Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
video capture cardTica ;)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2006 02:45    Post subject: video capture cardTica ;) Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, u nastavku upita koji je ovih dana bio u igri, neki savjeti, ima li tu uopće značajnijih razlika, neka iskustva? trebam DV in i da mi baca u DivX, pa ako netko ima iskustava ili best buy savjeta...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 08.12.2006 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kupi bilo koju firewire karticu, napravi caturing i s nekim programom otkodiraj u divx. Nema tu neke pameti
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2006 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ždere mi DV skoro gigabajt i po po minuti, to mi je malo mučno, zato pitam za karticu koja mi komprimira zapis... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 08.12.2006 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gigu i pol po minuti? Pa s čim si ti radio capture? Meni na 3 sata ode cca 40 GB.
A što se tiče kartice ja radim isključivo u DV-u pa baš i ne plivam u tim vodama, ali sam malo proguglao i našao na videohelpu (http://www.videohelp.com/capturecards.php?CaptureCardRead=391) plextorovu karticu koja baš to radi. Nisam siguran koliko koštaju druge kartice te namjene ali ova košta 150$. Za te novce, ja bi prije kupio hard disk od 160GB i firewire karticu, pa neka ždere koliko hoće. Kasnije kad smontiraš video prebaciš ga u DivX
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 09.12.2006 05:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je za ptobu bio capture preko USB-a s nekim probramom koji ide uz kameru, pretpostavljam da bi trebalo i oko capture programa malo pretražit ako idem na firewire i neki odvojeni hard...

Provjerio sad, nije ipak gb i pol, 400 Mb cca po minuti...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 09.12.2006 13:14    Post subject: VirtualDub Add user to your forum ignore list Reply with quote

A da probaš sa VirtualDub-om? On ima opciju capturinga a i dobro kompresira u divx
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 11.12.2006 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možeš sa Mainconcept MPEG Encoderom. U njemu imaš opciju capture i pod settingsima možeš nariktati da ti napravi capuring u bilo kojem formatu pa tako i divx-u
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 11.12.2006 18:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bilježim si sa štovanjem Wink

hvala na pomoći.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group