Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Sjene + transparencije

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 22.02.2008 12:52    Post subject: Sjene + transparencije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako spriječiti da PDF pukne u tiskari prilikom korištenja transparentnih podloga zajedno sa objektima koji bacaju sjenu (a da riješenje nije izbjegavanje ovih kombinacija) ???

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.02.2008 13:29    Post subject: Re: Sjene + transparencije Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
Kako spriječiti da PDF pukne u tiskari prilikom korištenja transparentnih podloga zajedno sa objektima koji bacaju sjenu (a da riješenje nije izbjegavanje ovih kombinacija) ???


a cem, kojem programu, se radi priprema?

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 22.02.2008 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni su uvijek takve stvari pucale kad sam plejsao psd u illustrator iz kojeg sam napravio eps pa ga prodestilirao u pdf, ali kad sam direktno iz illustratora sejvao kao pdf bilo je ok.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 22.02.2008 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedno od rješenja je rasterizacija kritičnih elemenata u AI prije izbacivanja u PS || PDF.
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 22.02.2008 13:55    Post subject: Re: Sjene + transparencije Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
a cem, kojem programu, se radi priprema?


indesign

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
groove



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 39
Location: ZG

PostPosted: 22.02.2008 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
jedno od rješenja je rasterizacija kritičnih elemenata u AI prije izbacivanja u PS || PDF.


Ako je background u indesign fileu monoton onda kao sto kolega kaze rasteriziraj objekt u PS-u s efektima i s uzorkom tog backgrounda i plejsaj ga kao takvog, znaci bez transparencije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 22.02.2008 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kod export pod compatibillity zadaj Acrobat4.0 (PDF1.3). Zatim idi na advanced i transparency flattener postavi na high resolution.
PDF1.3 ne podrzava transparenciju i kao takav je idealan za stampu.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 22.02.2008 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

indesign flattener tip:

tekstove po mogućnosti uvijek u vlastitom layeru i iznad ostalih layera (pogotovo onih sa transparencijom)


dobro je proučiti transparency flattener opcije, mogućnosti i mane. Moćna stvar i može ti satrat pripremu ako neznaš šta i kako radiš.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group