Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji monitor za design?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 09.02.2004 22:29    Post subject: Hundaj Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam ljudi sad me mozete popljuvat al 21" skup jako a 19" sam si ubo bez beda i to pazite ovo:
Hyundai 19" Flat Q995 (Image Quest) - Bio je frend kod mene a on se bavi prepressom ja mu sav happy pokazao monitor jer je zakon sve sljaka za 5 i on si ga ide kupit.


Specs:
19 Inch (18.0 inch viewable)
DynaFlat-X CDT adopted
0.25 mm Dot Pitch
0.20 mm Horizontal pitch
Full 30 to 96 kHz Horizontal Scan
1600 x 1200 @ 75 Hz Max. Resolution
1280 x 1024 @ 85 Hz Recommended for use
Advanced Digital On-Screen Controls
Power Management
Plug-and-Play
TCO 99 / TCO 03 Certified
Image Color Matching Profile

Btw drzim na recommended rezi jer je zapravo najbolja!

nace monitor kosta 1.750 kn tako da je dobar i jeftin i jebeno dobro zgleda!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 09.02.2004 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja kupio samsung 1100df... zakon.. i nema one ružne bijele crte a i boje su bolje nego na nf-u.

lcd??

LCD? pa boje su očajne... lcd-ima crkne matrica nakon 3 godine koristenja... pucaju pixeli...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 10.02.2004 01:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam Samsung 959NF i ne bih ga mijenjao za nista (osim za 21"+ iste kvalitete)
a sto se tice para, izuzetno dobro ulozen novac...

u BUG-u (ako se ne varam) od prosle godine imash test 19" monitora, ovaj je dobio mrak ocjene, a kazu da je onaj mitsubishi koji je odnio naslov najboljeg pobijedio za dlaku...

preporucam svakako

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 10.02.2004 02:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
ja kupio samsung 1100df... zakon.. i nema one ružne bijele crte a i boje su bolje nego na nf-u.


o kakvoj crti je rijec? do you know leon? je li ima te crte i na tvom samsungu NF? mozda nesto uskoro kupim pa da ne bih pogrijesio....

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 10.02.2004 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma crte su dvije: svaki trinitron ima dvije tanke svijete vodoravne crte. Položene su horizontalno svakih 1\3 visine monitora, a služe tome da drže matricu cijevi na mjestu, jer je iace nemoguce imati savršeno ravan ekran.

Crte se ne vide uvijek, samo na svijetlim površinama i pogotovo kad su kontrast i brightness izraženiji.

Mene smetaju kad radim nešto svijetlim na pozadinama, pogotovo bijeloj.

Neki kažu da njima ne smetaju...
-
uzeo sam DF jer mi ovo zakrivljenje koje je zaista minimalno stvarno ne smeta- jedva se vidi.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 10:26    Post subject: 22" Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stanje je ukratko ovakvo; Sony npr. vise ne proizvodi CRT monitore (ili mozda da budem tocniji preprodaje) , 21" CRT su opcenito propala klasa.. Takve vise isto tako ne rade jer preko 19" od novih modela dolaze prvi oni od 22". Njihova cijena je jasna i sada jos relativno stabilna jer je ocito da su namjenjeni DTP-u. Govorim prvenstveno o CRT 22" Mitsubishi Diamond Pro 2070SB 6600kn ili 22" IIYAMA Vision Master Pro 514 od 5500kn.  LG color monitor 22" N2200P NF od 5300kn i po mom sudu definitvno najlosiji izbor. Pa ti biraj 2x 959NF ili jedan od navedenih. Osobno imam Samsunga 959NF koji sada kosta manje od 2400kn. Meni je mrak iako moram priznati ako cemo cjepidlaciti da postoje tendencije distorzije slike o kojima je vec ovdje i bila rijec.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.02.2004 12:59    Post subject: Re: 22" Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
Stanje je ukratko ovakvo; Sony npr. vise ne proizvodi CRT monitore (ili mozda da budem tocniji preprodaje)...

eeeeee...
bas i nije tako. sony proizvodi (NE preprodaje, sony je OEM) odlicne 21" monitore GDMF520 (kazu, optimalna reza je 2048x1536 na 86Hz Very Happy ). naravno, kostaju pun kua para...
kod nas se jos uvijek moze naic na nesto jeftinije i nesto starije, ali jos uvijek odlicne, sonyjeve G520 monitore - koji, IMHO, melju konkurenciju (obozavam 1600*1200 na 110Hz)
Back to top
View user's profile Send private message
deity



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 205
Location: Osijek

PostPosted: 10.02.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupite lijepo nec-mitsubishi diamond pro 230SB BK i nema frke ^_^
samo 400 funti. u biti i nije tkao skupo
mene samo zanima ako je itko vidio ovo u akciji, citao sam da je 19" verzija super.. se isplati ovo uopce kupovat.[/img]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 10.02.2004 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ne pashu te rezolucije omjera 1.25 .. kao npr 1280x1024 .. sve mi sabijeno .. pa koristim 1.33 .. tipa 1280x960 .. ili se taj problem "nabijenosti" slike moze rijesiti?

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 10.02.2004 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[shilokko] wrote:
o kakvoj crti je rijec? do you know leon? je li ima te crte i na tvom samsungu NF? mozda nesto uskoro kupim pa da ne bih pogrijesio....


naravno... ima na svima... ali crta je tanka i zanemariva... niti ju ne skuzish ak ju bash ne trazis... na svijetlim podlogama se jace vidi... al eto, dok srfam tu po forumu nema je... moram nos prislonit na ekran da bi ju nasao Laughing

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 10.02.2004 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam Sony LCD (mozda sam jedina al se ne bunim Wink )
Ne znam, meni se ne cine toliko losi, slika mi je sasvim ok, ne naprezem oci, boje su mi odlicne.Garancija je 3 godine i zamjene ga ako se i jedan jedini pixel ne vidi. Prije sam imala LG 775FT (flat) i bio je super ali ogromno mjesta zauzima.
Mislim da je za nekakvu profesionalnost bolji crt ali moze se i sa LCD-om spojit ugodno s korisnim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.02.2004 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako stoje stvari...prvo i osnovno:
1.koliko para? drugo si vise manje odgovorio, web i dtp...za web vise, manje ali za dtp apsolutno obavezno crt...osim ako nemas i jedno i drugo...

Sto se crt-a tice, najbolji monitor koji mozes kupit je Sony F520 (21") (inace ta spika sa 21 i 22 incha je cisti marketing, i prije su se 21" monitori razlikovali u dijagonali za koji milimetar ali su svi bili 21". Neki koji su sad 22" su i dalje manje VIDLJIVE dijagonale od 21 inchera)...
Cijena Sony-a je oko 10000 + pedeve...imas i neke druge 21 inchne Sony-je koji su slabiji po specifikacijama ali ja ih nisam probao pa necu o njima (G i E serija)... probao i Sony-jev 24" crt (18000 kn), nije dobar ko F520... (ili F500 koji je bio model prije)

Sa Mitsubishijem isto neces puno faliti, najjaci model (22") je oko 8000 + pedeve. Odlican, za pinkicu slabiji (mutniji) od Sony-ja

Ostalo je sve vise manje isto ako koriste trinitron izvedenicu...Samsung NF, Ilyama... a za klasu slabije od gore navedenog...

Ja imam NOKIU 445PRO (21") i Apple Studio display (21") crt verzija...dobri monitori (14000 i 18000 me kostali Sad ) ali Sony F520 je bolji (iako koristi istu ravnu trinitron cijev kao i NOKIA koja btw vise ne stanca monitore, steta.)

LCD ovi su dobri ako su skupi, ali nemos na njima sredit fotku za tisak...no way! Za ostalo...Cadove, pisanje, surfanje, pa mozda i izradu web-a itd su bolji.

Od LCD-ova koje sam probao the best su definitivno Appleovi 20" (12000kn) i 23" (18000kn), dobar je i manji 17" (oko5500), frend mi je nedavno za 10000+pdv uzeo 22" Formac LCD, mrak monitor, (u klasi Applea samo za razliku od Apple-a nije widescreen )...

Probao sam i neke 19" NEC-ove, uglavnom dobro ali ne za pripremu tiska, i vijek trajanja (pozadinsko osvjetljenje je svim LCD-ovima jos uvijek 10-20000 sati max...

...

G.

[/b]
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.02.2004 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako stoje stvari...prvo i osnovno:
1.koliko para? drugo si vise manje odgovorio, web i dtp...za web vise, manje ali za dtp apsolutno obavezno crt...osim ako nemas i jedno i drugo...

Sto se crt-a tice, najbolji monitor koji mozes kupit je Sony F520 (21") (inace ta spika sa 21 i 22 incha je cisti marketing, i prije su se 21" monitori razlikovali u dijagonali za koji milimetar ali su svi bili 21". Neki koji su sad 22" su i dalje manje VIDLJIVE dijagonale od 21 inchera)...
Cijena Sony-a je oko 10000 + pedeve...imas i neke druge 21 inchne Sony-je koji su slabiji po specifikacijama ali ja ih nisam probao pa necu o njima (G i E serija)... probao i Sony-jev 24" crt (18000 kn), nije dobar ko F520... (ili F500 koji je bio model prije)

Sa Mitsubishijem isto neces puno faliti, najjaci model (22") je oko 8000 + pedeve. Odlican, za pinkicu slabiji (mutniji) od Sony-ja

Ostalo je sve vise manje isto ako koriste trinitron izvedenicu...Samsung NF, Ilyama... a za klasu slabije od gore navedenog...

Ja imam NOKIU 445PRO (21") i Apple Studio display (21") crt verzija...dobri monitori (14000 i 18000 me kostali Sad ) ali Sony F520 je bolji (iako koristi istu ravnu trinitron cijev kao i NOKIA koja btw vise ne stanca monitore, steta.)

LCD ovi su dobri ako su skupi, ali nemos na njima sredit fotku za tisak...no way! Za ostalo...Cadove, pisanje, surfanje, pa mozda i izradu web-a itd su bolji.

Od LCD-ova koje sam probao the best su definitivno Appleovi 20" (12000kn) i 23" (18000kn), dobar je i manji 17" (oko5500), frend mi je nedavno za 10000+pdv uzeo 22" Formac LCD, mrak monitor, (u klasi Applea samo za razliku od Apple-a nije widescreen )...

Probao sam i neke 19" NEC-ove, uglavnom dobro ali ne za pripremu tiska, i vijek trajanja (pozadinsko osvjetljenje je svim LCD-ovima jos uvijek 10-20000 sati max...

...

G.

[/b]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group