Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Auto-register botovi i mjere protiv istih
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 17.03.2004 16:46    Post subject: Auto-register botovi i mjere protiv istih Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije bug, ali se pojavila spodoba koja je uposlila bota da se registrira na mi3 sa debilnim nickovima.

Poradi toga odlucili smo uvesti vizualnu potvrdu prilikom registracije novih članova - uz osnovne podatke, prilikom registracije potrebno je od sada potvrditi i kod koji je dinamički generiran u slici, i kojeg ovaj usrani bot hopefully nece znati procitati.

Broj pokusaja je ogranicen, a ako se pretjera sa krivom potvrdom (fulate nekoliko puta za redom), taj session se locka. (Moguce je onda ugasiti browser i ponovno ga upaliti, te ponoviti registraciju).

Prilikom svakog refresha, generira se drugaciji kod.

Ukoliko naletite na problem, javite ovdje, na mail, na pp, bilo gdje...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2004 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

replyam samo da kazem "i told you so" (na pocetku jos) Smile
btw. samo je pitanje vremena kad ce netko skuzit redirekt via jednog html taga pa ce to pucat u komentare njuza itd itd.
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2004 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

JIT (just in time)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 23.10.2006 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali ima dosta tih debilnih nickova (clanova) koje generira neki SPAM robot - dobro da ne ubacuje i komentare...

Da li postoji jos neki nacin zastite osim vizualne potvrde?

_________________
www.justanotherone.net
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 24.10.2006 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

n10tiny wrote:
Da li postoji jos neki nacin zastite osim vizualne potvrde?
mene isto to zanima, u zadnje vrijeme mi se registrira dosta takvih botova sa megadick nickovima i sličnima Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 25.10.2006 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto se tice potvrde mos napravit i nes drugacije :))))) Recimo da imas 200 glupih slicica i onda pitanje: sta je na slici ? (moze eng i hr) i onda na slici je macka i ovaj mora napisat macka :) Cisto da bude zanimljivije od onih glupih kodova a kodove mozda i izmisle neki ocr koji ce moc citat (mada je tesko jer najbolji ocr mislim da 1 slovo od onih kodova nebi mogo skuzit)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.10.2006 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

captcha koju koristi phpbb je probijena... kvalitetni spam botovi ju skuze bez beda izgleda...
Neki cak imaju i ljude koji sjede za kompom i tipkaju captche i cijele dane se samo registriraju po forumima koji imaju dobar page rank...
Greasemonkey skripta recimo koja ce popuniti formular, a human samo dopise captchu...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 25.10.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vec sam pitao to prije pa da ponovim
zasto se nemoze postaviti u formular prijave jednostavno pitanje na koje ce samo pravi hr covjek otvorit.

postavite pitanje tipa "ime ovog foruma" i pustite ljude koji to odgovore tocno.
americki spemer nece to znat

sta to nije moguce tehnicki?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.10.2006 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
postavite pitanje tipa "ime ovog foruma" i pustite ljude koji to odgovore tocno.
americki spemer nece to znat

sta to nije moguce tehnicki?

Nece znati do onog trenutka dok ne proba otvorit onoliko accounta koliko ima mogucih (ponudjenih) odgovora... Kad mu se jedan aktivira = ima tocan odgovor za bilo koji daljnji spamerski account...

A rucno pregledavati svaki odgovor je isto kao i trenutno manualno aktvirianje accounta. Nismo nista napravili. Ili nisam dobro shvatio nesto u procesu postavljanja pitanja : )

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.10.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Duke je vjerojatno mislio da se (automatski) zabrani registracija onima koji ne daju točan odgovor na pitanje postavljeno na hrvatskom. Napravila bi se nova tablica sa parovima pitanje-odgovor iz koje bi se vuklo random. To nije loša ideja, ali bi onemogućilo login strancima
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.10.2006 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, ali osim cinjenice da stranci imaju problem, potrebne su tisuće pitanja i odgovora da bi stvar bila korisna: http://www.w3.org/2004/Talks/0319-csun-m3m/slide15-0.html

BTW, cijela prezentacija (slideovi) su vrijedni citanja, a zadnji ce vas odvesti na http://www.w3.org/TR/turingtest/ - have fun reading : )

Captcha in general je glupost, i rado bi je izbacili, i los je sistem za prevenciju spama, ali trenutno nismo u stanju (vremenski prije svega) isproducirati neko konkretnije rjesenje...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
n10tiny



Joined: 02 Aug 2005
Posts: 153
Location: Kisstown

PostPosted: 25.10.2006 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bas sam isao vidjet na http://www.forum.hr jel oni imaju tih problema. Bas i nisam vidio neke nickove iz USA ili Rusije. U cemu je stos?
Da li oni koriste neko drugo programsko rjesenje za forum ili redovito brisu takve accounte?

_________________
www.justanotherone.net
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 25.10.2006 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOL

treba rijesit foru da postavis neko malo zesce logicko pitanje, pa odma odjebes i hrpu idiota pod spam Very Happy

btw
wrote:

Neki cak imaju i ljude koji sjede za kompom i tipkaju captche i cijele dane se samo registriraju po forumima koji imaju dobar page rank...

kakva je svrha tog PRa ako ce se postovi ionako izbrisat, ili je njima dovoljno da google indeksira to?
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 25.10.2006 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
blackduke wrote:
postavite pitanje tipa "ime ovog foruma" i pustite ljude koji to odgovore tocno.
americki spemer nece to znat

sta to nije moguce tehnicki?

Nece znati do onog trenutka dok ne proba otvorit onoliko accounta koliko ima mogucih (ponudjenih) odgovora... Kad mu se jedan aktivira = ima tocan odgovor za bilo koji daljnji spamerski account...

A rucno pregledavati svaki odgovor je isto kao i trenutno manualno aktvirianje accounta. Nismo nista napravili. Ili nisam dobro shvatio nesto u procesu postavljanja pitanja : )

shvacam, al nisam mislio ponuditi odgovor. pitas, koja boja vlada na siteu. ili kazes, otidjite u faq i upisite nick od jednog od osnovaca.. ono, vatevr. nemas ponudeno nego input
kada se input poklapa sa time pustis ga.


ili napises, upisite code sa jpg (onaj za aktivaciju) ali backwards. bot nema tu razinu umjetne inteligencije i nemoze znati da ako pitas

Code:
koje je ime ovog sitea?


i nedas odgovor nego ljudi moraju upisati mi3.


correct me if i'm wrong.
i onda nebi imali botova niti bi morali rucno enablati accounte (a kad neko nazove acc sa jack i neda nikakave podatke ja neznam jer to bot ili user, fakat neznam - kad vidim pod url sellpms.com onda kuzim, ali otherwise, no no)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.10.2006 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zyt: good read - thanks Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.10.2006 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
shvacam, al nisam mislio ponuditi odgovor. pitas, koja boja vlada na siteu. ili kazes, otidjite u faq i upisite nick od jednog od osnovaca.. ono, vatevr. nemas ponudeno nego input kada se input poklapa sa time pustis ga.


ili napises, upisite code sa jpg (onaj za aktivaciju) ali backwards. bot nema tu razinu umjetne inteligencije i nemoze znati da ako pitas

Code:
koje je ime ovog sitea?


i nedas odgovor nego ljudi moraju upisati mi3.

logika je dobra, ali onda moras izgenerirati dovoljno "pitanja-odgovora" i opet nisi siguran, jer tvoju seriju "pitanja" jednom moze odraditi covjek, spremiti odgovore u svoju bazu, i (kao sto zyt rece) koristiti za daljnje generiranje spam accountova.

dakle trebalo bi sloziti neki mozda inteligentni sustav (ne pricam o mi3u nego opcenito) koji generira razna logicka pitanja, ili matematicka....tu mozes dobiti veci broj permutacija nego da sam generiras bazu pitanja...

+ sto bi to mogao biti filter da profiltriras teske debile Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.10.2006 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
dakle trebalo bi sloziti neki mozda inteligentni sustav (ne pricam o mi3u nego opcenito) koji generira razna logicka pitanja, ili matematicka

brijem da nije moguće napraviti AI koja proizvodi Turing testove Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.10.2006 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sjecam se onog psiho testa kad ides na lijecnicki za vojsku. tamo popunjavas ona neka pitanja
"volis li svoje roditelje"
"da li nekad mozda nisi volio svoju mamu"
"jesi li ikad pozelio ubiti svoje roditelje"
"volis li muciti zivotinje?"
"zadirkujes li ponekad zivotinje?"
"da vidis kornjacu kako lezi na ledjima, sto bi napravio?"

itd. uglavnom, kolko sam ja ucio psihologiju, poanta tih pitanja je neki "faktor laganja", dakle ako na slicna pitanja na vise mjesta odgovoris drukcije, ocito da lazes ili da si bezveze popunjavao formular..kao bot recimo Smile
onda te zovu na intervju unutra kod psihologa ("manualna aktivacija")

napravi se form koji racuna faktor laganja i ako previse lazes onda si
a) lazljivac pa te netrebamo na forumu
b) bot pa te opet netrebamo

Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.10.2006 08:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOL ja se ne sjećam toga Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.10.2006 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa dobro, al ako damo pitanje za input, kako ce bot skuzit to. oce bot upisivati
a
ab
ac
ad
....

bb

tkao dalje
dok ne dodje do odgovora

sivo

recimo, ili to nije threat... ugl, kaj se nemoze napraviti nesto bolje nego sto je sada? i ja sam trazio na phpbb forumu, nema bas nekih pluginova i slicno, why?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 26.10.2006 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može se postaviti kakav puzzle za složiti kao uvjet za registraciju?
EDIT: u Flashu.. Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.10.2006 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
brijem da nije moguće napraviti AI koja proizvodi Turing testove Confused

ali je moguce napraviti AI koji proizvodi jednostavne matematicke jednadzbe ili pitanja tipa "koliko suglasnika ima u rijeci KONJ", tak nesto sam mislio...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.10.2006 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
pa dobro, al ako damo pitanje za input, kako ce bot skuzit to. oce bot upisivati
a
ab
ac
ad
....

bb

tkao dalje
dok ne dodje do odgovora

nece bot, ali ce doci ovi "ljudi" popunjavaci o kojima zyt prica i rijesiti to, i opet si u kurcu.

opet, pitanje je sto se zeli postici, tj.ovim tvojim pristupom bi sprijecili strancima da dolaze tu (mislim, nije da dolaze i da ih bas ima u velikom broju sa kvalitetnim postovima)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.10.2006 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
nece bot, ali ce doci ovi "ljudi" popunjavaci o kojima zyt prica i rijesiti to, i opet si u kurcu.

pa ono, nakon 10 puta, ban IP

bmk, ak kazmeo
"Dragi korisnik, zbog prevencija logiranja botova moramo se uvijeriti da ste vi covjek. To cemo provijeriti sa jednostavnim pitanjem. Uz narančastu, koja jos boja prevladava na ovom siteu (www.mi3dot.org)"

input _______________ SEND

odgovor - siva.
ko to ne odgovori, nek se bena ip, bmk

zas se to recimo nemoze napraviti? moguce da postoji razlog koji ja neznam pa zato i pitam, ne kazem da je genijalno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2006 02:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislio sam na nesto sto sam sad upravo vidio na pcchipu
http://www.pcchip.hr/vijesti/istrazivanja/apple-ili-zune

anti spam pitanje. četiri plus jedan je - i moras slovima napisati pet.
tako se moze generirati uz pomoc dvije varijable 100 pitanja i to nije neki problem i nebi bilo botova onda vise, rajt?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group