Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kolege "dizajneri"!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 19.12.2003 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

primjecujem da je pobrisan moj reply gdje sam gospodina obavjestio sto moze raditi sa svojim ustima Smile
sorry.
ali ja sam ovo dozivio kao krajnji bezobrazluk da mi neki anonimus dodje i kaze sta da ja radim. pa sam i uzvratio na bezobrazni nacin.
mir i dobro svima Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 19.12.2003 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se nekak cini da bi ovom tvom studiju vise pasao naziv "Studij filozofije dizajna" nego samog dizajna....

a sto se ti ce "kolega" dizajnera... ja cu izvuc jedan ovako "dizajnerski" zakljucak (kad smo vec kod filozofije i pogleda na zivot); ako netko bez skole i "edukacije" ima bolje radove i bolju klijentelu od tebe, mislim da bi se trebao zamislit nad svojim zivotom i jednostavno se zapitat: where did i go wrong?...

bez uvrede, al odi popij vrucu cokoladu sa curom i probaj s njom rijesiti taj problem a ne iznositi svoje frustracije ovdje...

Slazem se sa tobom u jednom; kod nas ima previse ljudi koji se nazivaju "dizajnerima" a nemaju pojma o nicem, al imaju instalirane sve graficke programe na kompu, ali isto tako ima i masa uzasno talentiranih ljudi kojima nikad nije ni palo na pamet otici na takav jedan faks jer jednostavno imaju "ono nesto" i nije im trebalo ogranicavati duh...

a sto se tice studija, ja mislim da je puno bolje studirati graficki faks nego ovaj tvoj studij dizajna na arhitekturi... zasto? pa zato jer za dizajn jednostavno imash ili nemash dara, a opet, ako zelish to sto si osmislio realizirati, dobro je znati na koji nacin to mozesh i sto ce ti u tome biti potrebno...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2003 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
Philatz wrote:
Sretno sa trazenjem "part-time job-a".


s ovakvim stavom će ga teško nać...


ma ja sam mislio blow job! Smile

ma whatever..

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 19.12.2003 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
retro_one wrote:
Philatz wrote:
Sretno sa trazenjem "part-time job-a".


s ovakvim stavom će ga teško nać...


ma ja sam mislio blow job! Smile

ma whatever..


Pa s ovim stavom će teško i to nać'... Shocked

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 19.12.2003 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
ma ja sam mislio blow job! Smile


zasto mi to nije cudno Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2003 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ Painkiller: money .. it's all in money.. Smile
@ Orange: Smile) bez da ulazim sad u neke duboke vode rasprava, let's just say.. kak to da tebe uvijek muce takve stvari i staaaalno mislis na pederluk?.. damn. Smile)
ma zajebavam se.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 19.12.2003 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

damn.
necu tako. Smile
you hurt my feelings Smile

damn!

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 19.12.2003 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istu spiku ko i brainstorm ima frend koji studira u amsterdamu.
bahat do jaja a bez pokrica...

ne kuzim kaj mu to vrijedi kad ce klijent prije doci nekom ko ima znanje i ko ce mu posao odraditi kvalitetno, funkcionalno i bez filozofiranja i preseravanja.
po svojem primjeru znam da na faksu nisam naucio nista, sve sto znam sam naucio nocima i danima provedenim uz komp i uz eksperimentiranje s programima, te u tri godine koliko sam radio u studiu s frendom koji mi je bio "mentor" i kojem sam zahvalan za sve sto mi je pokazao, kritizirao ili pohvalio...
takvo znanje ne mozes steci na faksu, a sa stavom "ja sam kralj i nedodirljivi" tesko da ces i nakon studiranja moci steci bilo kakvo znanje i ophođenje s klijentima.

gorko ce ti biti iskustvo kad ti prvi "neuki" klijent pocne kritizirati rad i kad skuzis da ako zelis zaraditi novce moras malo progutati filozofiju i ponos.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2003 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma jooj.. jaka si ti orandzha... made of flesh and bone.. you can handle it! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 19.12.2003 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:

...po svojem primjeru znam da na faksu nisam naucio nista, sve sto znam sam naucio nocima i danima provedenim uz komp i uz eksperimentiranje s programima, te u tri godine koliko sam radio u studiu s frendom koji mi je bio "mentor" i kojem sam zahvalan za sve sto mi je pokazao, kritizirao ili pohvalio...
takvo znanje ne mozes steci na faksu...


evo cekao sam da ovo netko kaze... najbolje se uci u praksi i svi koji su probali faks/praksa shemu slozit ce se s ovim... ako se radi na konkretnim primjerima, sa ljudima koji znaju sto, gdje i kako, najlakse ce se nauciti posao... i to je svigdje tako, u svakoj struci vise/manje... samo sto u ovoj morash imati "ono nesto" i netreba ti nitko dati papir na kojem pise da si neznamkaj da bi ti svoj posao kvalitetno odradio...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 19.12.2003 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav.

Upad ti je prva liga, svaka čast. To si na faksu naučio? Smile

Razlika medju dizajnerima nije u papiru vec u njihovom radu. Tako imas dobre dizajnere i lose dizajnere. Tako imas i art direktore u poznatim hr. reklamnim agencijama koji su zavrsili faks vani ali ne znaju doslovno povuc 2 crte u fotoshopu, a da ne govorimo o njihovoj strucnosti u poslu kojeg rade...

Ti nisi moj kolega jer ti si student a meni u opisu posla stoji dizajner, a 4th ti je odgovorila fino da nisi ni njezin kolega, po tvojem kriteriju, jer je ona zavrsila taj faks a ti jos nisi.

Quote:
Na kažem da je faks bogzna kako težak, ali iziskuje puno vremena, novaca i živaca i to bi trebalo cijeniti i poštivati.


Isto tako bi trebalo cijenit i poštivat hard work, vrijeme, želju, trud i uloženi novac u samoobrazovanje jer to nije "sjedenje pred kompjuterom" već je to čitanje, čitanje, rad, rad, rad, rad, čitanje, čitanje, rad, rad ,rad itd. Uz konstantnu želju za postati još bolji i naučit još više. A ovo zadnje me još fura i neće stat dok će kod tebe vjerojatno prestat onog trenutka kad ti na papiru kažu da si dizajner. I sve novo što budeš učio, učit ćeš vjerojatno zato jer moraš ("koj qrac ces ucit jos, pa ucio si 4 godine na faksu") a ne zato jer želiš a to je velika razlika.

Nisam išao na fax iz jednostavnog razloga sto me tamo jednostavno nisu mogli naucit ono sto sam ja zelio radit u budućnosti. Kada je bilo pitanje fax ili solo, neki od njih na faxu su "čuli" za internet. A print me baš i ne zanima previše (iako sam prošao dtp obuku radom u tiskarama... od pripreme do osvjetljavanja filmova do rada na stroju).

Uspoređivati doktore s dizajnerima je, u krajnjem slučaju, smiješno. Ako ti nije jasno zašto, objasnim ti, ako nisi skužio do sad.

Gle, šećeru, da skratimo litanije. Pwnam te samo tako (sudeći po tvojim prikazanim radovima na tvojoj stranici). Ti se imaš još za dokazivat i radit da bi se nas dvojica mogli uopće uspoređivat (its your way of talking, so, lets og egotriping). Ti imaš za potrošit još hrpu vremena i znoja da bi se mogao usporediti s nekim ljudima tu s foruma koji su bez diplome.

Ukratko, fax je dobro zavrsit, da me se krivo ne shvati, ali to nije sve što ti je potrebno. Ako tako misliš, onda si ili preneiskusan ili idiot. Kad počneš radit nakon faksa, sjedni čvrsto jer reality strikes hard.
Također, na ovom forumu nismo svi na istom levelu. Neki su bolji, neki su lošiji ali se većina trudi postati bolja -> i to je ono što se broji.

Naravno, nećeš se složit s ovim, pa ćeš ti zato preći s riječi na RADOVE i pokazat nam koliki si ti gosu i koliko si naučio na faksu do sad. Ono, faq, mozda nas možeš nešto naučit -> to je i jedan od ciljeva ovih stranica, šeranje znanja, ne egotripiranje. Također, dobar nisi zato jer si se registrirao na ovom sajtu već zato što su ti radovi dobri.

Literarno preseravanje, egotripiranje i politiziranje sačuvaj za neke dizajnerske udruge. Ovdje se šera znanje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
veronique



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 49
Location: RI-ZG

PostPosted: 19.12.2003 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim te, Brainstorm (nadam se da znas sta znaci taj tvoj nadimak jer to nije samo termin s kolegija Metodologija dizajna - Lapaine, vec nesto sta ces nauciti kad pocnes radit u reklamnoj agenciji), procitaj ovaj savjet.

Naime.
Ocito da te zanimaju reference, pa eto:

Diplomirala sam graficki dizajn na tom krasnom faxu prije godinu i pol, radila sam nekoliko mjeseci u Graffiti Designu (sad TRANS-ID) kod Zeljka Borcica (iskreno nadam se da si cuo za njega, "kolega"), a sad radim vise od godinu dana u jednoj reklamnoj agenciji.

Dovoljno? Citas dalje?
Citaj i uci...

Preporucam ti najprije da zavrsis fakultet, nadjes posao u struci (sto ce biti tesko sa zavrsenim produkt smjerom, pa ces se vjerojatno baviti grafikom, kao sta to vec radis, sto isto tako - gle cuda - nije tvoja struka!) i iskusis prcanje do bola sa svih strana, ponajprije od klijenta, pa od ljudi s kojima radis, a koji svi misle da su dizajneri, sefa, a da stvar bude najbolja - i prijatelja, s kojima s do jucer na faxu tulumario i pijancevao (nadam se), a koji se svi prave ludi i gluhi kad ih pitas za pomoc naravno vezanu uz posao. Super, jel da? E, a onda se ti nadjes pljuvat po jedinom sajtu (i ljudima koji su ga stvorili) na kojem mozes naci odgovore na pitanja koja ti nitko od tzv. "kolega dizajnera" i "prijatelja" nece reci jer se podrazumjeva da ti to znas (geneticki valjda?). Pa ipak si im ti konkurencija...pa zasto da ti onda pomognu??? Kad to njima nista ne donosi??

Ali ti to ne mozes sada razumjet, jer si jos uvjek pod utjecajem tih prekrasnih ljudi punih iskustva i volje da ga s nekim podjele. bljak


Da se razumijemo, ja MRZIM, MRZIM, MRZIM kad mi se neki ekonomist, pravnik ili nedajboze novopeceni dizajner iz Algebre prtlja u posao: pa malo desno, pa malo lijevo, pa zuto pa ajde sad probaj plavo...ali kad ti to kaze netko tko ima iole iskustva i kvalitetnih radova iza sebe (kao svi ovi koji su te tu popljuvali, s pravom) e onda je to druga pjesma. Daj malo pogledaj galerije radova tu na mi3 pa usporedi s radovima napuhanih dizajnera na faxu, pa ih pitaj da li itko od njih zna to napraviti, pa cekaj odgovor. Naravno da ce ti svi rec daaaa, pa to je pljuga, glupost (jer su oni svi rodeni s tim), ali neka ti onda pokazu njihove radove. Pa dovoljan je 03, zaboga, o cemu mi pricamo?

Daj spusti se na zemlju i ne zatvaraj si vrata unaprijed jer, vjeruj mi ovi ljudi su ti buduci "kolege dizajneri" !!

Btw, nadam se da nisi pocinio kobnu gresku da svoje "kolege dizajnere" s faxa priupitas za pomoc oko bilo cega vezanog uz kompjuter i programe jer, to je opce poznato, to je SRAMOTA!!?? To ti govorim iz nekih iskustava
Shocked

Vidis, a na mi3 ti se ne moze desit da ti nitko ne pomogne...

Makar nakon ovakvog posta s tvoje strane... Rolling Eyes

Prestrasno!!
Back to top
View user's profile Send private message
lessowsky



Joined: 03 Dec 2003
Posts: 4
Location: os

PostPosted: 19.12.2003 17:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mali, dobar ti sajt

mislim onako, dizajnerski
skoro ko od mog malog rođaka iz 5.a razreda
samo njegov mi je malkoc logičniji...no ko sam ja da o tom raspravljam....
...e da sam išo u školu....

tvoj,
lessowsky

p.s. ne moraš se spuštat na moj niveaux pa mi replicirat...razumijem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
valdo



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 19.12.2003 18:13    Post subject: Re: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:

Nadam se da večina vas zna da dizajn nije samo danonoćno sjedenje za kompom, nego i način razmišljanja, analiziranja, način života i pogleda na život.


stari moj cini mi se da nisi dovoljno proanalizirao ovo sto ti je izgleda hotimice izletilo - pod hitno promijeni pogled na zivot ili ce on tebe promijeniti prvom prilikom kojiu za sada izgleda nisi dobio ili mozda bolje, nisi zasluzio!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 19.12.2003 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajoj.
zalosna je cinjenica sto brainstorm djelomicno ima pravo... no, nazalost, vec je u prvoj premisi napravio jednu pogresku koja ga je dovela do krivog zakljucka: dakle, doktor (bolje receno - lijecnik) NE postajes tako sto zavrsis medicinu - potrebno je odradit neko razdoblje stazirajuci. da bi se bavio pravom NIJE dovljno zavrsiti pravni faks - potrebno je poloziti (drzavni) pravosudni ispit.

takodjer, zvanje i zanimanje su dva potpuno razlicita pojma koja se medjusobno NE iskljucuju. dakle, diplomirani dizajner moze biti zaposlen kao dizajner, no ne vidim razloga zasto se ne bi zaposlio i kao (recimo) programer? naravno, to implicira i obrnutu situaciju - zasto diplomirani programer ne bi radio kao dizajner? u oba slucaja jedino je bitno da doticna osoba posjeduje potrebna ZNANJA i VJESTINE.

bolna je cinjenica da na studiju dizajna ignoriraju logiku - da se malo manje vremena posvecuje filozofiji, a vise logici diplomirani bi dizajneri vise razmisljali, a manje pokusavali prodavati maglu. graficki je fakultet, pak, druga krajnost, no on zasluzuje vlastiti topic...
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 19.12.2003 18:42    Post subject: AJD ONDA Add user to your forum ignore list Reply with quote

...se prijavi na natječaj za izložbu www.edukon.hr gdje ce biti i stručnih i nestručnih ljudi, pa vidi sam gdje si i kako si ...zasto ovdje nema tvojih radova?. ...i slažem se s onim dijelom da nije faks u pitanju.

Po čemu je recimo neki od mojih automobila toliko lošiji od tvog Audi TT-a da sebe nazivaš stručnjakom, a mene neznalicom?? Najveća je razlika u tehnici nastanka rada. Ja i ti smo međusobno samo konkurencija. Uvjeravam te "zdrava konkurencija".

...a jedan od dosta bitnih dijelova grafičkog dizajna je poznavanje pravopisa, a meni se čini da imaš problem sa -č i -ć ...i to ozbiljni. ...a ja nemam završen filozofski. Pa kak ja to onda vidim?

To znači da ti ne smiješ stavljati tekst u svoje radove, već to prepusti nekom profesoru hrvatskog. Ako pišeš tekst na engleskom, onda to daj nekom profesoru engleskog jer bi se njemu moglo učiniti da mu se miješaš u posao i mogao bi srati po tebi na nekom forumu o Engleskom jeziku.

Ajmo ljudi svi skupa odrasti, malo raditi na sebi i pustiti druge da rade isto. Ako se netko počeo baviti nečim i to mu ide, tko sam ja da ga u tome zaustavljam ili sprečavam. Ako je taj netko "fulao", sam će to najbolje osjetiti na svojoj koži i krenuti na novi put.

ZAKLJUČAK: Mislim da ovim istupom nisi nikoga uvrijedio, samo si izrazio svoje mišljenje. ...ali vjeruj mi da sigurno nisi nikoga na ovom forumu odgovorio od toga čime se bavi... ...čak si im dao i dodatni motiv za raditi bolje i više. To se zove KONTRAPRODUKTIVNOST - i nije poželjna pojava.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 19.12.2003 19:24    Post subject: Re: AJD ONDA Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
To znači da ti ne smiješ stavljati tekst u svoje radove, već to prepusti nekom profesoru hrvatskog. Ako pišeš tekst na engleskom, onda to daj nekom profesoru engleskog jer bi se njemu moglo učiniti da mu se miješaš u posao i mogao bi srati po tebi na nekom forumu o Engleskom jeziku.


Laughing Laughing Laughing

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2003 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mr. Green
Ass Wuppin'.. I told you boi... Makin' enemies is baaaad.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 20.12.2003 05:15    Post subject: reply Add user to your forum ignore list Reply with quote

"........treba crtuljit, pa makar i nebuloze, probudit se u tri ujutro jer si dobio dobru ideju i odma to bacit u Illustrator il' Photoshop da ne ishlapi do jutra, čitat, gledat, surfat, gradit sebe, gradit stil, sakupljati znanje...."

you are so right..........
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
borja



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 76
Location: hr

PostPosted: 20.12.2003 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
Pozdrav.


Razlika medju dizajnerima nije u papiru vec u njihovom radu. Tako imas dobre dizajnere i lose dizajnere...Ovdje se šera znanje.


koji ste vi luzeri neobrazovani bez obrazovanja i fakulteta Cool mislim da dizajn ili imas ili nemas, to je talent i to se ne uci na fakultetu. ni ja nemam faks (studirao sam teologiju, dosao do trece) pa evo me sad, pravi sam japi. za neke stvari treba faks, tu se slazem ali za kreativne poslove popu nasih, i ne bas. word za šeranje znanja, mi3 sanctuary.

inace, bill gates je studirao harvard ali ga je napustio da bi osnovao microsoft dakle jos jedan luzer bez vss-a.

_________________
-
boris.licina//borja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 20.12.2003 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo svi bit malo realni,...

zamisli situaciju:
netko tko ima na referenci recimo coca colu sjedi sa jedne strane, i ti koji imas zavrseni fax dizajna sa druge. ispred vas klijent koji zeli sajt ( neka veca faca ).
ovaj kaze da je radio za kokakolu, a ti kazes da si ti zavrsio fax,...
kaj mislis ko ce dobit projekt??

i budimo realni. svi koji su god imali klijente znaju da klijenti nemaju POOOOJMAAA! ( cast iznimkama ).
mozes klijenti napravit 2advanced.com a on ce ti na to reci: " FLASH!! FLASH!! NECU FLASH!!! TO SE UCITAVA 100 GODINA, I KAJ JE TO KAJ IZRANJA IZ VODE,... I KAKAV JE TO CUDNI ZVUK?? POBOGU!! ZASTO SE SVE MICE??!?!?! "

tipicna reakcija:)

stavis klijentu njegov " predivni " logo preko cijele stranice, nabacas slike koje je on sam poslikao sa svojim digitalcem ili ti donese 30 deka fotografija za poskenirat.

i to je to!
svi sretni, svi zadovoljni.
e da,... i ja neznam stvarno zasto i meni u radnoj knjizici pise web dizajner, imam samo 21 godinu, godinu dana radnog iskustva po firmama, par godina iskustva kao fusher, a nisam isao na nikakav fax.

ono, sretno ti bilo,... i nedo bog da meni budes " kolega "

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 20.12.2003 18:04    Post subject: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se prethodnog komentara tiče...

Mislim da ovaj put izjava ne stoji. Mišljenja sam da ovom raspravom baš svi pokušavamo doći do toga da smo pred klijentima isti. Zašto bi netko na nekom natječaju dobio grand prix samo zato što je već imao velikog klijenta. To može biti samo dobra referenca i eventualna preporuka ili poticaj za daljnji rad. Ako se na neki dizajnerski natječaj prijavi čovjek koji je već radio za Coca Colu, čovjek s nekim design faksom, diplomirani pravnik, doktor medicine, auto mehaničar i domaćica, potrebno je svakom dati priliku da pokaže svoj rad. Zašto je nemoguće da neka domaćica koja u slobodno vrijeme samo pika po kompjuteru isfura nesto zbilja dobro i originalno??

Put do uspjeha može biti fakultet, hobi pretvoren u posao i štošta još, a ponekad je potrebno samo strpljenje i dobra volja. Samo radom i upornošću se dolazi do dobrih referenci (dobro, druga varijanta su veze, mito i sl., ali to ne ulazi u okvire ove rasprave iako i o tome treba otvoriti temu, jer je upravo to ono protiv čega se teba boriti u svijetu dizajna, ali i općenito). To je moj moto...

Ionako kažu da je i najveći uspjeh 90% rada, a samo 10% talenta.

Još jednom: Faks, reference i slične subjektivne stvari nisu presudne, ali svakako mogu pomoći.

Ja sam student (istinaBog Grafičkog fakulteta - smjer dizajn), imam već kakve-takve reference iza sebe, ali mi na kraj pameti nije tu nekakvo bahaćenje. Ne gledam na ljude sa visoka jer Vas ima i sa boljim i sa objektivno lošijim radovima, te sa većim ili manjim znanjem, ali ne znam da li sam na pravom putu. Možda se jednom izgubim u masi i počnem se baviti nečim sasvim desetim. Za svoj eventualni neuspjeh (ma u bilo čemu) sigurno neću kriviti nikog ovdje, već jedino samog sebe.

Voljan sam pomoći svojim savjetom ili znanjem svakom tko to od mene zatraži, a ništa manje za sebe ne očekujem od bilo koga sa ovog foruma. PA ZATO SMO SVI OVDJE, PA SE I POČNIMO PONAŠATI TAKO. ŠERAMO ZNANJE I IDEJE Mad

...i još bi ja, ali i ovo je previše. Jel uopće ovo tko čita?

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 20.12.2003 18:16    Post subject: Re: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:

...i još bi ja, ali i ovo je previše. Jel uopće ovo tko čita?


Da čita...upija Smile Čekam kad će Brainstorm reć' koju kad je već strusio karnister benzina u vatru Smile)
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.12.2003 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@viking mislim da nisi shvatio sintexa.

-kao prvo, ukoliko nemas radove ni nista za usporedjivati, nego samo klijenta koka kolu s jedne strane, i zavrseni fax s druge, sigurno ce zaposliti covjeka koji je radio za kolu
-drugo, nekom seljaku koji ti zadaje posao, sigurno vise znaci da si ti radio za koka kolu, nego zavrsio fax, premda ima i tvoje i njegove radove predasobom. Pa nisu valja u koka koli budale, uzeli su oni covjeka koji zna radit.

Tako razmisljaju ljudi

a inace, brainstorm
buduci da si sam skaces u usta, kad kazes da studiras 'Product design' onda jednostavno nisi kvalificiran da radis niti grafički niti web dizajn, rajt?. Zaposli nekog onda da ti radi web. Ak su ljudi zlocesti i sve, neg bar nebudu dvolicni jos

mi tu promoviramo rad, inspiraciju, community, helping others, improving ourselves, pushing the limits, i ljubav :)

vidis da zlocestoca nije na popisu.
mozda se i nebi svi trebali baviti designom, al to ti nema veze sa faxom ni s nicime. neki su, nazalost, jednostavno slijepi za to. uz sve ima toliko ljudi sa diplomom a opet nemaju pojima o designu. nemaju šmeka, i njima to nis nebu dalo

što se doktora / designera tice, tu cu radje sutit. odi na dictionary.com, upisi prvi pojam, pa drugi. Samo kod jednog se spominje obrazovanje, guess kod koga? jebote cak i ovi kaj pisu rijecnike znaju to, a i ti bi trebao

nemoj se zamarati time, fakat nemoj, bezveze se uzrujavas a nije ti vrijedno toga. bit ces ogorcen cijelog zivota i umrijet ces ko stari ogorceni covjek, a to ti nije dobro.
cak mi tvoj text nije smetao, ok covjek tako misli, tko sam ja da mu govorim sta da misli, ali kad sam vidio na kraju imperativ:
nemojte se bavit designom, reko zajebi.
live and let live

ali dizajn (i dimitrij) su meni skoro sve, jebote, ono kaj zelim raditi cijeli zivot, u cemu se vidim za 5, 10 i 20 godina. tako da, molim te lijepo, ovo sa fakultetom ti nebi proslo braco, fakat nebi

umjesto da si usao u ovu fenemenalnu familiju koja raste iz dana u dan, ti si krenuo glavom kroz zid. boli, pa si pobegel. Diskusiju cijenimo svi, ovakvo javljanje i bijezanje, ne ne.

zato, lijep ti pozdrav, zelim puno fenomenalnih rektorskih nagrada i super klijenata. Buduci da si ipak covjek sa fakultetom, apriori si bolji covjek i bolji dizajner pa se za svoju buducnost uopce nemoras bojati, takoe.

cheers, mejt
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 20.12.2003 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ideš! Embarassed Skoro me sram Very Happy

Da je loš period, loš je. Ali kao što sam već napisao, nadam se da ljudi ovo neće shvatiti kao uvredu nego kao poticaj.
Na žalost nisam stigao pročitati sve vaše odgovore i iskrena mišljenja o meni... nisam se nadao takvom odazivu.
Prvo hvala svima na iskrenosti. Sajt mi je jednostavan i nekima možda i ružan, ali to je moj prvi sajt, naravno u dreamweaveru jer flash još ne znam počeo raditi.
Je..te, više se dobije od ljudi kad ih malo potpališ, nego kad ih lijepo zamoliš.(sorry na izrazu, da se netko ne bi uvrijedio)

Lijepo se provedite za Božić i Novu Godinu!

...jer sutra je novi dan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group