Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Upis na Studij Dizajna
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
antonio.karacha



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 9
Location: Zagreb

PostPosted: 27.04.2008 10:07    Post subject: Upis na Studij Dizajna Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na stranicama studija dizajna www.studijdizajna.com objavljen je pravilnik o provedbi razredbenog postupka. Pa koga zanima neka chekira...

http://www.studijdizajna.com/_upload/upisi/SD%2008%20Razredbeni%20postupak.pdf

Komentari pozeljni...!!!

comm 1.: Izbacili matematiku ove godine Smile!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Thule



Joined: 23 Jan 2008
Posts: 14

PostPosted: 28.04.2008 05:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alternativa

http://otk.vsa.hr/


zna netko nesto vise?
Back to top
View user's profile Send private message
antonio.karacha



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 9
Location: Zagreb

PostPosted: 28.04.2008 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Thule wrote:
alternativa

http://otk.vsa.hr/


zna netko nesto vise?


Praktički imas sve tamo na njihovom forumu. Ne volim previse pametovati, ali onaj tko se zeli baviti dizajnom, u pravom smislu te rijeci, (za one koji su se odlucili studirati) jedini i pravi faks je Studij Dizajna na arhitekturi, ili jos bolja opcija je Split, na akademiji...

Mozda grijesim?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 28.04.2008 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na njihovom forumu? Di je taj forum, imaš link?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 28.04.2008 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[edit]...

btw.. ja sam Grafične in interaktivne komunikacije u Ljubljani..
isto sam pred 2 godine tu visio s pitanjima na forumu, poslao tonu mailova i potegao dosta veza (neke i političke da bi mi i oni rekli neke informacije da muljaju na upisima no jedna frendica je upala i bez toga).. nije mi se dalo riskirat i gubit godinu pa sam otišao tamo..i nisam požalio..
imao sam neki .pdf na engleskom al neznam sad di mi je link..
ovo je official pa ako koga zanima.. http://www.ntf.uni-lj.si/

tek toliko da spomenem jer do sad nisam vidio.. možda nekom pomogne.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
antonio.karacha



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 9
Location: Zagreb

PostPosted: 28.04.2008 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Na njihovom forumu? Di je taj forum, imaš link?


Evo ti link, nadam se da ces naci sto trazis:
http://forum.vsa.hr/index.php?viewcomments=2278

Po pricama sam cuo, da je tamo bitno samo pokazati lovu i upadas. Kazem, po pricama, ja nemam pojma. Kao sve je ostalo formalnost (intervju i prijemni). Matematika i ostalo na prijemnom su osnove.... Mislim, pogledaj si sam, malo linkaj, istrazuj i skuzit ces sve. Sretno!

I da, brijem da ti je prijemni prosao. Imaju jos ljetni i jesenski rok, ako ostane mjesta...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2008 22:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

antonio.karacha wrote:
Thule wrote:
alternativa

http://otk.vsa.hr/


zna netko nesto vise?


Praktički imas sve tamo na njihovom forumu. Ne volim previse pametovati, ali onaj tko se zeli baviti dizajnom, u pravom smislu te rijeci, (za one koji su se odlucili studirati) jedini i pravi faks je Studij Dizajna na arhitekturi, ili jos bolja opcija je Split, na akademiji...

Mozda grijesim?


E kaj je to u splitu da li mozes molimte malo pojasnit ili link neki nabacit. fala
Back to top
View user's profile Send private message
Leonidas



Joined: 12 Oct 2006
Posts: 31

PostPosted: 02.05.2008 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.umas.hr/dvk/
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 04.05.2008 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Leonidas wrote:
http://www.umas.hr/dvk/


hvala nasao sam vec, nego je li netko mozda bio dole Very Happy sta ima i tak?
kakav je prijemni da li netko zna...
Back to top
View user's profile Send private message
boogie



Joined: 12 May 2008
Posts: 24
Location: Nasice/ZG

PostPosted: 12.05.2008 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče VK u Splitu:

- mapa treba sadržavat do 20 radova svakakvih vrsta (fotografije, crteža, printanih stvari...), no ono što je bitno je to da mnogi pogrješe jer se trude da mapa izgleda lijepo...a bitno je da je reprezentativna. Drugim rječima, stavljajte skice uz finalne radove jer njih najviše zanima kreativni proces...tj.žele vas skontat (vašu osobnost) kroz to.

*nije bitno da bude puno radova (ja sam ih imao 9 prošle godine i bio sam 3. na listi)

- što se tiče testova:
1. VIZUALIZACIJA POJMA- 3 pojma, odabereš jedan od ta 3 ponuđena i u zadanom roku moraš napravit 5 crteža koji komuniciraju taj pojam/poruku...prošle god. su bili RAD/NERED/TOPLINA...btw. ja sam pogrešno skonto pa sam nacrtao za sva 3 tj. 15 crteža tako da se ne trebaš zamarat vremenskim rokovima jer vremena je stvarno dovoljno.

2.VIZUALNI IDENTITET- ručno crtanje LOGO/VIZITKA/MEMORANDUM/KOVERTA...ponuđena 3 poduzeća/udruge..odabereš jedno i pičiš

3.OPĆA KULTURA- pljuga...jako dobar način da natučeš bodove iako to ne pomaže baš jer će te srezat na drugim stvarima ukoliko im ne odgovaraš

Inače, ja sam prošle god. bio 3. na listi i nisam prošao...falilo mi 0,8 bodova
JESENSKI ROK-hmmmmmmm:) no comment

...nadam se da sam pomogao...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 18.05.2008 08:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boogie wrote:
Što se tiče VK u Splitu:

- mapa treba sadržavat do 20 radova svakakvih vrsta (fotografije, crteža, printanih stvari...), no ono što je bitno je to da mnogi pogrješe jer se trude da mapa izgleda lijepo...a bitno je da je reprezentativna. Drugim rječima, stavljajte skice uz finalne radove jer njih najviše zanima kreativni proces...tj.žele vas skontat (vašu osobnost) kroz to.

*nije bitno da bude puno radova (ja sam ih imao 9 prošle godine i bio sam 3. na listi)

- što se tiče testova:
1. VIZUALIZACIJA POJMA- 3 pojma, odabereš jedan od ta 3 ponuđena i u zadanom roku moraš napravit 5 crteža koji komuniciraju taj pojam/poruku...prošle god. su bili RAD/NERED/TOPLINA...btw. ja sam pogrešno skonto pa sam nacrtao za sva 3 tj. 15 crteža tako da se ne trebaš zamarat vremenskim rokovima jer vremena je stvarno dovoljno.

2.VIZUALNI IDENTITET- ručno crtanje LOGO/VIZITKA/MEMORANDUM/KOVERTA...ponuđena 3 poduzeća/udruge..odabereš jedno i pičiš

3.OPĆA KULTURA- pljuga...jako dobar način da natučeš bodove iako to ne pomaže baš jer će te srezat na drugim stvarima ukoliko im ne odgovaraš

Inače, ja sam prošle god. bio 3. na listi i nisam prošao...falilo mi 0,8 bodova
JESENSKI ROK-hmmmmmmm:) no comment

...nadam se da sam pomogao...


pa kolko ih onda primaju ako si 3.bio
Back to top
View user's profile Send private message
boogie



Joined: 12 May 2008
Posts: 24
Location: Nasice/ZG

PostPosted: 19.05.2008 15:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na 1. roku su samo dvoje prosli...ukupno 6..dakle, na jesenskom jos cetvero
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
boogie



Joined: 12 May 2008
Posts: 24
Location: Nasice/ZG

PostPosted: 19.05.2008 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos jedan hint za VK u Splitu: prednost radovima za humanitarne i ekoloske akcije, kulturna zbivanja, neprofitne udruge/ustanove...u odnosu na one komercijalne prirode
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Keiko



Joined: 29 Apr 2007
Posts: 14
Location: jetra mace-ovce koja želi biti pas

PostPosted: 19.05.2008 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

molim vas da netko prokomentira moj izbor radova za mapu, pomoglo bi mi stvarno jer ne znam nikoga tko je uopce pokusavao upisati studij dizajna....ovako dakle: vila savoye, dvije fotografije (jedna crno bijela, druga u boji), stolac na kojemu se nalazi bocno polozena drvena kutija i kugla na kutiji, stolac polozen bocno, kotac od starih kola, kocke s kuglama, pogled iznutra na terasu vile savoye, kuca kocka s dvoristem i jos cu napraviti neki kolaz....i svi su linerano radeni, to u redu?
ako netko ima vremena i volje.....
Back to top
View user's profile Send private message
Leonidas



Joined: 12 Oct 2006
Posts: 31

PostPosted: 19.05.2008 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta vise razlicitih tehnika i pristupa da vide tvoj opci interes. kolaz, digitalni mediji, crtezi od nekih po gledanju do studije obicnog predmeta s uvecanim i studiranim detaljima (fen, brijaci aparat, lampa, ...), graficke tehnike ako se bavis, fotke.
pogodno je i neke skice ubaciti da se vidi tvoj kreativni proces.
Ne puno radova jer ti oni to nemaju vremena za gledati sve. do 10 originalnih, najboljih radova s kojima ces sebe najbolje predstaviti...

sretno!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 20.05.2008 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Keiko wrote:
molim vas da netko prokomentira moj izbor radova za mapu, pomoglo bi mi stvarno jer ne znam nikoga tko je uopce pokusavao upisati studij dizajna....ovako dakle: vila savoye, dvije fotografije (jedna crno bijela, druga u boji), stolac na kojemu se nalazi bocno polozena drvena kutija i kugla na kutiji, stolac polozen bocno, kotac od starih kola, kocke s kuglama, pogled iznutra na terasu vile savoye, kuca kocka s dvoristem i jos cu napraviti neki kolaz....i svi su linerano radeni, to u redu?
ako netko ima vremena i volje.....


sve je to ok sto si nabrojala, ali kako da se kaze je li u redu kad se nezna kvaliteta rada Razz Postaj slike pa cemo vidit je li to u redu ili ne Idea



i usput za akademiju u splitu jos jedno pitanje; koliko ih se uopce prijavi na godinu za vizualne komunikacije.. otprilike
Back to top
View user's profile Send private message
boogie



Joined: 12 May 2008
Posts: 24
Location: Nasice/ZG

PostPosted: 20.05.2008 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cca 30-40..nije neka velika konkurencija..a u Zg?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
arija



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 31

PostPosted: 20.05.2008 20:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko san ja skužija, bez crtačkih vještina ne triba ni pokušavat upisat... Zanima me da li netko ima iskustva ili zna da je neko upisa studij dizajna isključivo na račun radova koji su rađeni na kompjuteru (web dizajn, print dizajn, vizualni identitet)? Znači ne mislim samo da je na račun toga prošao mapu, već da je bez crtačkih vještina prošao i prijemni...

Ovo pitam jer ima stvarno dosta ljudi koje poznam da znaju odlično baratati s grafičkim alatima na kompjuteru, a da nisu neki crtači... Neki od njih unatoč dobrim referencama (mapom) nisu uspili upisati studij baš radi crtačkih zadataka na prijemnom...

Neka me netko ispravi ako griješin... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
tuzna



Joined: 26 Feb 2007
Posts: 17
Location: Zagreb

PostPosted: 20.05.2008 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa evo, ja studiram tamo i ne mogu bas reci da su svi vrhunski crtaci; stovise, vecina nisu!
Back to top
View user's profile Send private message
arija



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 31

PostPosted: 20.05.2008 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tuzna wrote:
pa evo, ja studiram tamo i ne mogu bas reci da su svi vrhunski crtaci; stovise, vecina nisu!


Pa kako su rješili taj prijemni onda? Meni je dosta svita reklo da je to najbitnija stavka...
Back to top
View user's profile Send private message
tuzna



Joined: 26 Feb 2007
Posts: 17
Location: Zagreb

PostPosted: 20.05.2008 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa na prijemnom je samo jedan zadatak u kojem kao moras pokazat neku crtacku vjestinu, ali to je skroz polovicno; perspektiva, koja se moze nauciti napamet

nigdje drugdje ne provjeravaju koliko znas crtat i to je gotovo nebitno za ovaj fax, kako na prijemnom, tako i na samom faxu poslije
Back to top
View user's profile Send private message
ultra'



Joined: 17 Jan 2007
Posts: 5
Location: Zagreb

PostPosted: 21.05.2008 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zna neko detalje s dizajna u beču (ili opčenito negdje vani)?
Kako idu upisi i to..

kog zanima: http://www.viennadesign.com/en/home.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Keiko



Joined: 29 Apr 2007
Posts: 14
Location: jetra mace-ovce koja želi biti pas

PostPosted: 22.05.2008 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[img]







eo rut cvaj, pogle, pa budi ostar u kritikama :D
jao ova kuca se skroz lose vidi, jos je i malo nakosena jer je crtana u biljeznici a nikako naredit listovima da budu dobri ravni...
vila mi je još uvijek samo skica, fotografije mi je najgore izabrati, to cu jos vidjeti
Back to top
View user's profile Send private message
route2



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 57
Location: Zagreb

PostPosted: 22.05.2008 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

perspektiva ti je na zadnjem radu losa. poprilicno.
a stolcek ovaj prvi mi je tak poznat ja sam davno crtao isti takav Very Happy

cek to ti je za mapu ili kaj?
Back to top
View user's profile Send private message
Keiko



Joined: 29 Apr 2007
Posts: 14
Location: jetra mace-ovce koja želi biti pas

PostPosted: 23.05.2008 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ae, znam:D
uzivo izgleda malo bolje:D tu linije i sveukpno kuca izgleda nekako nakoseno, grzota!
ali dobro, nisam njega ni planirala u mapu, to je bilo cisto malo radi vjezbe, koja je lose ispala:D
nije mi to (sve) za mapu....sad planiram, nakon sto je skola zavsila, intenzivno poceti crtati, jer dosad je sve bilo vise manje opusteno, cisto da se malo vratim na staro, jer crtala nisam stvarno dugo. gledala sam malo kakve imaju priprema za prijemni, pa kako mi se cini, Atrij daje dobre, ili? znas mozda koliko to kosta i koliko traje, jer tamo ne pise, a nije bas da mi je mali problem doci do zagreba koji je 300 km udaljen...
ne brini nisam ti ukrala rad, to je stoalc u vlasnistvu gimnazije u zupanji, jedna od brojih perpsketiva koje sma rjesavala:D
a sto mislis o ovim drugim radovima....?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group