Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CS3 - Hallelujah

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 15.12.2006 22:29    Post subject: CS3 - Hallelujah Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bože kako ovo leti naspram CS2!!

Nisam još vidio nikakve benchmarke, ali feeling u radu je nenadjebiv... sad više nema Rosette koja mi poždere sav RAM i recimo otvorio mi je 10 TIFFova u vremenu koliko mu inače treba za jedan

Kursori se malo gube (stvarno nestanu kad se slika recimo gleda na 15%), rad s profilima je malo čudan (save for web - use document color prikazuje nešto što nije kompozitna slika nego valjda razlika u boji... nepotrebno) i naravno ništa od starih filtera još ne radi

Ali u standardnoj korekciji fotki kakvu radim doslovno niti jednu radnju nisam čekao... klik i napravljeno je... Svaka čast Adobeu... a još je ovo prva beta

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.12.2006 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislis pod cs3 samo pod PS? ili imas cijeli paket?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 16.12.2006 03:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo je Photoshop izasao, ne cijeli paket. I stvarno moram priznat da radi odlicno, konacno universal Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.12.2006 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, zato i pitam jer sam mislio da mi je promaklo.

ajd bas mi je drago cuti.
jel ima kakvi najava kada ce doci ostali proizvodi ili cijeli paket?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 16.12.2006 15:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cijeli CS3 Studio tek na proljece/ljeto 2007, kolko sam ja upucen...
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 29.12.2006 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo se kasno javljam.. ali ja ne vidim neki veliki pomak u brzini kad se radi na Intel procesoru.. psd fajl od nekih 20MB sa nekih 30ak layera i dalje se sporo vrti (za jedva vidljivu nijansu brže nego na cs2).. nema šanse da će ovo ikad biti brže od PC-a

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.12.2006 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-7901-8713

http://www.barefeats.com/quad16.html

http://www.macworld.com/weblogs/creative/2006/12/photoshop-cs3-performance/index.php?lsrc=mwtoprss

http://handras.hu/?p=409

uglavnom je oko 100% brže na intel mašinama (ovisi o količini rama, disku etc ...) a kako je ovo beta, vjerojatno će kad se ispegla ubrzanje biti i nešto veće...

http://hansv.com/cs3/

nisam probao al čovjek tvrdi da je CS3 na istom stroju (2.0 GHz MacBook) nešto brži pod OSX-om nego pod XP-om ...

sve u svemu pristojno ubrzanje, ako PS i bude išta brži na jednoj platformi nego na drugoj, to će biti zanemarive razlike ...

kao i obično nikom nije jasno što misliš pod "nema šanse da će ovo ikad biti brže od PC-a" ... ako ti ne leži mac, instaliraj si windoze ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 29.12.2006 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidio sam.. u teoriji trebao bi biti brži ali u praksi na iMac-u sa gig Rama nije nešto ugodnije brži nego cs2.. ovo u vezi pc-a je "nažalost" točno.. barem u mojem slučaju..

htio sam samo istaknuti svoje ogromno razočarenje u Intelove procesore (a i adobe-ov zajeb) - i moji kolege s posla su rekli da su se zajebali sa kupnjom intela.. čak mislim da će donit neku stariju g4 jer je očito ugodniji rad na njemu.. s

reća je u tome što smo na njemu radim više web nego dtp - da moram radit poster B1 formata u 300dpi sa ovim performansama - ispalio bi na živce

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.12.2006 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno nisam htio instalirati betu na intel mac, a sve bitno i dalje vrtim na dual G5ici koja mi je zakon za CS2. Al pada mi na pamet da bi ti još giga jaako popravilo stvar ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 05.01.2007 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
Vidio sam.. u teoriji trebao bi biti brži ali u praksi na iMac-u sa gig Rama nije nešto ugodnije brži nego cs2..

napokon sam sinoć uhvatio nešto cajta i instalirao cs3 na burazov imac (20", 2.16ghz dueal2core, giga rama).
elem, razlika je i više nego očita - globalno, odziv je puno bolji (premda još postoji nešto čudnih trzaja, za koje pretpostavljam da su posljedica beta verzije), dosta stvari radi duplo brže (recimo sharpen filter, dust & scratches filter, rgb/cmyk konverzija slike velikog formata).

iskreno, ne znam kako nisi uspio primjetiti razliku.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.04.2007 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, ekipa, zanima me ako je netko probao ili vidio neke benchmarkove na netu ... CS3 na G4 mašini (dual 867, 1.25 RAM, 32 VRAM) ... CS2 mi radi sasvim dobro, pa ako je CS3 sporiji ne bih se zamarao instalacijom.

btw, instalirao sam CS3 na intel coreduo mini i stvar je jaaako brža nego CS2 ... otprilike duplo ili više.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 25.04.2007 12:30    Post subject: cs3 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izaša o je cili pak i iman ga i savršeno radi sa intelom 2GB, puno brže se dižu programi nego oni prije, PS je zakon a Fash je nenadmašiv!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.04.2007 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to sam skužio, i skroz sam zadovoljan ... zanima me jel stvar bitno sporija na G4 i G5 (powerPC) mašinama ... jel netko prešao na CS3 sa CS2 na powerPC-ju?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 25.04.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
to sam skužio, i skroz sam zadovoljan ... zanima me jel stvar bitno sporija na G4 i G5 (powerPC) mašinama ... jel netko prešao na CS3 sa CS2 na powerPC-ju?

G.

testirali su u macworldu prvu betu photoshopa:
http://www.macworld.com/weblogs/creative/2006/12/photoshop-cs3-performance/

još nisam uhvato cajta za testove indesigna i ilustratora na g5...
možda za 10-ak dana dobiješ benchmarke iz prve ruke. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 25.04.2007 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to sam tražio .. izgleda da radi ok na G4 ... neznam doduše oće li 32 Mb vrama smetati ... čudno da je na G5 sporije nego CS2, al ne vidim količine rama i vrama na testovima ...

al na intel miniju fakat leti Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 25.04.2007 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super radi i na intelovim procesorima.. evo napokon da mogu normalno radit.. čak mi se čini da je i ps primjetno brži od beta verzije (iako ne znam jesu li išta minjali).. milina radit nakon što sam skoro godinu dana navikao sve preko rosette

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Meko S All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group