Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
najbolji profesionalni alat za obradu digitalnog videa
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 16:12    Post subject: najbolji profesionalni alat za obradu digitalnog videa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otvaram ovu temu jer me zanima vase misljenje o tome koji je najkvalitetniji alat za video obradu. Nedavno sam imao priliku sudjelovati u jednoj raspravi u kojoj mi je jedan "strucnjak" objasnio da je :"adobe premiere 1.5 vrtic, liquid je skola, a *** je fakultet" (*** predstavljaju nesto cega se on nije mogao sjetiti kako se zove). Uglavnom ja se ne slazem sa tom konstatacijom jer mislim da je to vise stvar navike nego velike razlike u kvaliteti.
E sad mene zanima sta vi ljudi mislite o tome?[/b]
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 12.12.2006 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo malo primjera koje Google izbacuje: http://www.pcmag.com/products/0,,qn=Video+Editing+Software+Professional,00.asp
http://video-editing-software-review.toptenreviews.com/

Iako se ja nikako ne bih složio sa tim ocjenama. Mislim da su ih pisali ljudi koji se uopće ne bave video editiranjem profesionalno. Nije mi jasno kako su u uži izbor ušli Roxio, Ulead, Cyberlink itd. a nigdje ne vidim Avid Liquid. Možda sam premalo guglao i tražio po krivim stranicama.

P.S. Jako dobar post, pomoći će ljudima da se odluče koji software kupiti ako se misle baviti ovim poslom. Bravo Boner
Back to top
View user's profile Send private message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene ti zanimaju vise profesionalni video edithing software dok je ovaj drugi link vise sta mozes kupiti za malo para. malo mi je cudan nesrazmjer u cijeni Adobe Production Studio za koji pise da je cijena od $583.00 - $1,757.00. a jesi imao ti iskustva sa kojim od navedenih programa?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.12.2006 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

valjda ovisi što ćeš konkretno raditi ...

http://desktopvideo.about.com/od/softwarereviews/l/bl_hisw.htm

uglavnom koliko sam skužio svodi se na avid sisteme (ala Avid Xpress pro) na pc-ju i final cut HD na macu ...

normalno da fc rula Smile) ako je dobar za hollywood ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stari moj.... mislim da ces u svemu na kraju dobiti isti rezultat.
ovdje svi samo pricaju o softwareu i hardwareu, a nitko nije pokazao za sto im to treba.

ak hocete montirat svadbe, montirajte u bilo cemu, ak hocete nesto profesionalno, takodjer radite u bilo čemu. samo nesto napravite!

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 12.12.2006 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesam. Radio sam na Premieru, Canopus Ediusu, Avid Liquidu i Mainconcept Mainactoru. Kad se sve skupa zbroji, svako ima nekih prednosti i mana. Po meni je najbolje kupiti Adobe production studio premium jer za novce koje daš za njega dobiješ Premiere, Audition, After effects, Photoshop, Illustrator i Encore DVD. Na drugo mjesto bi stavio Avid Liquid. Naravno, ovdje nisam spominjao Macov software jer kod njega baš i nema nekog izbora - Final cut pro
Back to top
View user's profile Send private message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto se tice maca to me uopce ne zanima. vise me zanima neka konkretna razlika u upotrebi izmedju premiera, liquida, ediusa itd. znaci koja je konkretna razlika u samo nacinu koristenja tih program i koliko resursa oduzimaju kompu?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.12.2006 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako pitaš o pro montaži onda ti je pc ili mac najmanje bitno. tj. prvo se gleda software i raidovi, kartice, tv monitori i ostalo, a onda na čemu, tj. koji sistem se s tim uzima (OSX/windowsi/ili nešto treće) ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj ja radim na pro montazi i nije uopce stvar u tome jel mac ili PC. kao sto sam rekao mac me ne zanima nego PC i zanimaju me misljenja i iskustva drugih ljudi koji rade na montazi. znaci sta koriste, koji im je najbolji software i zasto?
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

b.stena wrote:
Jesam. Radio sam na Premieru, Canopus Ediusu, Avid Liquidu i Mainconcept Mainactoru. Kad se sve skupa zbroji, svako ima nekih prednosti i mana. Po meni je najbolje kupiti Adobe production studio premium jer za novce koje daš za njega dobiješ Premiere, Audition, After effects, Photoshop, Illustrator i Encore DVD. Na drugo mjesto bi stavio Avid Liquid. Naravno, ovdje nisam spominjao Macov software jer kod njega baš i nema nekog izbora - Final cut pro
Applause

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je jedno misljenje!
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je, ali mislim da ces u svemu moci napraviti ono sto zelis. u necem na laksi, u necem na tezi nacin... ja koristim Premier Pro 2.0 i moram priznati da me drugi softwarei bas i nisi privukli bog zna cime osim pokojim efektom ili primamljivim izgledom...

na ovom forumu neces doznat bas puno jer svi melju o softwareu i hardwareu i svi su neki znalci, a nitko nije pokazao sto to rade na tim bjesnim mašinama.

p.s.

b.stena - respect Smile

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skuzio sam da su dosta ljudi zabrijali ali svijedno se nadam da ima onik koji i znaju nesto.
Kao sto sam rekao meni je frend rekao da je premijere nula odnosno da je to njemu neko rekao koji je navodno najbolji u poslu(ocito nije vidio moj rad na TV-u Very Happy ) pa me zanima sta drugi kazu
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 12.12.2006 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Respect i tebi, i konačno jedna pametna od nekog (u ovom slučaju tebe High). Onaj tko želi napraviti neki "autorski" rad, njemu je svejedno kakve tranzicije ima pojedini program jer ih ionako neće koristiti (osim dissolve). Zašto? Pa zato jer ih sam radi. Premiere profićima služi u biti samo za montiranje većinom već obrađenih kadrova i grafike iz After effectsa ili nekog 3d programa. I zašto ja preferiram Premiere ispred drugih programa? Jednostavno zato jer se nalazi u sklopu Adobe paketa i zbilja je u njemu full lagano i brzo raditi. A puno pomaže i Adobe bridge
Back to top
View user's profile Send private message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se sa svime sta ste rekli vas dvojica rekli i ja ustvari mislim da je premiere najbolji program. Vjerovatno zato jer jer sam se navikao na njega a i kao sto je b.stena rekao zbog Adobe paketa. Razlog zasto sam ovaj forum otvorio je jer me zanima kako netko moze reci da je premiere vrtic?! Sta taj drugi program mora imati drukcije od premiera da je toliko bolji? I ako ga netko zna nek mi javi jer me jako zanima kako to izgleda i kako je na njemu raditi

Last edited by boner on 12.12.2006 20:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boner wrote:
skuzio sam da su dosta ljudi zabrijali ali svijedno se nadam da ima onik koji i znaju nesto.
Kao sto sam rekao meni je frend rekao da je premijere nula odnosno da je to njemu neko rekao koji je navodno najbolji u poslu(ocito nije vidio moj rad na TV-u Very Happy ) pa me zanima sta drugi kazu


pa daj nam pokazi...a frenda pozdravi...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledaj TV pa mozda i vidis Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kaj to? kaj ti je bad pokazati ili kaj?

ja sam svoje pokazao...ne zelim se hvaliti. samo sam mislio da cu ovdje vidjeti sto i kako ljudi rade, a kad ono nigdje nikog Smile

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa sta mislis zasto sam se prijavio na forum pod nickom. da sam se ovdje prijavio da se hvalim sa nekim mojim radom napisao bih ime i prezime i telefoski broj. uostalom sta bi me sprijecilo da ti lazem pa da ti npr. kazem da sam montirao gospodare prstenova na premieru?
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry, nisam htio biti bezobrazan....

samo me zanima...

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma napisao sam prvo sto mi je palo na pamet a ne ime i prezime. sve pet samo sto imam svoje razloge da ostanem anoniman. uglavnom da se vratimo na temu. steta sto se do sad nije javilo vise ljudi jer me zbilja zanimaju druga misljenja. izgleda da smo se mi ovdje svi nasli koji imaju najvise i najbolja iskustva sa adobe paketom opreme
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry...gledao sam krivi profil Embarassed

ja ne poznajem nikoga tko se ovime bavi i nisam imao od koga nesto nauciti pa me zanima sto drugi rade...

Last edited by high on 12.12.2006 21:29; edited 1 time in total

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 12.12.2006 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 12.12.2006 21:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas sam ti sad pogledao tvoje radove. dobro ti ide. ja bih neke stvari drukcije napravio ali ni ovako nije lose Very Happy daj mi reci koju kameru imas?
Back to top
View user's profile Send private message
high



Joined: 06 Mar 2006
Posts: 68
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 12.12.2006 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno, pa svatko bi nesto drukcije napravio. ja imam obicnu sony hc19 Sad

al vise s njom ne snimam(valjda ti je jasno zasto Very Happy ), obicno iznajmom 170-tku

btw. nabrijavam se kupiti sony fx 1 ili fx 7....

Last edited by high on 12.12.2006 21:42; edited 1 time in total

_________________
cut it out
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group