kad se sve poplaća i poamortizira i ne ostane nešto ...

ne znam odakle ti ideja da bi trebalo spuštati cijene ... ako težimo evropi, možemo ih jedino dizati... i to poprilično.

i btw, oblikovanje i cijena oblikovanja je jedna priča, a to što ti još studiraš druga ... za ovo prvo okvir cijene može biti samo preporuka, koliko ćeš naplatiti ovisi o tome koliko si tražen ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 03.07.2006 18:33    Post subject: Re: rekoh da necu ali ipak idem Reply with quote

pasko wrote:
Hvala na pažnji i pozdrav


Pozdrav drugar! :)
Back to top
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema tu dileme.

Nemozes usporedivat "susedovog malog" i firmu sa X zaposlenih.

Jedini problem su ljudi tj. opca neinformiranost istih o pojmu web-a.

A postoji i problem firmi koje prodaju macka u vreci kako kaze Dirt.
Sto je po meni totalno krivo jer ce kljent kad tad shvatiti sto je dobio a los glas se dalje cuje nego dobar Wink

Dovoljno je prosurfati portfoliom neke firme i shvatiti kako i sta rade.

Jedina dilema je onda koju firmu od onih koji su mu se svidjele odabrati, a i tu cak nema dileme jer ce odabrati jeftiniju Very Happy

Tu jos igra ulogu odnos ponuda/potraznja.

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
ON AIR
Guest





PostPosted: 03.07.2006 20:24    Post subject: Reply with quote

izazvan :

moje misljenje je da je tema ova, zapravo reflekto ljudskog roda, naime smatram da je informaciona tehnologija zbog obimnosti svoje nešto najnepotrebnije što se moglo desiti čovječanstvu, jer postoje ljudi poput nas, koji i nakon desetaka godina učenja i proučavanja raznih oblasti informacionih tehnologija shvate da ljudski mozak i prosječan život nisu dovoljni za postizanje željenog znanja, čak znam mnogo ljudi koji su sagorili i zapušili se, te i psihički obolili od suludih abmbicija o životu zupamen.a. Dok iza kulisa postoji i onaj II, III,IV,..,+-§, vid ljudi koji posjeduju certifikat o položenom kursu 5og,6og,7og ili već nekog ntog stepena neke neafirmisane ustanove iz neke neafirmisane oblasti, a trenutno obavljaju poslove o kojima ništa neznaju. Kod ovog tipa ljudi odnos poslodavac-posloprimac glasi : malo para malo muzike, ali uglavnom muzike ima, klijent zadovoljan jer vecina njih ovaj tip muzike i nikada ranije slusala nije, niti je slusati zeli, ali hoće i misli da dobit će najbolje od muzike ove. Tako da za prvu skupinu jedina nada su mega uspješne korporacije, koje opet imaju mnogo obrazovanije ljude negoli smo mi. Onda još možda preostaje otovriti nešto privatno, pokušati, nadati se, truhnuti, boriti se, u večini slučajeva osim novca ne postići ništa. Ali i novac zna biti dosta. Ali i novac je upitan. GET RICH OR DIE TRYING, wat a niga sed.

BTW) Moj trenutni moto je da mi se ?ebe za sve što je vezano za masonsku inovaciju, tj. IT, već duži period sabotiram i na poslu, jer teško mi pada svaki novi dan ili pak noć uz računar, imam plan naučiti zanat kako razvoditi centralno grijeanje, ili pak nešto tipa tog, zarađivati veliki broj njemačkih maraka, i pobjeći od svega što je nerealno, virtualno, lažno, jer umjetnost je davno postala open source i svako je može raditi, od toga više hajra nema. Možda osim ako nekada slučajno nesnovidim neku veliku jebenicu, za koju sam siguran da smisla ima ...

Lp
Back to top
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 04.07.2006 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bediraš me Smile

Nego, evo što drugi misle o Hrvatskoj u usporedbi sa našim susjedima:

http://news.zdnet.com/2100-9595_22-6066442.html

Quote:
Croatia was ranked the least offshore ready of the four, with a small labor pool, relatively high wage rates and low level of supplier maturity.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hbielen



Joined: 24 Jan 2005
Posts: 24

PostPosted: 06.07.2006 20:53    Post subject: Re: rekoh da necu ali ipak idem Add user to your forum ignore list Reply with quote

pasko wrote:
Drago mi je da se hrvatski "dizajeri" (je li netko on vas zavrsio kakvu dizajnersku školu - ja jos studiram racunarstvo i informaticki menagment) drže zajedno i ne daju lako spustit svoje cijene... valjda je to dobra kapitalisticka odlika.

Vidim da ni ti ne studiraš nešto što ima veze s dizajnom.

Diplomirao sam na Studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu na temu "Grafičko korisničko sučelje i internet strukture". Baš me zanima na osnovu čega računari i informatički menageri oblikuju GUI. Od kuda znaju bilo šta o tome? Znam da možda zvučim umišljeno, ali moje je mišljenje isključivo produkt iskustva. Pračenje trendova i poznavanje softvera nije dovoljno za bavljenje ovim poslom.

Isto tako uvjeren sam da mi radno iskustvo, tehničko znanje, poznavanje medija i da ne zaboravim već spomenutu diplomu sigurno pomažu u kreiranju i opravdavanju veče cijene. Dokaz tome je da nisam tražio posao već nekoliko godina nego se zadovoljni klijenti hvale drugima koji me zovu. I tako domino efektom stalno imam posla koji je dobro plačen.

Jebiga. Isto tako treba imati muda reči klijentu cijenu i cijenkati se, a ne odma podviti rep. Nisam se jednom zahvalio naručitelju i preporučio mu jeftinijeg kolegu.
Ja ću uvijek imati posla i to me ne brine.

_________________
Hrvoje Bielen
www.hrvoje-bielen.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 06.07.2006 21:18    Post subject: Re: rekoh da necu ali ipak idem Add user to your forum ignore list Reply with quote

hbielen wrote:

Jebiga. Isto tako treba imati muda reči klijentu cijenu i cijenkati se


sa ovim se nikako ne bih slozio, ukoliko znas da vrijedis i imas vec formirane odredjene cijene i jake reference ne mozes se cjenkati, pa ne prodajes krumpire na placu

to djeluje vrlo neprofesionalno i samim tim stavljas klijenta u poziciju da ti pokusava srusiti cijenu
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group