Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dizajneri i odjela
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.12.2003 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:

A ako su im sposobnosti jednake, radovi jednako dobri, uglavnom, tu su negdje svi (musko i zensko, dvije zenske, tri zenske, tri frajera, nije bitno, poanta je da su ostali kao zadnji u nekoj selekciji, i ostaje ti usporediti njih medjusobno, neovisno o radovima) - the job goes to the one with the best appearence Wink jer je to jedino sto ih razlikuje, a u neku ruku izrazava i osobnost, zrelost, zelju za poslom, bla-ser-kenj [barem po mom dosadasnjem iskustvu]



sasvim se slazem, iako je u mom iskustvu appearance puno puta bio presudan a ne kvaliteta onog sto se radi Sad
ali ponavljam, to su ruzna talijanska iskustva (pa ako malo posurfate po talijanskom web-u vidjet cete da ima jakomalo ozbiljnih ljudi na onu masu stanovnika), france je totalno drugaciji mentalitet.
prvo CV i book, onda ostalo Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
prvo CV i book, onda ostalo

apsolutno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MUDRI JAZAVAC LUJO KAZE: OBAVEZNO NOSITI ODJELA.

navedena osoba nema nikakve veze sa stvarnim likom "luje".

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 17.12.2003 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
france je totalno drugaciji mentalitet.
prvo CV i book, onda ostalo Smile

long live france Smile
kod nas ce to vjerojatno biti isto tako taman kad se odselim ili me penzija ufati Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 17.12.2003 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
uostalom kontakt to je posao accounta.
a dizajner nije account.


upravo to :)
posto accounti imaju obavezan klasicni dress-code, ja si mogu dopustiti doc na sastanak kako hocu....zapravo, to sto nisam obucena kao accounti i sam klijent, nedavno je donijelo dodatne +bodove na prezentaciji (klijenti su nesto trabunjali kako je to super i kako im je normalno da dizajneri mogu stavit na sebe sto zele, zapravo su bili odusevljeni sto sam se pojavila u 7 boja i s frizurom punom rogova/ notice: takva sam cijeli dan inace, i doma i na poslu i vani jer sam jednostavno takva i to me veseli/ komentar: prvo sto pomislis da je klijent jadan i glup, jer eto pada na te fore, ali ti je s jedne strane drago jer te sef nece nikad prisiljavati da se obuces kako neces.
btw, prica o gore navedenoj prezentaciji je sa turbo-klasicnim klijentom i prezentacija im bila super... dakle, ako imas accounta, klijenta rijetko kad briga kako se dizajner prezentira.
osim toga, ne pada mi na pamet da radim budalu od sebe i oblacim se u nesto sto mi je neudobno, ruzno ili u cemu se osjecam kao netko drugi. ne bi imalo smila, jer bi onda trebala uloziti ogroman napor da isfejkam i nacin pricanja, biranje rijeci i bla...sto je na duge staze strasno.

do sada s izgledom i oblacenjem kod klijenata nisam nikada imala problema, vise problema sam imala kao klijent - ja na salterima i sl. gdje me babe sa saltera nisu dozivljavale uopce, dakle svede se na to da moram biti neugodna da one naprave svoj posao.

i jos nesto: sadasnji sef je na razgovoru za posao rekao da tesko da bi zaposlio dizajnera koji djeluje normalno (nije izricito rekao da se ta nenormalnost treba odnositi na oblacenje ili zurku ili drugo), jer ocekuje da kreativna osoba ima neki pomak u glavi i ne moze djelovati kao bilo tko drugi

mozda vi previse mislite da trebate tako izgledti (ozbiljno, aka odijelo i sl)?

za freelancere koji apsloutno sve rade sami ili osobe koje same vode svoju firmu ne znam, vjerojatno nije bas najjednostavnije da se pojavljuju u svakakvim izdanjima... da klijenti ne puse barem malo odijela kod osobe koja predstavlja "odgovornost" firme, vjrojatno ne bi ni pusili reklame koje im radimo.

jeatga.

e, i jos nesto: odijelo se pisa sa "i" :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 17.12.2003 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i jos nesto: fkorz da je CV i rad najbitniji, jer je bitno to da klijent skuzi da ces mu napraviti nesto sto trazi onako kako treba biti napravljeno (primjereno), tj, da si sposoban raditi radove koji su van tvog osobnog stila, dakle, da neces staviti na njegovu reklamu/sajt/bilosto 17 boja samo jer ih imas inace na sebi....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 17.12.2003 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prijedlog:
na sastanke dolazite sa čarapom na glavi i s ostatkom tijela u crnoj vreći i nema greške - you've got the job Very Happy

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.12.2003 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas sam si neki dan kupio nove roca wear hlace i matching hoody duzine skoro do
koljena ,to ljepo upotpunim crvenom ala keđo kapicom sa malim logicem nilskog konja na desnoj strani ćele .. te povećim target looklike amblemom na potiljku - isto nilski konj Wink
nitko nije imao nikakvih primjedbi od direktora do tajnice - ok klijenti s kojima sam u kontaktu malo cudnije ponekad pogledaju, ali samo dok ne skuze ..

Nije bitan paket, bitan je sadrzaj - mozes doc spirsan po kapicima ali moras imati kvalitetu koja ce stajat iza toga "drustveno neprilagođenog paketa"

disklejmer : ovo se odnosi na radna mjesta gdje se ne izlazes trecim klijentima tipa bankovni salter i sl.. ali da dizajner dodje u bossovom odijelu - lagano bi dobio podsmjeh -osim naravno ako nije sam dzajnirao to odjelo .. od svih ostalih ockujem malo originalnosti
barem plišano odijelo ili samt..
- a radim u firmi u kojoj su vecina ljudi skockana al heto IT-ovcama se vise dopusta..
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tu se mijesaju dvije stvari. Ovisi u kojoj ulozi nas dizajner dolazi u nasu firmu.

Ako on dolazi kao osoba koja ce odraditi kompletan posao od pocetka do kraja (znaci prezentirati, dogovoriti uvjete, napraviti i isporuciti dizajn), onda je vanjski dojam, a u to ulazi i obleka, prilicno bitan. Zasto? Zato sto firma/osoba koja narucuje projekt zeli biti sigurna da ce njezin projekt biti izveden on time i within budget. Vanjski izgled tu igra veliku ulogu, zajedno s nacinom izrazavanja, stavom/drzanjem, samopouzdanjem itd. A dizajnerske sposobnosti se procjenjuju na temelju prezentiranih radova.
Naravno, ako je nas dizajner vec velika faca, ima stvoreno ime, onda si moze priustiti i toliko vise slobode.

Ako se radi o dizajneru kojem je netko drugi vec dogovorio ostale elemente posla, onda se prica mijenja, jer je tu sigurnost kod klijenta (hopefully) vec stvorena, pa appearance ne igra toliko ulogu. Zapravo, kao sto 4th kaze, cesto je otkacenost i pozeljna.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 21:19    Post subject: Neo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da odijelo ne mora biti loša opcija.. posebno ako dođeš u njegovom euro-azijskom derivatu kakvog možete vidjeti u Matrixu.. kragna je mrak.. Tako i u crnom, izgledaš kao časnik u Star War-sima ili jap. carskim mornaričkim snagama Smile))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 17.12.2003 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dizajner ili bilo koji drugi covijek koji za sebe drzi da se bavi kreativnim poslom ne moze si dopustiti da iz bilo kojeg razloga obuce odijelo, bilo da ide na sastanak ili na plac. za njega bi odijelo trebalo biti pojam uniforme za civile, ulazenje u nekakve drustvene kalupe, spajanje sa masom a to je kraj kreativnosti i pocetak sablone. istina je da je dizajner, govorim o freelenceru, a ne zaposleniku u firmi, poslovan covijek ali nije bankar ili drzavni sluzbenik od kojih se ne ocekuje da imaju pretjeranu mastu.

e a dali bude si dizajner na sebe stavio 18 boja to ovisi o njegovom stilu, smislu za eleganciju itd., a i među takvima ima puno kvazi umjetnika.

pipl stej simpl..
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.12.2003 23:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
keye wrote:
ps. ako woman pobijedi zbog proreza, onda je to intelektualni poraz Wink

A ako su im sposobnosti jednake, radovi jednako dobri, uglavnom, tu su negdje svi (musko i zensko, dvije zenske, tri zenske, tri frajera, nije bitno, poanta je da su ostali kao zadnji u nekoj selekciji, i ostaje ti usporediti njih medjusobno, neovisno o radovima) - the job goes to the one with the best appearence Wink jer je to jedino sto ih razlikuje, a u neku ruku izrazava i osobnost, zrelost, zelju za poslom, bla-ser-kenj [barem po mom dosadasnjem iskustvu]


zapravo se radi o komparativnim prednostima, ako imas ponnudu od 5 tipova koji su podjednako dobri dizajneri, a jedan osim toga pece i jako dobre cevape, on ima komparativnu prednost u odnos na one druge...tako ako imas vise sposobnih zenski, a jedna je jako dobra (fizicki), naravski ces uzet tu.

znaci remember kids: kad se prijavljujete za posao, gledajte na svoje komparativne prednosti i istaknite ih, i dressing like hitler in school, isn't cool Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 19.12.2003 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ako taj dan imam sastanke onda se obucem malo normalnije, da se vidi da nisam DETE.
znaci: cipele, skuplje hlace i recimo vesta ili tako nesto, ne pre formalno kao sto je odjelo, ali ipak pomalo shminka.

ako nemam sastanke , obucem moju svakidasnju odjecu i obucu
a to je:
Lakai shooze ( skejterske ), siroke army style hlace sa sirokim djepovima i lancem na kojima se vide tragovi gripa sa skejta, prvo majca dugih rukava pa majca kratkih rukava ako moze sa logom od slipknota ili W od vu teng klena,..

to je otprilike to.

budi ono sto jesi kad si sa ljudima koje volis,...
budi ono sto zele kad se moras prodat,...

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.12.2003 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hebemti, svi bi mi trebali u Sabor Smile Da ne skrenem s teme.....odjelo ne čini čovjeka, pa tako ni dizajnera. E sad, to što neki percipiraju čovjeka prema manšetama i čvoru na kravati je malo dublji sociodruštveni problem.....ak si dobar i znaš posao, dođi i u tangama Smile
Back to top
View user's profile Send private message
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 25.12.2003 23:28    Post subject: e Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dizajn je u glavi...Ako te situacija traži da dođš na sastanak sa poslovnim partnerima u odijelu izrazi svoju kreativnost na odjelu...Zašto ga se svi bojite, pa ne morate dolaziti svaki put u pidžami...Uzmi pristojno odijelo a iza sprejem napiši "ništa nije kako se čini", pa da vidiš kakav češ dojam ostavit na klijenta/partnera/suradnika/štajaznamkoga pri izlasku... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 26.12.2003 00:27    Post subject: Re: e Add user to your forum ignore list Reply with quote

GrUdI wrote:
Uzmi pristojno odijelo a iza sprejem napiši "ništa nije kako se čini", pa da vidiš kakav češ dojam ostavit na klijenta/partnera/suradnika/štajaznamkoga pri izlasku... Smile


da, da...sprejem po odijelu Smile
tako ces im i po plakatu kad ga napravis Smile
Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 26.12.2003 00:47    Post subject: e Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto ne; prišij nešto ili šta ja znam...Pukla me ideja u sekun...Eto ti si dizajner smisli nešto originalno..."Sprejem po odjelu"-pa šta onda, zašto ne...Ako ne želiš mijenjat odjelu,
onda idite u njemu na sastanke ili šta već... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 23.01.2004 17:31    Post subject: tarzan Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se najradije obucem ko Tarzan, izderem se "aaaa aaaa aaaaaaa" i nema da ne dobijem poso!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
orange71



Joined: 04 Dec 2003
Posts: 85
Location: OSK

PostPosted: 23.01.2004 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma daj , cito sam danas u nekom starom playboju isto to...
to su price, je istina da ce ljudi mislit da si kreativnij ako se
oblacis ko tarzan ili djedo mraz ALI hoće li mislit da si pouzdan?

ja se oblacim casual... lagano sta mi pase... ne furam se na nist
al ipak sam svoj.
ako ti pase, obuci odjelo i krafatu i pravi se kul , a ako si neki
opusteni tip tako se i obuci, nemoras sad imat poderane čehle i
prljave majice sa logom digimona....
samo budes cist i uredan a ako ti pase obuci haljinu....ili minicu...
be cool , stay cools
Back to top
View user's profile Send private message
solo



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: 25.03.2004 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nosim razlicite stvari za razlicite prigode:
doma sam gol a na sastanku u bossovom odjelu ... nema prituzbi niti na jednom sastanku a niti na kreativnost Smile

_________________
pixel + blur = fleka
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group