Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dizajnerski časopis
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2007 17:18    Post subject: dizajnerski časopis Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako da se informiram o današnjoj dizajnerskoj sceni, događanjima, dizajnerima, itd..?

Jel postoji neki časopis na kioscima domaći/strani preko kojeg bi se mogao informirat?

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 08.10.2007 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ko to još kupuje časopise Very Happy

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2007 17:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne stvarno, jel ima možda nekih časopisa koji se bave temom (grafičkog) dizajna?

Jel znaš možda neke web stranice gdje bi se mogao informirati?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 08.10.2007 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.page-online.de/
(klikni i na gallery za naslovnice prošlih brojeva)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 08.10.2007 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.commarts.com
www.howdesign.com
www.printmag.com

osobno, ovi su mi najkorisniji. Posebno Communication Arts

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
Leonidas



Joined: 12 Oct 2006
Posts: 31

PostPosted: 08.10.2007 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Graphis
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 08.10.2007 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.computerarts.co.uk/
http://www.eyemagazine.com/
http://www.novumnet.de/

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 08.10.2007 18:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ko to još kupuje časopise Very Happy


Luzeri, lovasi i nostalgicari Very Happy

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2007 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na linkovima, ak još netko ima neka slobodno stavi. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2007 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Computerarts definitivno ako imas love. Creativ Review (CR). To bi bilo to sta ja znam

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 09.10.2007 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel itko ima pretplatu na Layers Magazine? http://www.layersmagazine.com/magazine.html
čini mi se ok,a godišnja pretplata je 260kn + shipping
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 09.10.2007 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nomes wrote:
Computerarts definitivno ako imas love. Creativ Review (CR). To bi bilo to sta ja znam


pa i nije nešto preskupo ispadne oko 650kn za 13 primjeraka....
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 09.10.2007 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se za Computer Arts... usput imaju super tutoriala na svom sajtu.
Naravno svi brojevi se mogu pronaći u PDF formatu Smile

Bzzc
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tomek



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 10.10.2007 07:05    Post subject: Layers Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam pretplaćen na layers, i za to lovu je više nego OK
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
bunox



Joined: 07 Jul 2007
Posts: 17
Location: dbk

PostPosted: 10.10.2007 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CMYK Magazine
www.cmykmag.com
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 10.10.2007 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adi wrote:

Naravno svi brojevi se mogu pronaći u PDF formatu Smile


na to sam mislio u onom prvom komentaru

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 10.10.2007 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oki doki
Nego, mislim da će se većina složiti da osjećaj kad u ruke uzmeš jedan kvalitetan/omiljeni/šareni Smile časopis, ne može zamjeniti ništa.
Ja pored svih sadržaja na netu (što je najjače, 90% toga je sa neta) i dalje uzimam neke časopise IT i Foto tematike.
Jednostavno to je to (dok nas "E paper" ne preplavi Smile).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kolja51



Joined: 26 Feb 2006
Posts: 25
Location: Zagreb

PostPosted: 13.10.2007 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja znam koji put kupiti computer arts i computer arts projects. I sve stare brojeve cuvam, nekoliko sam se puta vratio i gledao kako se rade neke stvari + dobis CD sa fontovima, slikama...

_________________
www.dsgncity.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 13.10.2007 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel computer arts ili computer arts projects ima na kioscima tiska ili duhana?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 13.10.2007 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Jel computer arts ili computer arts projects ima na kioscima tiska ili duhana?


Ima, kako gdje, u Zg ima u Teslinoj (Tisak), i na krizanju Tesline i Praske (isto Tisak).
U RI (TISAK) na Korzu... U Zg ima u Algoritmu 100% uvijek.
A mozes i naruciti putem www.tisak.hr pa ti dolazi na tvoj kiosk... samo pazi imaju neki
uvrnuti naziv za computer arts projects

Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 13.10.2007 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako već netko želi naručivati CA i CAproject onda se najbolje pretplatiti i dobivati direktno.
Ja već treću godinu zaredom uzimam pretplatu na oba časopisa, a godišnje me to iznosi oko 1000 kn (jedne godine sam naletio na neki dodatni popust pa me izašlo oko 800kn). Sveukupno dobijem 26 brojeva, 12 regularnih od svakog magazina + 2 specijalna od svakog, te gomilu sitnih poklona. U cijenu je uključena i dostava...
Znači, skoro tri puta jeftinija cijena nego na našim kioscima, a za razliku kupiš najveći i najbolji poštanski sandučić... i još ostane... puno...

Creative Review se ne isplati naručivati izvana jer je cijena u Algoritmu 66kn, odnosno neznatno skuplja od izdavača. A format magazina je jako velik i nema baš puno sandučića u koji stane...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 13.10.2007 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...zaboravih još nešto...

Kada se pretplatite na CA ili CAprojects onda dobijete i pretplatnički kod s kojim možete downloadirati magazine u PDF formatu, a ima i gomila on-line nagradnih kvizeva koji su napravljeni samo za pretplatnike...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 13.10.2007 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a reci koja je razlika između ca i ca projects?
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 13.10.2007 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CA je više opći i bavi se pitanjima grafičke industrije, tehnologije, predstavljanjem dizajnera, softwarea i hardwarea. Dok je Projectsov svaki broj tematski posvećen određenim grafičkim stilovima/djelovima industrije. NPR. imaš broj koji je posvečen crtanju/dizajniranju charactersa... tu imaš showcase, predstavljanje najopznatijih dizajnera, tutoriale s raznim tehnikama crtanja likova i sl.

U svakom slučaju su oba interesantna...
Treba znati da nikada ova dva časopisa ne izlaze u isto vrijeme već svaki drugi tjedan po jedan. to je dobro jer ih STVARNO stigneš proučit...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 13.10.2007 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
a reci koja je razlika između ca i ca projects?


Nebo i zemlja Wink Šala..
CA koncipiran više na šarolikosti : tema broja (recimo porfolio) pa imaš par članaka o tome kako napraviti dobar portfolio
(osjetno manje nego u CAP-u), pa testovi softwera, hardwera (2d+3d) i recenzije knjiga, malo vise reklama nego u CAP-u,
exposure(par dizajnera na početku i njihovi radovi), pisma citatatelja, vijesti i događaji, kolumna J.Arbera, profil jedne diz. firme
ili dizajnera, dizajnerske ikone, (Londonski underground-karte ili tak nešto..), tutorijali (PS, AI, 3D), na kraju CV jednog dizajnera
i to bi bilo otprilike to..

sadrzaj casopisa :
http://www.computerarts.co.uk/about_us/latest_issue/computer_arts_issue_141


A CAP ti je koncipiran vise na obrađivanje teme tog broja i ima manje reklama.
Recimo tema broja tipografija.. tutorijali u različitim medijima od AI, hand-made-a, 3D,
motion design-a (Afteri).. Pa prikaz klasika tipografije .. Jan Tschichold (Sabon), Eric Gill (Gill Sans)..
Na početku ima prikaz 5-6 dizajnera (koji nisu ultra poznati) iz cijelog svijeta i njihove radove koji su vezani uz temu broja.
Par članak o tipografiji, pa kako su određene tipografije utjecale na vrijeme u kojem su se koristile i tak dalje...
Na kraju imaš kratke recenzije knjiga koje ti preporučuju kao nadogradnju na temu broja.

sadrzaj casopisa :
http://www.computerarts.co.uk/about_us/latest_issue/computer_arts_projects_issue_103

Ja sam u početku kupovala i jedan i drugi, sada samo kupuje CAP jer mi vise odgovara prema sadržaju i obradi tematike..
a najbolje bi bilo da uzmeš i jedan i drugi u ruke (Algoritam) i ocijeniš sam Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group