Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Lost in translation soundtrack

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 18.03.2004 16:19    Post subject: Lost in translation soundtrack Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, film se odvrtio i velika većina nas ga je odgledala. Ja više puta i sjeo mi je odlično, Između ostalog i zbog fantastičnog soundtracka. U posljednje vrijeme ni jedan odgledani film nije mi se tako fino "stopio " sa svojom zvučnom kulisom. Jedan od onih na koji nemam ama baš nikave zamjerke. No desilo se i suprotno. U gro filmova koji su sasvim solidni uradci iz aspekta radnje, atmosfere, karaterizacije likova itd. muzika je shit. i nema veze s vezom sa onim što se trenutno vrti na screenu. U par navrata (više se ne sjećam filmova) jednostavno sam na daljincu stisnuo "mute" i sa cedeja oprašio Howie B-a, DJ Shadowa...i stvar je hodala.........Ljude obično muče neočekivani završeci, glupi raspleti...mene muči mjuza......Da li to Hollywoodu sfalilo dobrih kompozitora (sudeći prema H. Shoreu, J. Williamsu.....nije) ili je samo stvar u tome da neki režiseri nemaju žicu za taj dio svog posla ?, (jer veliki dio odgovornosti je i na njima, a ne samo na kompozitoru)
Back to top
View user's profile Send private message
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 18.03.2004 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni jedan od boljih kompozitora Phillip Glass:

TRUMANOV SHOW
SATI
THE THIN BLUE LINE
THE FOG OF WAR
DRACULA

U predstavi "Proljetno budjenje" koriste njegovu glazbu i mrak mi je.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 18.03.2004 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa u principu MUSIC SUPERVISOR i MUSIC PRODUCER biraju glazbu, e sad naravno da postoji utjecaj redatelja itd.. ali uglavnom je fora u tome da netko stavi nesto sto slusa i misli da pase uz tu scenu, ti recimo slusas Howie B-a, sigurno i David Holmesa i uglavnom uz neki odredjeni trenutak tebi pase ta muzika - dok nekome drugome pase sasvim deseta stvar i on ju stavi. Lost in Translation soundtrack je dobar jer Sofia ocito ima pojma o muzici. Nije da je samo nabacano bezveze nego je vec cool odabrano. Isto tako recimo i "Human Traffic" soundtrack koji je super - stvari (Orbital, CJ Bolland, Deadly Avenger, Public Enemy...) koje bas pasu uz film.. Mislim da je to od covjeka do covjeka sasvim razlicita stvar. Covjece meni neide u glavu kako u onim "Country-like" filmovima tipa "Pink Cadillac", "Raw Deal"... stave onakvu muziku!!! duude.. ali opet, u takvu vrstu filmova to pase. daje ti veci "country" ugodjaj. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 18.03.2004 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:
Meni jedan od boljih kompozitora Phillip Glass:


jesi cuo od Glassa "Mishimu"? Smile
Inace meni su od kompozitora Danny Elfman i Jon Brion zakon.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 18.03.2004 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

......David Arnold......
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 18.03.2004 16:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile

Najbolji remix James Bonda mi je recimo od Paul Oakenfolda, remix tj. njegova verzija se nalazi na soundtracku od "Die Another Day" od Arnolda.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 18.03.2004 16:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Pa u principu MUSIC SUPERVISOR i MUSIC PRODUCER biraju glazbu...

Apsolutno, to im stoji u opisu posla Smile , al' brijem da imam priliku režirati jedna od stvari koja bi mi se vrtila kada bi razmišljao o svakoj sceni je i mjuza koju bih koristio. E sad, tu je stvar naravski i u mjuzi koju slušaš, koju si slušao...sve je to stvar utjecaja.........

A što je sa hrvatskim filmom? Jedinu paralelu koju mogu povući su Mataničeve "Fine, Mrtve djevojke" za koje su fini soundtrack složili Svadbas (ako se ne varam imali su prste i u soundtracku za film "Sami").
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group