Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Compositing showreel - in progress - Shake
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 27.10.2007 16:32    Post subject: Compositing showreel - in progress - Shake Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno sam u Londonu i polagano zavrsavam compositing tecaj u Escape studiosu pa sam napravio mali showreel, to je samo mali dio jer mi je dosta toga u studiu , nesto jos nije srendano ili je nedovrseno.

U principu skoro svaki tjedan uploadam showreel s novim stvarima.. nazalost.. nemam dovoljno vremena za sve a posla tako puno.. jos mi treba puno vjezbanja hehe..

Nadam se da vam ok izgleda Smile

link za showreel http://www.kristijansen.com/escape/

btw. traje oko minutu i tezak je 18 Mb
Back to top
View user's profile Send private message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 27.10.2007 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

doctor Who Cheers!

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 11.11.2007 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok,

par stvari me zanimaju -

- sa cime se kasnije namjeravas baviti tj. gdje?
u hr ima sve vise potrebe za takvim profilom znanja, da li se vracas ovdje ili ostajes u londonu?

- da li je sve kompletno radeno u Shake-u?

- kakva su ti iskustva u Escape studiosu, da li bi i drugima preporucio da odu tamo ukoliko ih zanima compositing?

keep up the good work!

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 12.11.2007 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako.. tecaj mi zavrsava za 3 tjedna i kako stvari sada stoje, sigurno se vracam u Zagreb.. Jos nisam ni sam siguran sto cu, mozda malo raditi u Zagrebu pa se vratiti u London , tko zna.. u svakom slucaju vrata su mi otvorena..

Sve je bilo radjeno u Shakeu . Kako stvari sada stoje, najveci ( MPC, Mill, Cinesite, Framestore ) rade compositing u Shaku no uskoro ce preci na Nuke.. Shake se ne proizvodi vise, Fusion uopce ne postoji za Linux tako da nastupa Nuke. A izmedju ostalog, The Foundry je kupio Nuke i Ron Brinkmann je presao u The Foundry ( radio je na razvoju Shakea )..
Ah da, jos je i Autodeskov Toxic u igri ali nuke ima veliku predost jer ima 3D lighting u sebi za CGI.
Sto se tice Escapea, svima bi ga preporucio.. 3D je puno jaci od 2Da zbog jednostavnog razloga sto puno vise ljudi radi 3D a imaju i Maya mastera koji nadzire tecaj. Nije 2D slab, bolje je od Gnomonovog u svakom slucaju.. Samo treba radit i radit..

Oni uce compositing a Shake je samo alat..
Ne znam koliko ljudi ima u Hrv koji se bave compositingom, vjerujem da ih nema puno..nazalost..Zato mi i je zao sto je tako slabi reply bio jer me zanima sto ljudi misle.. zelim uciti i djeliti svoje znanje s drugima..

Ako vas jos nesto zanima samo pitajte Smile
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 12.11.2007 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drago mi je da si zadovoljan sa dobivenim. svako znanje vrijedi a pogotovo kad je vrhunsko, tako da ces, bez ikakve sumnje, moci to dobro iskoristiti.
Sto se tice compositinga u hr. nisam bas siguran da bi mogao zivjeti iskljucivo od toga, tj. da bi ako negdje radis radio samo to. firme postoje koje bi mogle zaposliti osobu tvojeg profila ali da "pripomognes" i u montazi, obradi i drugim stvarima. Samo compositing cini mi se da je previse specijalizirano. Ne uzimaj me za rijec, to je moje iskustvo i misljenje, vezano i uz druge specijalizirane profesije.

Po cemu se vidi da smo banana drzava sto se tice animacije? Po tome sto od malih letecih medvjedica nismo bili u stanju napraviti neku animiranu seriju koju bi prodali vani. Drzimo se toga da je lakse raditi "visoko" umjetnicke filmove. Pa normalno da je, niti ne kazem suprotno. Najlakse je biti umjetnik. Tu je drzava da te financira i gdje ces bolje. Sramota.

Zasto sve to pisem... da je drugacije, da postoji trzise kod nas, gdje se rade filmovi (mislim na animirane prvenstveno) bilo bi puno vise posla vezano uz animaciju, compositing, 3d itd. A animatori ne bi trebali "animirati" idiotske mobitele kako skacu po ekranu...

Last edited by mogibo on 14.11.2007 10:11; edited 1 time in total

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 12.11.2007 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kraca verzija, za one kojima se ne da citat sve ovo gore Very Happy
"sto se tice animacije banana smo drzava dokle god animacija egzistira jedino na sisi od drzave" jerbo ubija kreativnost, energiju i svaku sansu za trzisno isplativim produktom

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U potpunosti te razumijem, trenutno kod nas 3d se moze iskoristiti samo za reklame a sve ostalo je gubitak vremena..mislim, compositing sigurnio necu koristiti za nista drugo osim reklama kod nas..priznajem, to moze biti izazov i to veliki ali reklame nisu sve..
Pokusavam se ne opterecivati tim stvarima i zelim se koncetrirati na to da unaprijedim svoje znanje..
kada mislim da reklame mogu biti izazov posjetite Mill-ove stranice i pogledajte showreel ili njihov breakdown reklama, to je vrhunski posao i izazov..
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 13.11.2007 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u potpunosti se slazem.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebali bi se naci na kavi ili pivi
Back to top
View user's profile Send private message
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ustvari, zakaj je ovaj forum tak mrtav.. trebali bi se ljudi malo vise aktivirat
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 13.11.2007 01:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dapace, slobodno se javi na 098 677 079, kad dodes u zg

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

will do that Smile

jos jedna sitnica za animatore.. ako je projekt radjen kompletno kao CGi opet nastupa comositing jer imate vecu kontrolu nad sjenama, refleksijama , bojom itd.. vidio sam neke ljude koji sve naprave u nekom od 3d paketa i samo tako posalju, moram vam reci da to nije isplativo , zasto, previse vremena se potrosi na renderiranje da bi se dobio savrsen frame tj. sekvenca..
Bolja varijanta je da se izbace samo passovi iz 3d paketa i onda ce radi compositing..koliko sam shvatio za reklame rade od 7-15 passeva dok za film se ide prek 25 passeva..
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 13.11.2007 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

candide wrote:
will do that Smile

jos jedna sitnica za animatore.. ako je projekt radjen kompletno kao CGi opet nastupa comositing jer imate vecu kontrolu nad sjenama, refleksijama , bojom itd.. vidio sam neke ljude koji sve naprave u nekom od 3d paketa i samo tako posalju, moram vam reci da to nije isplativo , zasto, previse vremena se potrosi na renderiranje da bi se dobio savrsen frame tj. sekvenca..
Bolja varijanta je da se izbace samo passovi iz 3d paketa i onda ce radi compositing..koliko sam shvatio za reklame rade od 7-15 passeva dok za film se ide prek 25 passeva..



Pozdrav,

evo pogledala sam Reel i imas dosta dobrih vjezbi. Svida mi se kamion sto se prevrce, neke druge scene imaju probleme sa depth of field i kontrastom, ali moze biti samo problem QT codeca.

Inace, ja ti nekoliko godina zivim i radim u NY, studirala sam compositing i digital cinematography. Radim za razne tvrtke kao Psyop/Mass Market, Curious pictures,Transistor Studios, Molecule itd... Vracam se u Hrvatsku za nekoliko tjedana jer otvaram vlastitu produkcijsku kucu, fokus nam je na produkciji + post-produkciji, tako voljela bi imati tvoje podatke, jer trenutacno imamo neke projekte u pred-produkciji.

Sto se tice pass-ova. U post produkciji, standardno je koristenje passov-a, i ovisi o kompliciranosti samog 3D elementa odlucuje se koliko ce ih biti. Znaci sto kompliciraniji setup, vise passova, nema odredenog "zadanog" broja koliko treba biti.

javi se na. info@jelenavukosav.com

Poz,

Jelena

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 13.11.2007 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jelena, samo jedno pitanje
- kako to da se uz takve klijente vracas raditi ovdje u hr? ako su razlozi osobni zaboravi na pitanje, ako je sto se tice posla onda bi me zanimalo.

i sam imam namjeru ici van raditi, pa me zanima kako stoje stvari oko toga, mozda u par rijeci da mi kazes svoja iskustva.

hvala ti

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam ni mislio da postoji odredjen broj passeva, zelio sam grubo reci kako se to otprilike radi.. Neki dan sam gledao breakdown Millove reklame za Guinness, sve je bilo CGI i cini mi se da je samo background imao oko 10 passeva..naravno, kao sto si rekla, sve ovisi o kompleksnosti scene i samog CGIja..evo, jos 3 tjedna pa se vracam.. do tada se javim..
pozdrav svim i drago mi je da je ovaj topic malo zivnuo.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 13.11.2007 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogibo wrote:
Jelena, samo jedno pitanje
- kako to da se uz takve klijente vracas raditi ovdje u hr? ako su razlozi osobni zaboravi na pitanje, ako je sto se tice posla onda bi me zanimalo.

i sam imam namjeru ici van raditi, pa me zanima kako stoje stvari oko toga, mozda u par rijeci da mi kazes svoja iskustva.

hvala ti


razlog mog povrata je zelja da imam vlastiti biznis.Pod americkim radnim vizama si doslovno rob, te ne isplati se ulaziti u puni radni odnos, bar ne u post produkciji. Ja volim biti freelancer jer lova je puno bolja i ne ovisiti o imigraciji i sponzorstvu odredene tvrtke. Tako jednim dijelom osobni razlog ali i poslovni razlog.

Plus, nije me zanimalo cijeli zivot raditi u post produkciji, vec mi je namjera raditi u show/commercial/film development i produkciji.Sto u US nebi mogla pod odredeno vizom jer si restriktiran da radis za posao koji su te sponzorirali.

Tako kombinacija svega Smile

Sto se tice radnog iskustva, ovisi sto radis-drugacije su price.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav svima!

evo, moram priznati da već jaaako dugo nisam aktivno sudjelovao na mi3-ju (ne bih sad o razlozima), ali me ovaj post toliko zainteresirao da sam se jednostavno morao javiti/uključiti.

pošto sam u zadnjih godinu i pol promijenio smijer "obrazovanja u struci" - koji se okrenuo ka videu, postprodukciji, VFX itd - učinio mi se jako zanimljivim ovaj compositing reel te bi htio više saznati o tome. gledao sam cijene na ovom sajtu tečaja - cca 5000 funti!! jako puno za naše standarde.

pošto sam o ovom poslu 99% naučio solo, internetom ili pričom s kolegama, jako me zanima kako si uopće došao do te škole, ima li nečeg sličnog ovdje itd...

@yelena: čestitam na volji i želji povratkom, kakvi su uvjeti vani i što si konkretno radila za strane kliente? gledao sam ti na sajtu, nažalost još nema nikakvih linkova. odgovor može i na private. hvala

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 13.11.2007 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

candide wrote:
i drago mi je da je ovaj topic malo zivnuo.. Smile


da zivnuo Very Happy

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tecaj kosta 8500 funti i kada dodas na to da moras 3 mjeseca zivjeti u Londonu, cifra je jos veca.. Uzeo sam kredit na 7 godina i krenuo za znanjem.. Uz Escape postoji jos i Gnomon koji je u L.A.u ali kako sam cuo od ljudi Escape je puno jaci u bolji od Gnomona.. Nazalost nema puno takvih tecaja u svijetu, ljudi koji su samnom na coursu su zavrsili kojekakve faklutete sto se tice filma i cgiija ali nitko ne zna compositing ili 3D tako dobro da bi to mogli raditi.. to je usko specijalizirano podrucje i doista je tesko naci resurse da bi to naucio.. pogledao samo nekoliko gnomonovig dvda i ima zanimljivh stvari sto se tice shakea ali vise su orijentirani na alat nego na compositing..
Ljudi koji rade u Escapeu imaju iskustva u filmskoj industriji i doista vam mogu prenijeti znanje do kojeg je tako tesko doci.
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 13.11.2007 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
pozdrav svima!

evo, moram priznati da već jaaako dugo nisam aktivno sudjelovao na mi3-ju (ne bih sad o razlozima), ali me ovaj post toliko zainteresirao da sam se jednostavno morao javiti/uključiti.

pošto sam u zadnjih godinu i pol promijenio smijer "obrazovanja u struci" - koji se okrenuo ka videu, postprodukciji, VFX itd - učinio mi se jako zanimljivim ovaj compositing reel te bi htio više saznati o tome. gledao sam cijene na ovom sajtu tečaja - cca 5000 funti!! jako puno za naše standarde.

pošto sam o ovom poslu 99% naučio solo, internetom ili pričom s kolegama, jako me zanima kako si uopće došao do te škole, ima li nečeg sličnog ovdje itd...

@yelena: čestitam na volji i želji povratkom, kakvi su uvjeti vani i što si konkretno radila za strane kliente? gledao sam ti na sajtu, nažalost još nema nikakvih linkova. odgovor može i na private. hvala


ne drzim site jer neda mi se praviti internet stranicu, tvrtkama je ionako vazno da samo imas link za svoj reel.

uvjeti u americi su dobri. Pocnes na nuli i gradis pomalo, sa projektima itd... ja radim sve, od compositing,matte artist do motion graphics i supervision.
Do sadasnji klijeti ukljucuju Mercedes Benz, Aquafresh, Rescue me(FX),MTV itd...

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2007 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda sam negdje previdio link na reel? ful me zanima... Smile

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 13.11.2007 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

takoder

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 13.11.2007 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.jelenavukosav.com/newreel2.mov

dajte vremena da se load-a. fale neke reklame radi legalnih rokova objave na tv.

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
candide



Joined: 27 Oct 2007
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2007 01:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima zanimljivih stvari u reelu Smile bilo bi dobro kada bi svi blue screenovi bili tako osvjetljeni..Nadam se da ce tvoja ideja zazivjeti u Hrvatskoj i tko zna, mozda cemo i suradjivati.. pozdrav Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.11.2007 07:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Teta Jelena, ajde nam please svima ispričaj priču oko prvog cuta u reelu, Leary na skeli. Dio u studiju je jasan, ali odakle footage izvan zgrade? Jel se to ciljano snima? Koliko ti je teško bilo spojiti to dvoje?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group