Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Vegeta siteovi
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 15:23    Post subject: Vegeta siteovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Haj drustvo,

upravo smo launchali 2 Vegeta sitea:
* Hrvatski - www.vegeta.com.hr
* Poljski - www.vegeta.pl

Tokom sljedecih nekoliko tjedana, pustiti cemo i ostalih 8 komada. Will keep you posted.

Edit: 12.03. Slovačka - www.podravka.sk
BTW Vegeta se u Slovackoj i Ceskoj zove Podravka (op.aut.)

Edit: 15.03. Slovenija - www.vegeta.podravka.si

Edit: 19.03. Australija - www.vegeta.com.au

Edit: 21.03. Internacionalni - www.vegeta.com

Edit: 21.03. Srbija - www.vegeta.podravka.co.yu

Nekoliko random zanimljivosti i tehnikalija:
* Flash karta by Yahoo! Maps + nasa customizacija
* Jedan codebase za sve siteove
* Gettext za prevođenje interface elemenata
* Novosti i proizvodi se nalaze na vegeta siteovima (multilanguage admin, per language user privileges)
* Zanimljivosti (clanci) i recepti se nalaze na www.coolinarika.com. Tamo se unose i prijevodi na jezike regionalnih trzista
* Vegeta podatke o receptima i clancima dohvaca kroz coolinarika API (i za prikaz na content stranicama i za generiranje XML-ova za flash kartu)
* Cachiranje rezultata API poziva

Sneak-peak: coolinarika API je trenutno u alfa fazi (razvijena i istestirana samo funkcionalnost koja je potrebna za vegeta siteove) ali radimo i na public API-ju koji cemo launchati kroz neko vrijeme

Fire at will...

Last edited by njava on 21.03.2007 13:52; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 06.03.2007 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo da budem prvi komentar.. Izgleda kao veliki projekt.. standardno dobro odrađeno i korak dalje od coolinarike iako vizaulno neki detalji jako podsjećaju na taj sajt

Sviđa mi se ova shema sa mapom.. to je već postalo "in" na ovakivim stranicama.. vidio sam nešto slično na sajtu od Starbucksa

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 06.03.2007 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što se dizajnerske strane tiče, vegetini sajtovi mi djeluju dotjeranije i profesionalnije odrađeni od coolinarike. typo i color sklad je sada mnogo bolje izveden od određenog "vašara" koji vlada na coolinariki.

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 06.03.2007 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super, ocekivao sam da ce bit previse na coolinariku ali nije, bas je povuceno ono sto valja a ono sto ne valja ste ostavili, ovo je odlican mix po meni, sve pase na prvu odma Smile

Bas sve gg, jedina sitna caka mi je onaj /blowup/ to bi radje da je neki lightbox ili nesto, ovako mi malo odskace stilski samo sto je link na sliku, samo prijedlog, ali inace zanemarivo kao detalj. VGG

Jedan klik na podravka web sajtovi otkriva zasto nova radna mjesta Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 06.03.2007 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kolko vremena vam je trebalo?

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Podravka vas je okupirala, nije ni cudo da trazite super heroje Very Happy

Vizualni dojam nije los iako podsjeca na coolinarku kako kaze Dead Man.
Ako se preskoči uvod vegeta spotinga, uopce se na kuzi cemu sluzi ona desna forma na karti (mozda da nabacite neki text prije same forme?)

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 06.03.2007 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno dobro odradjeno, nego mene zanima sta je sa vegeta.ru sajtom? da li i on spada u taj vegeta komplet koji cete odraditi ili su oni pod drugom "podruznicom"?

eh, kad ne citam sve, sad sam vidio pod vegeta web sajtovi / internacionalni vegeta.ru, ali me ipak zanima zasto nije u istom "stilu"
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 06.03.2007 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jako lijepo, svidja mi cijeli dizajn, dobro je sto ne vuce previse na coolinariku.
Sve potrebne informacije dostupne na jednom mjestu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 06.03.2007 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Veri najs - bez prigovora Applause
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fino ste ovo napravili, izgleda dosta mocno, ovo je vizualno puno bolje i puno doradjenije, ima neki sklad koji vam je nedostaja kod coolinarike ali ipak ima nekih vizualnih nedostataka, recimo gornji dio dosta tlaci donji svojom snagom i masivnoscu, bojom, sjenom, previse outline-a. Ovo su neki detalji na kojima bi ja poradia

Ali sve u svemu dobro, opsezan projekt i dobro odradjen

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesam li ja jedini kojem se čini da burza lagano gubi "tač"?

Sve mi je nekak...prezaobljeno, pretjerano, prenaglašeno. Nabolji opis mog dojma bi bio citat iz markapa:
Code:
<em class="lt"><em class="lb"><em class="rt"><em class="mt"><em class="mb">Novosti</em></em></em></em></em>

Wink

Zake lajtboks? Zake Transitional?
Neznam.... Očekivao sam puno više, ali to sam samo ja...

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 07.03.2007 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Jesam li ja jedini kojem se čini da burza lagano gubi "tač"?

Sve mi je nekak...prezaobljeno, pretjerano, prenaglašeno. Nabolji opis mog dojma bi bio citat iz markapa:
Code:
<em class="lt"><em class="lb"><em class="rt"><em class="mt"><em class="mb">Novosti</em></em></em></em></em>

Wink

Zake lajtboks? Zake Transitional?
Neznam.... Očekivao sam puno više, ali to sam samo ja...

Thx za zapažanja!

To dal' gubimo tač nemrem reći - ukusi se stvarno razlikuju. Kako god -- feedback real-world posjetitelja i investitora je pozitivan.

svaki item u glavnoj navigaciji treba imati minimalno 6 elemenata, jer postoji 6 pozadinskih sličica koje moraju biti nezavisne (4 čoška + 2 strelice - gornja i donja), kako bi podržavale različite dužine teksta u linkovima (da podsjetim, ovaj dizajn treba izdržati 10-ak različitih jezika i kad povećaš tekst layout se drži... za sada). kad 2026. izađe CSS 3, za ovo će trebati samo 2 elementa.

zašto baš em? ima manje slova od spana : )

"zake lightbox?" a zašto ne? klijentu je lepi, nama je lepi, nije popup...
BTW da bi kontrolirali z-index flash karte, morao bi wmode biti setiran na opaque ili transparent. međutim u tom slučaju ne radi scroll wheel kojim se može zoomirati mapa. Iz tog razloga slike se iz mape otvaraju u popupu, a ne lightboxom. radimo na tome još...

"zake transitional?" Mogli bi staviti strict, ali onda bi stavili i ispravni mime-type. u tom slučaju bi content morali unositi editori koji savršeno barataju XHTML-om, što nije slučaj. Strict serviran kao text/html za browser koji podržava application/xml je malo bzvz, zar ne?

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.03.2007 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ćemo baš tražiti dlaku u jajetu, designwise, onda mi je preplavo, precrveno, preveliko i prenaglašeno ...

Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.03.2007 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlicno! Very Happy
evo idem ja slikat vegetu kraj eiffelovog tornja kad budem stigla Wink
u stvari sad cu je drzat u torbi pa gdje stignem Laughing

a ne kuzim bas ove komentare o slicnosti, pa meni se cini da su oba sajta podravkina, normalno je da si lice. sve u svemu bravooooooooooooooo! Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 07.03.2007 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



FF 2.0.0.2
wXP
Back to top
View user's profile Send private message
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 07.03.2007 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bravo!



Samo jedno malo pitanje: #404_error_body?

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 07.03.2007 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@stripe: tenkju, fixed
@moko: točno! id ne može početi s brojem... tnx, fixed

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 12.03.2007 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Edit: danas puštena Slovačka - www.podravka.sk
BTW Vegeta se u Slovackoj i Ceskoj zove Podravka (op.aut.)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 12.03.2007 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ide to vama Wink dečki svaka čast...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2007 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno super izgleda, ovo sto su ti ovi nasli greske si ispravio, ja vise ne vidim nista na sta bi se mogo zalit Embarassed
samo da ti velim svaka cast Wink Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2007 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Edit: 15.03. Slovenija - www.vegeta.podravka.si
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2007 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

posjetitelj laik kaže "me laik", forza ekipa! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 19.03.2007 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oduševljeno surfam vegetom! sjajno, friško, i fino napravljeno!

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 19.03.2007 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tenkju kakarinac!

Edit: 19.03. Australija - www.vegeta.com.au

BTW duzan sam jos odgovore na neka pitanja. Budem i to ovih dana.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 20.03.2007 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu ucitat na exploreru...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group