Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Cijena prijeloma knjige

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 22.12.2007 14:55    Post subject: Cijena prijeloma knjige Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me koliko bi naplatili prijelom knjige, 100 str., A5 format, pretežno je sami tekst koji je već unesen i spreman ali jedini problem je rok izrade od 5 dana.

Unaprijed hvala.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.12.2007 15:38    Post subject: Re: Cijena prijeloma knjige Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
Zanima me koliko bi naplatili prijelom knjige, 100 str., A5 format, pretežno je sami tekst koji je već unesen i spreman ali jedini problem je rok izrade od 5 dana.

Unaprijed hvala.


cca 2-3k kuna

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 23.12.2007 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dali itko zna koliko bih došao tisak dotične knjige u 1000 primjeraka ili možda 2000 komada?!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 23.12.2007 20:29    Post subject: Re: Cijena prijeloma knjige Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
Zanima me koliko bi naplatili prijelom knjige, 100 str., A5 format, pretežno je sami tekst koji je već unesen i spreman ali jedini problem je rok izrade od 5 dana.

Unaprijed hvala.


Zasto je problem 5 dana. To se napravi za nekoliko sati...
Back to top
View user's profile Send private message
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 23.12.2007 21:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
dali itko zna koliko bih došao tisak dotične knjige u 1000 primjeraka ili možda 2000 komada?!


pa nema tu nekih pravila a i cijene ti znaju varirat od tiskare do tiskare...

Moraš odlučit o slijedećim stvarima:

Naslovnica> koji papir (ili eventualno ljepenka) + gramatura, tisak, dorada...
blok> isto papir, tisak (jednobojni, dvobojni itd.), uvez...

i kad sve to izdefiniraš, onda šalješ specifikacije za ponudu tiskari... Naravno, cijena po komadu knjige ti se može drastično smanjit uzimaš li 1000 ili 2000 knjiga...

A što se tiće knjige, isto tak, cijena i rok izrade ovisi o kakvom se materijalu radi... Ako je to ona najjednostavnija "žnj" knjiga koja izgleda ko isprint iz worda (znači, nema fusnota tablica, grafova, slika, ilustracija, quotova, hijerarhiju podnaslova itd..) onda ti zbilja netreba više od jednog dana posla i nemreš traži neke opasne novce za to... no ako ti trebaš smislit layout, naslovnicu i nije plane text bez nekog moćnog formatiranja, itd... onda stvari stoje malko drukčije Smile cijenovno i vremenski ofkors... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 23.12.2007 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najgore od svega je šta ni ti ljudi neznaju šta žele osim da im račun uđe u ovu godinu. žele da budeo gotovo s tiskom do 15.01. kada sam ih pitao imaju li pripremu rekli su da imaju ukucan tekst i da im treba samo tisak pa se na kraju ispostavilo da nemaju ništa osim texta u wordu i da treba sve radit. tako da sada gledam koliko se to može naplatit a da ih neoderm niti da izgubim.

dali netko može preporučit neku tiskaru?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 24.12.2007 08:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tesko koja tiskara normalna da radi od Bozica do 3 kralja

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
crazy_horze



Joined: 20 Feb 2005
Posts: 34
Location: Novalja

PostPosted: 24.12.2007 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to mi je poznato........ali govorim opčenito dali netko može preporučit koju tiskaru da je povoljna i kvalitetna.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Josephe



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 31
Location: Over the rainbow!

PostPosted: 25.03.2008 18:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crazy_horze wrote:
to mi je poznato........ali govorim opčenito dali netko može preporučit koju tiskaru da je povoljna i kvalitetna.


probaj tiskaru Kasanić u Prečkom. btw ovo za "pretežno tekst" nažalost ne vrijedi ti mnogo - jedna fotka (color) na jednoj strani arka isto je kao da radiš i ilustraciju na svih 8/16 strana (u tvom slučaju 16/32 ako je A5). Važno je računati na te stvari u pripremi prije dolaska na sastanak za cijenu - ako targetiraš na "uglavnom" c/b tisak naravno.

Cijena toga onako ugrubo doista mislim da bi ti se kretala oko 1 euro na 80 gr. papiru za 1000 kom, s porezom moguće oko 10 tisuća kuna.

No, otiskat nešto nije "samo tak". Ako nemaš isksutva u pripremi toplo preporučujem da odustaneš od tog posla i stekneš iskustva za početak na letcima i na manjim novčanim iznosima i poslovima.

Za tu struku se ide na dobar faks, i stvarnost tiska je daleko od printanja i weba. Ne poznamo se pa samo savjetujem.

Sretno Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 06.04.2010 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ne otvaram novu temu, ubacit ću se u ovaj post...

Imam jedan upit za prijelom knjige, pa me zanima kako da formiram ponudu.

Dakle tekst knjige sam dobio u word formatu (160 stranica teksta), trebao bih napravit prijelom i na kraju vratit pdf.

Kako to obračunavati? Po stranici? Po kartici teksta? Po satu - ali ne znam koliko sati će mi trebati?

Molim iskusnije u ovom segmentu da mi kažu kako i koliko naplatiti. Hvala
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 07.04.2010 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je samo prijelom u pitanju..100-150kn stranica, ako je i dizajn layouta onda još i to.
Back to top
View user's profile Send private message
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 07.04.2010 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je to ipak malo previše.
Ajde kad bi bile i slike onda bi možda ta cijena bila realna, ali radi se samo o tekstu.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 07.04.2010 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znači, kad bi bilo jednako toliko stranica u knjizi to bi bilo po toj tarifi od 16 do 24 000 kuna za knjigu koja se može prelomiti jaaaako brzo. di ima toga? i ja bi malo... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2010 00:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moja greška..mislio sam da se radi o tekstu i fotkama, kao u prijelomu nekog magazina.
Ako samo ubacuješ text u gotov layout onda vidi koliko stranica napraviš po satu i onda baci računicu. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 12.01.2011 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mene je nedavno zanimalo isto pa evo da velim kaj sam ja saznao.

Moja pretpostavka je bila tiskat knjigu formata A5, sa cca 150 stranica.
Sadržaj se sastoji od teksta, tablica, ilustracija i slika.
Dostavljam word dokument tiskari i oni odrađuju prijelom, pripremu, tisak, rezanje i uvez.

Nekako standardno se uzima da je gramaža papira sadržaja knjige 80g, a korica 300g
Naslovnica i zadnja stranica su full color. Ostatak c/b.
Meki binder uvez.

Cijena pripreme (prijelom, grafičko oblikovanje worda) je 12kn/stranica (za 150 stranica je 1800kn + PDV)

Cijena tiska (rezanje, uvez) na temelju 500 primjeraka je 4960kn + PDV = 6100kn

Dakle 500 komada knjige bez ikakvih petljancija oko pripreme košta oko 8.300 kuna

Ponuda je dobivena od jedne velike i poznate zagrebačke tiskare.
Ponuda ne uključuje dizajn naslovnice.

Nadam se da sam pomogao nekome.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
norco



Joined: 21 Dec 2005
Posts: 18

PostPosted: 15.01.2011 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haf wrote:
Cijena pripreme (prijelom, grafičko oblikovanje worda) je 12kn/stranica (za 150 stranica je 1800kn + PDV)


jel to na svakoj stranici knjige ima elemenata tipa tablice, slike, ilu itd... ili ih ima samo par kroz cijelu knjigu?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group