Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CJENIK HDD-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 09:40    Post subject: CJENIK HDD-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak.. skinul sam si pfd cjenika HDDa. Posto me zanimaju cijene za odredjene usluge isao sam provjeriti ovaj oficjelni cjenik i moram reci da su me cijene sokirale. Onak, cine mi se ful pretjerane. Ideno rjesenje casopisa je nekih 45000 kn + za izradu 750 kn po stranici.. Pa ko ce to platit.
Zanimaju me vasa iskustva u praksi. Da li se vi pridrzavate tog cjenika i da li se uopce itko toga pridrzava? Pogotovo me zanimaju iskustva vas koji imate svoje firme (studije za dizajn), posto se nadam da cu i je uskoro u poduzetnicke vode.
Koliko ovaj cjenik HDDa drzi vodu i da li se neko od vas drzi tih cjena, a ako ne koliko idete dolje u cjenama?


tnx svima Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 06.09.2007 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da se ide i na gore sa cijenama.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cijene su više manje u redu, kao preporuka .. .nekad ideš gore, nekad dole ... tvoja procjena.

U praksi ovisi koliko si dobar i koliko cijeniš svoj rad (plaćaš poreze, radnike, software itd itd) ... Ako uspiješ u poslu, naći ćeš da naplaćuješ svoje radove vrlo blizu ili i preko toga.

G.

Last edited by grzzi on 06.09.2007 10:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i da 45000 za idejno rješenje časopisa nije puno (750 po stranici isto nije puno) ... to je nekakav okvir ... ovisno o razini časopisa i željenoj kvaliteti može biti i 4500, a može i 450000 ...

Doduše taj posao će prije odraditi art direktori i kreativa sa dizajnerima u samom časopisu ako je to iole ozbiljan časopis ... al nekad se desi pa traže nekog izvani da im napravi dizajn ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znaci ove cijene mi slobodno mogu biti neki okvir oko kojeg se krecem... Hmmm, znaci ima kruha u svemu tome Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Znaci ove cijene mi slobodno mogu biti neki okvir oko kojeg se krecem... Hmmm, znaci ima kruha u svemu tome Laughing


možeš preživiti ako radiš okvirno po cijenama HDD-a, druga opcija ti je da radiš na crno, potlplaćuješ ljude, riskiraš ilegalni software itd itd ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa cuj... radit na crno neke poslove mozda i hocu ali klijenti s kojima cu radit su ok i vole sve da im je po zakonu i transparentno. Software namjeravam imat legalni, al zeko je jos u sumi. Zanimale su me samo cijene okvirno jer moram jednpoj agenciji priloziti neki cjenik.
Zanima me jos da li se potpisuje ugovor o autorskom djelu s klijentima tak da neko drugi u neke druge svrhe ne moze koristiti moj rad. Pretpostavljam da se to ne radi uvijek al na nekim jacim projektima da.
I kak vrsite naplatu? Da li prolazi fora da nema materijala dok se ne uplati lova ili je ona stara hrvatska platim ti jednog dana???
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad god možeš potpisati, potpisuj ...

Ostalo ovisi o tvom pristupu, kad kažeš odmah na početku da je recimo pola avans, a ostatak po završenom ili da original fajle dobivaju po uplati, većina ozbiljnih klijenata neće praviti problem oko toga uopće.

Naknadno, ako imate ugovore, stalnu suradnju itd, možeš biti i fleksibilniji jel, onda ste već kompice ...

Cjenik je dobar kao osnova i kao ideja ... u praksi su cijene tolike ako tebe traže, ako se natječeš za posao i cijena je najbitnija onda ideš malo dole Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Kad god možeš potpisati, potpisuj ...

Ostalo ovisi o tvom pristupu, kad kažeš odmah na početku da je recimo pola avans, a ostatak po završenom ili da original fajle dobivaju po uplati, većina ozbiljnih klijenata neće praviti problem oko toga uopće.

G.


Hvala ti puno. Ovo puno pomaze... znaci ugovori stoje... super mi je to. A kak ide ovo u praksi pola avans a pola po zavrsetku posla odnosno predaje materijala? Pretpostavljam da i to zavisi od klijenta...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

avans 50% obično prolazi kod weba, ovo sa materijalima (kod tiska) ulgavnom ne prakticiramo, osim ako nismo sumnjičavi prema klijentu ili ako je velika lova u pitanju ... onda obavezno avans ... ili osiguranje plaćanja ... bitno ti je da se postaviš ispravno u startu ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
avans 50% obično prolazi kod weba, ovo sa materijalima (kod tiska) ulgavnom ne prakticiramo, osim ako nismo sumnjičavi prema klijentu ili ako je velika lova u pitanju ... onda obavezno avans ... ili osiguranje plaćanja ... bitno ti je da se postaviš ispravno u startu ...

G.


Nemam namjeru raditi web. Samo print. Znaci bilo bi bahato od mene da trazim ful uplatu po predaji materijala?! Hmmm, znaci nema mi druge nego ganjat klijente da mi plate...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
grzzi wrote:
avans 50% obično prolazi kod weba, ovo sa materijalima (kod tiska) ulgavnom ne prakticiramo, osim ako nismo sumnjičavi prema klijentu ili ako je velika lova u pitanju ... onda obavezno avans ... ili osiguranje plaćanja ... bitno ti je da se postaviš ispravno u startu ...

G.


Nemam namjeru raditi web. Samo print. Znaci bilo bi bahato od mene da trazim ful uplatu po predaji materijala?! Hmmm, znaci nema mi druge nego ganjat klijente da mi plate...


Nebi bilo bahato, traži minimalno pola po predaji, ili osiguraj ugovor ... postavi se od početka prema klijentima tako i ne bi trebalo biti problema .Ako su zadovoljni i misle platiti, uglavnom im je (ili bi trebalo biti) svejedno sad ili za sedam/petnaest dana ... Kad uspostavite stalnu suradnju onda ćete si ostavljati 15 dana ili koliko dogovorite ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
Nebi bilo bahato, traži minimalno pola po predaji, ili osiguraj ugovor ... postavi se od početka prema klijentima tako i ne bi trebalo biti problema .Ako su zadovoljni i misle platiti, uglavnom im je (ili bi trebalo biti) svejedno sad ili za sedam/petnaest dana ... Kad uspostavite stalnu suradnju onda ćete si ostavljati 15 dana ili koliko dogovorite ...

G.

Jos jedno pitanje pls... Da li je moguce u ugovoru napraviti stavku da oni ne smiju koristiti materijale ukoliko ne podmire naplatu u roku od recimo npr. 30 dana...
Odnosno ak mi mozes pojasniti kaj bi jedan takav ugovor trebao sadrzavati.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.09.2007 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

standardne stvari

http://www.andall.org/19_Ugovor_o_djelu.htm

nešto slično tome ... ti možeš dodati stavke koje misliš da su bitne, da li pravno drže vodu dobor je provjeriti sa odvjetnikom ...

Ako im predaš materijale, a oni ne plate, kako ćeš ih spriječiti da ih koriste? Ovako ih možeš tužiti za kršeje ugovora, nanesenu štetu itd itd...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 06.09.2007 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ti puno... prosvjetlio si me u nekim stvarima...
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 06.09.2007 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne moras ganjat klijente, neka oni tebe ganjaju ... no to treba znat Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 07.09.2007 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa wrote:
ne moras ganjat klijente, neka oni tebe ganjaju ... no to treba znat Smile


a cuj, posto cu biti pocetnik u solo vodama, pretpostavljam da ce mi trebati vremena da to naucim Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group