Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Converter iz wav u neki format koji cita sintisajzer?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Audio
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 21.12.2006 15:40    Post subject: Converter iz wav u neki format koji cita sintisajzer? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skinuo sam sa neta 1001 zvuk od zivotinja, auta, nekih horor zvukova, SF zvukova itd. u wav fajlu. Da li je ikako moguce da ih prebacim na sintisajzer, jer on vec ima ugradjene takve slicne zvukove ali ne cita wav format. Da li postoji neki converter. Inace sintisajzer mi je sa FDD-om Very Happy?
Ja sam google-ao ali nista slicno nisam mogao naci. HELP Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 21.12.2006 16:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koji synth imaš?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 22.12.2006 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yamaha psr 450
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 22.12.2006 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji format cita ta tvoja yamaha?
Back to top
View user's profile Send private message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 22.12.2006 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema veze sa formatom - svaki proizvođač ima svoj format zapisivanja "zvukova", a jedini način da se ove .wav uzorke eventualno spremi u synth je taj da se konvertiraju u neki format koji može pročitat sempler. Obzirom da je ova Yamaha obična igračkica i nema sempler od cijele stvari ništa... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 22.12.2006 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@.cdr - yamaha cita midi fajlove, syn, sys i ne znam koje jos,
@les - ali kako je onda proizvodjac stavio u synth takve slicne zvukove (pod slicne mislim istog zanra npr zvuk auta kada se pali je u sytnhu vec uradjeno, a ja sam na netu naso kada jedan auto prestize drugi i sl.) ? Mora postojati neki nacin, ali ne znam kako Very Happy...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 22.12.2006 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://media-convert.com/ nadam se da ce pomoci Wink
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 23.12.2006 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nabavi si neki softverski sempler (npr. ni kontakt)
yamahu mozda mozes iskoristiti kao midi kontroler
Back to top
View user's profile Send private message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 23.12.2006 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Terminator wrote:
@.cdr - yamaha cita midi fajlove, syn, sys i ne znam koje jos,
@les - ali kako je onda proizvodjac stavio u synth takve slicne zvukove (pod slicne mislim istog zanra npr zvuk auta kada se pali je u sytnhu vec uradjeno, a ja sam na netu naso kada jedan auto prestize drugi i sl.) ? Mora postojati neki nacin, ali ne znam kako Very Happy...

Takve "zvukove" možeš pronać već u onim najjeftinijm synthevima koje kupiš za 100 kn u Konzumu. Kako se oni "stave" u synth ne znam - proizvođači možda iskoriste maleni dio memorije u koji spreme neki uzorak zvuka koji se lako reproducira - tehnički mislim da to nije teško izvesti. No sve što postoji u tom obliku ne može se mijenjati - to je recimo slučaj i sa tvojojm Yamahom. Isto tako, gotovo svi profi synthevi imaju banke zvukova koje se ne mogu mijenjati...
Znam iz vlastitog iskustva da takve stvari (jednostavni zvučni efekti) kod početnika izazovu neopisivu euforiju, ali da bi sa efektima i zvukovima mogao manipulirati na pravi način potrebno je puno više od ove tvoje Yamahe...
Ovo što ti je .cdr savjetovao neće ti omogućiti da sound spremiš na synth i da ga koristiš neovisno o nekom drugom uređaju, već da eventualno uz pomoć klavijature upravljaš soundom koji će generirati komp...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Audio All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group