Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash - txt
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 19:38    Post subject: Flash - txt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam vjerojatno banalan problem u flashu, ali ne znam ga rijesiti. Najobicniji txt koji mora proci s dasna na lijevo TRZA pri pomacima (i na 50 fps-a). Zasto?
Txt sam probala staviti i u krivulje (ako je problem u fontu, pokusala sam tako rijesiti), ali desava mi se isto. S desna na lijevo mi se "sece" movie clip s tim txtom. Sve ostalo sto pomicem - ne trza. Prvo sam mislila da je do Mac-a (jer tamo svasta zna ne-raditi kako treba), ali isto mi se desilo i na PC-ju.

Pls, HELP! :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2004 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a el pixel font ili obicni?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obicni, nemam izbora, taj moram koristiti...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Zorin



Joined: 05 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 07.03.2004 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel imas mozda transparenciju u tim tweenovima ?!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam. ono, najobicnija rijec koja s desna otplazi u lijevo bez ikakvih dodatnih stvari...

pogledajte: http://www.esb.hr

-> gornji banner s chip karticom.... desava se to.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Zorin



Joined: 05 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 07.03.2004 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

very strange Smile probat cu jos na macromedia, al ovo jos nisam vidio , cak je i bilo slicnih gluposti ako je txt maskiran no o u ovom slucaju ??
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala :) javi ako skuzis, muci me full...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 07.03.2004 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni full dobro ovo cimanje, izgleda ko da mora tak bit:)))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.03.2004 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej jel ti taj movie ide u actionscriptu ili frame by frame?
u ovom zadnjem slucaju prebrzo ide. a nije samo text nego i kartica trza! a kartica nije vektor jel'da?

a da mi posaljes .fla? Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.moody



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 94
Location: tha.Ploče

PostPosted: 07.03.2004 21:54    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lipa,
mislim da imas prevelik broj frameovaps naspram tweeningu ... moras se malo igrati s tim ... probaj smanjit broj framova na izlaznom swf-u ili obrnutu analogiju povecati broj framova u flashu ... toj prosiriti tweening ... meni je isto tako bilo na nekim animacijama pa mi je ovo upalilo Smile ... ako se sitim jos icega javim

_________________
.moody
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

razvlacila sam sve na sve strane, smanjivala, ubrzavala, usporavala, povecavala ismanjivala broj frameova i fps-a (krenula od 25, dosla do 50) i stalno se vidjelo trzanje (negdje vise, negdje manje).... ono, shit. hvala, ali igrala sam se s tim jedno popodne... imam filing da je odgovor negdje drugdje (posto nije to) ali nemam blage gdje...
i lako za taj banner...problem je sto sad radim nesto puno vece i desava se isto...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
.moody



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 94
Location: tha.Ploče

PostPosted: 07.03.2004 22:09    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde malo cu se igrati i ja pa ti javim OK

_________________
.moody
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 07.03.2004 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako mozes posalji mi .fla fajl od tog bannercica na mail pa cu pogledat. Mozda dobijem kakvu ideju zasto. Ovako bez fajla samo bi "pisa u vjetar" Surprised)

Quote:
meni full dobro ovo cimanje, izgleda ko da mora tak bit:)))


Meni ide na jetru neizmjerno. Odvlaci mi paznju iritira i grrr jesan reka da mi ide na jetru Surprised). Ko da netko u autu vozi pa koci pa vozi pa koci pa... ju get d pikčr

Last edited by aikon on 07.03.2004 22:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 07.03.2004 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
meni full dobro ovo cimanje, izgleda ko da mora tak bit:)))

meni je isto baš trip, ako ne uspiješ riješiti, reci da je to tako (it's a feature not a bug Smile)
a većina ljudi to neće ni skužiti

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot: tenks, ali taj fajl nemam tu doma.... ali, ti kad stavis neki txt u movieclip i proseces ga l-d ne trza? meni se sad to desava sa svakim txtom...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 07.03.2004 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidi vraga Twisted Evil trza. Flash MX je u pitanju i trza svaki tekst, bez obzira da li je tekst ili krivulje.I na puni pixel i na ne puni pixel Surprised) I motion tween i AS putovanje. Pogledat cu to jos mozda kasnije. Ako ti u medju vremenu popravis javi.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 07.03.2004 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tesko da cu to do sutra rijesiti, trebam gro toga nacrtati za neku animaciju... duboko se klanjam prvom koji rijesi ovo! :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 08.03.2004 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvi response "they're trippin, pa da flash cuka!, psss..."

Vjerujte da ne znam zasto, ali isao sam i sam probat. FLASH CUKA!!!, GAD!
Brijem da nitko to inace ne primjecuje jer rijetko tko koristi jednoliko pomicanje
već se najčceće koriste brzo/sporo kombinacije!!!

One word: GAD!
Zasto ste to otkrili??! (probao sam sve zive kombinacije i fakat nece glatko... Sad
Najjednostavniji AS pomaci tipa nesto._x ++ i ni to ne radi AAARGH!
(ALI RADI ZA 1ms 1pix kombinaciju, najsporije ali eto)

BTW znam kako ches zaobici prob (iskusano). Nemoj jednoliko animirati pomake (uopce
mi nije jasno kako ti je to palo na pamet) nego stavi da ti onak blurry-brzo uleti do skoro
sredine, sredinu prodje full sporo tipa 1ms/1pix i opet brzo izleti iz kadra, itd. (to ionak
najbolje izgleda IMHO, a brijem da ce se i njima vise svidjet od ove linearnosti)...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.03.2004 02:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Zasto ste to otkrili??!

zamisli kako je meni: mene to pila preko 2 mjeseca :) ali danas sam pukla :)

stripe wrote:
.... a brijem da ce se i njima vise svidjet od ove linearnosti)...

hvala na savjetu, ali njima su ti prebrze fore "neozbiljne"!!??! i navikli su da im uvijek ti tekstovi tako plaze za taj banner (ljudi su im prije to radili u ImageReadiyu, pa koliko ide - ide, ali sam ja budala sjela za Flash, pa neka mi je sad...)

tenks svima enivej... valjda ce to netko sfiksat

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Zorin



Joined: 05 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 08.03.2004 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel mozda netko probao staviti malo easinga - mozda ce to malo skajlat flash pa se i nece tako primjetiti ?!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 08.03.2004 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja probala jos prije..nije dovoljno da ne bi kuzio sto se esava... :(

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 08.03.2004 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam kaj da ti velim osim daj fla...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 09.03.2004 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njava wrote:
ne znam kaj da ti velim osim daj fla...


kao sto sam vec rekla, nije problem u jednom fla, nego u svakom u kom to napravim (a izgleda i drugi, probaj u MX-u...).... pokusao i slon ali nije uspijelo...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 09.03.2004 04:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ne ide i gotovo Smile. yay macromedia!
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 09.03.2004 05:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo jedna stvar jos... kak ti se ponasa swf kad je sam u playeru? jerbo imam osjecaj da ide smoother kad risajzam window tak da se samo banner vidi, kad se browser ne mora mucit s ostalim animacaijama na sajtu.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group