Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tablice i textarea....

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 08.01.2008 18:18    Post subject: Tablice i textarea.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako napraviti da se u području za unošenje texta vidi samo ovako kako je na slici?



Last edited by Cozmika on 08.01.2008 22:21; edited 1 time in total

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.01.2008 21:34    Post subject: ne znam šta mi je... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam ja, znam ja!

Treba ti tablica 9x9, svaki kut začavlaš na dimenzije tih malih kutića i nutra staviš sličicu,
po mogućnosti 1x1 prozirni gif, a u pozadinu postaviš pravu sliku kutića i začavlaš ih u
pozadini da se drže pripadajućih kuteva (čisto zato kad netko proba povećat filesize, da
ih sličice prate, to je uber kul).

Onda srednjim cellovima u svakom redu daš inline:
Code:
<td width="100%" style="width:100%; white-space: nowrap;">&nbsp;</td>


Ovaj red teksta je tu samo da vidimo koliko ljudi uopće pročita ono što se napiše.
Code:
<td style="ovo-ionako: nema-smisla; kôd: nitko-ne-cita;">&nbsp;</td>


U srednjem redu ljevom i desnom cellu isto treba staviti 1x1 prozirni gif, i postaviti ga na
iste širine koje su širine i kutići oni.

Zapravo, ako hoćeš bullet proof, onda složiš tih 9x9 i onda sve to još bubneš u jednu
vanjsku tablicu čijom širinom jednostavnije kontroliraš širinu svakog boxa koji ti treba. Da,
to je to. Za kraj još staviš da tekst blinka u tom input polju, a za browsere koji to ne
podržavaju, to isto izvedeš javascriptom.

Ili još idealnije, ako hoćeš potpunu kontrolu, odjebeš html skroz, i napraviš cijeli formular
u Flashu! Tamo forme mogu bit kakve hoćeš!!!11


Ovo je namjerno nešto manji tekst, ali će se sigurno prije pročitati nego onaj
mamac paragraf iznad, čisto zato jer je različito. šteta. trebalo bi smislit nešto što će
iskoristiti tu ljudsku manu da ne vole čitati.


Zašto baš s tablicama? Mislim, nije nemoguće, ali je totalno nepotrebno? Kakve veze imaju
formulari i tablice?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 08.01.2008 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jako puno hvala na trudu ali ja niš tu ne kužim.... Mučim se ali bez rezultata

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
XHC



Joined: 17 Dec 2007
Posts: 3

PostPosted: 09.01.2008 03:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto jednostavno ne primjeniti klasu kojoj je background image ta bijela slika sa plavim rubovima ??
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.01.2008 05:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

XHC wrote:
zašto jednostavno ne primjeniti klasu kojoj je background image ta bijela slika sa plavim rubovima ??

=
zytzagoo wrote:
a u pozadinu postaviš pravu sliku kutića i začavlaš ih u
pozadini da se drže pripadajućih kuteva (čisto zato kad netko proba povećat filesize, da
ih sličice prate, to je uber kul).



cozmika wrote:
Jako puno hvala na trudu ali ja niš tu ne kužim.... Mučim se ali bez rezultata


pitas nesto relativno komplexno, i onda kada se netko potrudi objasniti ti, dodjes mu sa ledja Smile

napravi rjesenje koje ti je preporucio XHC, ako ti i to bude tesko, onda si promjeni signature na 10 Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 09.01.2008 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

XHC wrote:
zašto jednostavno ne primjeniti klasu kojoj je background image ta bijela slika sa plavim rubovima ??


To je prelagano.... Trebam za zadatak tako s tablicama...

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.01.2008 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
To je prelagano.... Trebam za zadatak tako s tablicama...

Cozmika wrote:
Jako puno hvala na trudu ali ja niš tu ne kužim.... Mučim se ali bez rezultata


Ove dve izjave u biti ne idu jedna s drugom Smile

Mozda da preformuliras pitanje u:
Quote:
Tražim nekoga da umjesto mene napravi ovo sa slike uz pomoć tablica (zašto tablica?
ne znam, zvuči teže), a onda mi eventualno i objasni gdje, što, kako i zašto. To mi je za faks /
tečaj / vježbe / fush. Besplatno plx. <3

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.01.2008 11:21    Post subject: Re: ne znam šta mi je... Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Znam ja, znam ja!


kad imaš staž iz doba drevnih browser wars :p

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.01.2008 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kek!

Mislio sam si blog u tablicama složit btw.

Furat ću retro spiku! Sad svi ionako imaju css based siteove, skoro su valid, to više nije fora.
Tablice su retro, a retro je uvijek u modi!

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 09.01.2008 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Tražim nekoga da umjesto mene napravi ovo sa slike uz pomoć tablica (zašto tablica?
ne znam, zvuči teže), a onda mi eventualno i objasni gdje, što, kako i zašto. To mi je za faks /
tečaj / vježbe / fush. Besplatno plx. <3

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2008 15:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Mislio sam si blog u tablicama složit btw.

Furat ću retro spiku! Sad svi ionako imaju css based siteove, skoro su valid, to više nije fora.
Tablice su retro, a retro je uvijek u modi!


Onda ti evo design inspiration sa Zed's So Fucking Awesome:




Cozmika: zytzagoo je, inače, bio većinu vremena sarkastičan. Takve se stvari ne rade s tablicama. Jel jedeš juhu žlicom ili ti je to prelagano pa jedeš vilicom?

Ako si sama došla na tu ideju da to ostvariš tablicama, onda poslušaj što ti ljudi ovdje kažu i zaboravi na tablice te se posveti CSS-u i background slikama. Ako si dobila to kao zadatak i izričito je rečeno da to napraviš tablicama, onda svejedno zaboravi na tablice i napravi to CSS-om. To pokaži onom tko ti je to zadao i objasni da si htjela to napravit na pravilan način. Ako ti netko zbog toga spusti ocjenu ili kazni zbog nepoštivanja, onda ćeš napraviti velik korak za svoju edukaciju jedino ako iz istih stopa odjebeš tog profesora ili se jednostavno izboriš kod nekakvog nastavničkog vijeća da te prestanu učit sranja.

Kakav je to predmet u Primijenjenoj gdje ti je to zadano?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.01.2008 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Onda ti evo design inspiration sa Zed's So Fucking Awesome:



e, to!

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 09.01.2008 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
zytzagoo wrote:
Mislio sam si blog u tablicama složit btw.

Furat ću retro spiku! Sad svi ionako imaju css based siteove, skoro su valid, to više nije fora.
Tablice su retro, a retro je uvijek u modi!


Onda ti evo design inspiration sa Zed's So Fucking Awesome:




Cozmika: zytzagoo je, inače, bio većinu vremena sarkastičan. Takve se stvari ne rade s tablicama. Jel jedeš juhu žlicom ili ti je to prelagano pa jedeš vilicom?

Ako si sama došla na tu ideju da to ostvariš tablicama, onda poslušaj što ti ljudi ovdje kažu i zaboravi na tablice te se posveti CSS-u i background slikama. Ako si dobila to kao zadatak i izričito je rečeno da to napraviš tablicama, onda svejedno zaboravi na tablice i napravi to CSS-om. To pokaži onom tko ti je to zadao i objasni da si htjela to napravit na pravilan način. Ako ti netko zbog toga spusti ocjenu ili kazni zbog nepoštivanja, onda ćeš napraviti velik korak za svoju edukaciju jedino ako iz istih stopa odjebeš tog profesora ili se jednostavno izboriš kod nekakvog nastavničkog vijeća da te prestanu učit sranja.

Kakav je to predmet u Primijenjenoj gdje ti je to zadano?


Nije baš za mene to... Ali je dobar izazov... Shvaćam ja da je sa CSS-om pravilno i lakše ali takav je zadatak...

Inače hvala...

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.01.2008 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:


Nije baš za mene to... Ali je dobar izazov... Shvaćam ja da je sa CSS-om pravilno i lakše ali takav je zadatak...

Inače hvala...


ajd priznaj da se radi o okladi, priznaj!!! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.01.2008 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onaj koji ti je dao takav zadatak nije nista drugo nego diletant. Makar bio i profesor.

Pitaj ga da li mu trebaju instrukcije iz HTML-a Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.01.2008 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Onaj koji ti je dao takav zadatak nije nista drugo nego diletant. Makar bio i profesor.

Osim ako se ne radi o tome da im je htio zivopisno ilustrirati u cemu je razlika i koliko je
nepotrebno i kompliciranije ic to radit s tablicama.
Pa da onda sami usporede i vrlo jednostavno shvate u cemu su prednosti.

Onda mu priznam zadatak, al je pitanje da li treba dalje predavati, jer ima i boljih nacina da
se to prenese Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 09.01.2008 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
Cozmika wrote:


Nije baš za mene to... Ali je dobar izazov... Shvaćam ja da je sa CSS-om pravilno i lakše ali takav je zadatak...

Inače hvala...


ajd priznaj da se radi o okladi, priznaj!!! Very Happy


Nije oklada, nažalost. Zaista je zadatak....

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 09.01.2008 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, zanimljiv thread! Laughing

zytzagoo wrote:
Tablice su retro, a retro je uvijek u modi!


ja sam prije koju godinu htio svoj blog složit u jednom prastarom front pejđ templejtu i launchat za april 1st. bila bi fora s obzirom na ime sajta i sve. nisam ulovio vremena sklepat to, al sam pišao od smijeha na samu ideju, retro cool!1 Laughing

krasan zadatak, BTW Very Happy

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.01.2008 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cozmika wrote:
Nije baš za mene to... Ali je dobar izazov... Shvaćam ja da je sa CSS-om pravilno i lakše ali takav je zadatak...

Sorry, mi smo mislili da si ti došla tu s tim pitanjem da nešto naučiš.

A što se tiče zadatka, makar je rješenje potpuno krivo, lagano je: http://pastie.caboo.se/137650
Ne treba biti genije da se skuži da je to 5x5 tablica, i da centralni cell sadrži INPUT element. Cellovi na uglovima (kockice) se ofarbaju u plavo. Password input je običan input (bez tablice) koji ima plavi border.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group